gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Öbür dünyada da bu dünyada ki nimetlerden olacak mı ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Mesela ben ç,kolatayı, muzu, bisküviyi ve bazı yemekleri son derece seviyorum ve merak ediyorum, öbür dünyada da bu nimetlerden olacak mı?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Cennette bulunan nimetler hakkında ise Yüce Rabbimiz: “Orada nefislerin iştiha duyacağı ve gözlerin zevk alacağı her şey vardır” buyurur.

Dünya nimetleri Cennette vardır, ama dünyadaki hikmetler için değil; sırf kulun isteği çerçevesinde ve lezzeti için vardır. Eğer kul isterse Cennette uyku da vardır. Fakat dünyadaki yorgunluk ve dinlenme, gerginlik ve sığınma, güç kazanma ve kendine gelme gibi hikmetler için değil; sırf kul istediği için gâyet şeffaf, gâyet hoş ve gâyet lezzet verici bir mahiyette olduğu söylenmektedir.

deniz-07 bunu beğendi.
Öbür dünyada da bu dünyada ki nimetlerden olacak mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cem Karaca - Öbür Dünya

Cem Karaca - Öbür Dünya

tatlıdır içilir suyu kimseye benzemez huyu nice muhlis akarsuyu yedin yine doymadın mi? seni okuyup yazanı yunus gibi bir ozanı koskocaman pir sultanâ��ı yedin yine doymadın mi? haçı bektaş-i veliâ��yı imam hasan hüseyinâ��ı o mübarek mevlanaâ��yı yedin yine doymadın mi? fani kurmuşsun temeli bilmem sana ne demeli koca müstafa kemalâ��ı yedin yine doymadın mi? dünya dünya yalan...
  2. Ölen iki kadının öbür dünyadaki sohbeti

Ölen iki kadının öbür dünyadaki sohbeti

*Selam, benim adım Fatma. -Selam, benimki de Sevda.Bu arada sen nasıl öldün? *Donarak öldüm. - Offffff yaaaaa çok korkunç. *Yok o kadar kötü değildi aslında. soğuktan titremem geçince ısınmaya başladım ve birden bir uyku bastı ve sonunda huzur dolu bir ölüm gerçekleşti.Peki sen nasıl öldün? -Agir bir kalp krizi geçirdim. Kocamın beni aldattığını sandım, onu iş üstünde yakalamak icin eve erken...
  3. Tuhaf "öbür dünya " deneyleri

Tuhaf "öbür dünya " deneyleri

öbür dünyadan gelen sesler Kimi öldükten sorna baska bir bedende yeniden dogusa inanir, bazilari öldükten sonra cennet veya cehenneme inanir bazilari da cennet ve cehennemi bu dünyada yasadigimiza ve öbür dünya diye birsey olmadigina...bence bu sorularin bu kisa hayatda hic bir önemi yok zamanimizi bu sorularla gecirecegimize ve böyle deneylere para harcayacagimiza daha yararli seyler...
  4. öbür dünya nasıldır

öbür dünya nasıldır

öbür dünya nasıldır
  5. Yalan Dünya 'da Yılbaşında Sürpriz İsim Kim Olacak ?

Yalan Dünya 'da Yılbaşında Sürpriz İsim Kim Olacak ?

Bu konu; yalan dünya yılbaşı sürprizi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, reytingli dizilerin yılbaşı bölümleri için çalışmaları devam ederken, Yalan Dünya dizisi yılbaşı bölümü için bir ünlü ismi dizisinde konuk edecek. Bu ünlü isim Kenan Doğulu olacak .. Kanal D ekranlarında yayınlanan Yalan Dünya dizisi yılbaşı akşamı sürpriz bir bölümle izleyicilerin karşısında olacak....

Sayfayı Paylaş