gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Obezlik anne karnında başlıyor!

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

obezliğin zararları Anne karnında bebek gelişimi

Selam kızlar
    Her anne çoçugu nekadar kilolu olsada hep yedirmek ister değilmi :)
    Ama işte bire obezlik dşye bir baş belası var
    Obezliğin temelinin anne karnında atıldığını hatırlatan Prof. Dr. Atabek, ”Birçok hastalığın nedeni haline gelen obezlikle mücadele aslında anne karnında başlıyor. Düşük doğum ağırlıklı olarak dünyaya gelen bebeklerin düzenli beslenmesine dikkat edilmelidir” dedi.

Kilosu düşük olduğu için aşırı beslenen bebeğin obezliğe yatkın hale getirildiğini ifade eden Atabek, şunları kaydetti:”Düzensiz bir şekilde bol gıda ve enerji alan çocuğun yağ dokusunda hızlı bir artış görülüyor. Bu da çocuğu şişman biri haline getiriyor. Dünyaya geldikten sonra adaptasyon sürecindeyken çocuğa gıda alımı konusunda aşırı yükleniliyor. Birçok araştırma da erişkin dönemde görülen metabolik bozukluklar gibi rahatsızlıkların düşük doğum ağırlığıyla bağlantılı olduğunu ortaya koyuyor. Anne karnında bebek, büyümesini oksijen ve gıda desteğiyle sürdürüyor. Anne kendisinin ve bebeğinin beslenmesine çok dikkat etmeli. Bebeğe, anneye ve göbek bağına bağlı hastalıklar nedeniyle anne karnında yeterli gelişemeyen bebek düşük doğum ağırlıklı olarak doğabilmektedir. Bu süreçten sonra dış ortamda aşırı beslenmeye maruz kalan bebek, obezite riskiyle karşı karşıya kalmaktadır. Anne karnındaki açlığı takip eden dış ortamdaki aşırı beslenme yağ dokusuyla sonuçlanıyor. Hareketsiz bir hayat tarzıyla birlikte de genellike 6-7 yaşlarında obezite ortaya çıkmaktadır. ”

Obezlik anne karnında başlıyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Astım tehdidi anne karnında başlıyor

Astım tehdidi anne karnında başlıyor

Eğer bebeğinizin ilerde astım hastası olmasını istemiyorsanız bebeğinize hamileyken mutlaka dikkat etmeniz ve uzak durmanız gereken etkenler vardır Bu etkenler daha anne karnında bebeğe zarar vererek ilerde astım hastası olma riskini arttırıyorlar Uzmanların yaptığı açıklamanın detayına geçiyorum şimdi. İngiliz bilim adamları, sigara içen, polen oranı yüksek ve tozlu ortamlarda yaşayan,...
  2. Alerji anne karnında başlıyor!!!

Alerji anne karnında başlıyor!!!

Alerji hayatımızda sonradan giren bir rahatsızlık değil.Alerji taa anne karnında başlıyor.Yapılan araştırmalar sonucunda anne karnında astım ve benzeri alerjik hastalıkların tespit edildiği ve bunların anne karnında da atlatıldığı ortaya çıkmış.nasıl olur demeyin.Oluyor valla:D İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, son yıllarda yapılan...
  3. Anne karnındaki bebeğin annesine mektubu

Anne karnındaki bebeğin annesine mektubu

anne karnındaki bebeğin annesine mektubu anne karnındaki bebeğin mektubu annesine anneye şiiri Bi kere daha düşünün... 5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor. Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varım ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varlığımı ve benliğimi...
  4. Anne karnında

Anne karnında

slm anne karnında bebeğin biyerinin kırılma ihtimali varmı:( lütfen cvp
  5. Anne Karnında Yaşamın Öyküsü

Anne Karnında Yaşamın Öyküsü

Kızlar hamileliğin ve doğumun bukadar güzel anlatıldığı bir video izlememişştim sizde izleyin hem annelik duygusunu iliklerinize kadar hissedin hemde bir bebeğİn anne karnında hangi aylarda nasıl geriştiğini öğrenin bir kadının hamile kalmadan yapması greken en güzel şey bu videoyu izlemek video 9 bölümden oluşuyor tüm linkleri sırasıyla aşağıda verdim.iyi seyirler melekler..... izledikten...

Sayfayı Paylaş