gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Öcalan 5 mahkumu örgütledi!..

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

İmralı adasına 5 mahkum yerleştirildi. Öcalan örgüt liderliğini hatırladı. Bölücübaşı eylem kararı aldı.
    İmralı'da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan, cezaevindeki şartlarını protesto için eyleme başladı.

5 mahkumla ortak karar

Öcalan'a birlikte kaldığı 5 mahkûm da eşlik ediyor. Mahkûmlar, cezaevindeki şartlar düzeltilinceye ve tüm haklar verilinceye kadar ortak görüşe çıkmama kararı aldı.

Aradan çekileceğim
    Kendisine verilen hücre cezasının onaylandığını açıklayan Öcalan, demokratik açılımı değerlendirirken, askeri operasyonların artacağını söyledi ve “İşte Şubat ve Mart ayları geliyor. Ben nötr hale geleceğim aradan çekileceğim” dedi.

Öcalan'ın avukatlarına yeni cezaevinin sağlığına etkilerinden söz ederek, "Yeni yerde nefes alma sorunu, uykusuzluk var. Arkadaşlarla durumu değerlendirdik. Şartlar düzelene ve tüm haklarımız verilene kadar ortak görüşe çıkmama kararı aldık" dedi.

Öcalan 5 mahkumu örgütledi!.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. geceye mahkumsun...

geceye mahkumsun...

mahkumsun mahkümsun
  2. Mahkum

Mahkum

Rüyada mahkum gören kimse kötü haberler alacak demektir. Eğer kendinizi mahkum olmuş gördüyseniz, özel hayatınızda yaşamınızda bazı sorunlar ve üzüntülerle Kötü haberler alacaksınız. karşılaşacaksınız demektir. özel hayatınızda birtakım sorun ve üzüntülerle karşı karşıya kalacaksınız. Ciddi bir sıkıntıdır.
  3. Ata - Mahkum

Ata - Mahkum

Ata - Mahkum yalnız savunmasız ben acımasız adaletsiz sen müebbete giden ben aşkın dornt duvar mahkumum b.en elledim mahkum gözlerin mahkum yüreğim mahkum aşkına mahkumum ben aşkını sevdim ben ateşeni sevdim ben cehennemi sevdim ben sabrımı sevdim ben karanlığı sevdim ben hapsini sevdim ben tek seni sevdim ben yalnız savunmasız ben acımasız adaletsiz sen müebbete gidenben...
  4. **mahkum**

**mahkum**

MAHKUM Bir sabah uyandırdılar.Tak tak tak.Haydi buraya kadarmış,saklandığın artık kalk."Ne oluyor,anlamadım"bile diyemedim aldılar kapıdan apar topar. HAKİM :o ateşi sen mi çıkardın SUÇLU:ne ateşi hakim bey ne yakması HAKİM : bak biliyorsun bieşeylerin yandığını yoksa nedn sorasın ki SUÇLU :ben birşeyi yakmadım hakim bey HAKİM :hala direnyorsun itiraf etmemek...
  5. Öcalan, İtalya'da köşe yazarı oldu...

Öcalan, İtalya'da köşe yazarı oldu...

İtalya'daki günlük gazetelerden Il Manifesto, Türkiye'de müebbet hapis cezasına çarptırılmış olan terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın köşe yazılarını yarından itibaren yayımlayacağını duyurdu. İtalya'da komünistlerin en önemli yayın organlarından biri olan Il Manifesto, bugün yayımladığı açıklamada, yazıların Öcalan tarafından gazete için yazılmış makalelerden oluşacağını duyurdu....

Sayfayı Paylaş