gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ödev için ingilizce irmik tatlısı tarifi lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ödevim için ingilizce irmik tatlısı tarifi lazım, yardımcı olabilir misiniz ? O kadar aradım bulamadım :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ingredients:
    2 cups of all purpose flour
    - 2 teaspoons of baking powder
    - some salt (1/2 teaspoon)
    - 2 teaspoons of sugar
    - 2 cups of milk
    - 2 eggs
    - and one tablespoon full of melted butter.
    (note - this recipe doesn't use yeast the ingredients we mentioned at the beginning were just some general things you want to have at home if you want to make waffles regularly)

Preparation:

1. Separate the egg whites from the yolk and beat them until they turn into white snow.

2. Mix all the milk melted butter sugar and egg yolks into smaller bowl. Mix until the sugar dissolves. Put all the dry ingredients (all purpose flour baking powder salt) into a bigger bowl and pour in the wet stuff. Mix until most of the batter is nice and even but leave some lumps that will tell you that you did not mix too much.

3. Gently mix egg whites into the batter.

4. You are finished all you need to do is to bake your waffles. Just put one cup of batter in the preheated iron waffle and close it. It should take about 2 minutes but check you waffle maker for specific instructions.

deniz-07 bunu beğendi.
  3. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    ya titancım sende yok yok maşallah ne sorarsak cevabı var...seni tebrik ve takdir ediyorum ve teşekkürlerimi bildiriyorum........

Ödev için ingilizce irmik tatlısı tarifi lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Meyveli İrmik Tatlısı Tarifi Resimli

Meyveli İrmik Tatlısı Tarifi Resimli

Meyveli İrmik Tatlısı Tarifi Resimli - Selam kızlar sizden Meyveli İrmik Tatlısı Tarifini istiyorum tam bir yaz lezzeti oluyor sizede öneririm tabi ben öğrenirsem önce tarifi :)
  2. Kolay İrmik Tatlısı Tarifi Resimli

Kolay İrmik Tatlısı Tarifi Resimli

Kolay İrmik Tatlısı Tarifi Resimli - Selam kızlar sizden Kolay İrmik Tatlısı Tarifini istiyorum sizden.
  3. Çok Kolay İrmik Tatlısı Tarifi

Çok Kolay İrmik Tatlısı Tarifi

Kolay İrmik Tatlısı Tarifi Resimli Kolay İrmik Tatlısı Tarifi Genelde herkesçe sevilen, sofraların yakışığı, leziz ve hafif irmik tatlısı tarifiyle karşınızdayız melekler :) Tadını kıvamını tutturamıyorum diyenler için işte oldukça kolay bir tatlı :tik: Malzemeler 9 çorba kaşığı irmik, 9 çorba kaşığı toz şeker, 5 çorba kaşığı margarin, 4 su bardağı süt, 1 çorba kaşığı rendelenmiş...
  4. İşte Meleklerimize Kolay Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi....

İşte Meleklerimize Kolay Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi....

Kolay İrmik Tatlisi Tarifi İrmik Tatlısı Tarifi Aniden gelen tatlı krizleri için pratik ve lezzetli bir önerimiz var: sütlü irmik tatlısı! Hemen hazırlayın ve ruhunuzdaki tatlı değişimin tadını çıkarın! Malzemeler, 4 su bardağı süt 1 su bardağı irmik 1.5 su bardağı toz şeker 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi 1 paket vanilya Sosu için, 100 ml süt kreması...
  5. etimekli irmik tatlısı tarifi olan var mı aranızdaaaa?

etimekli irmik tatlısı tarifi olan var mı aranızdaaaa?

Arkadaşlar cumaya midafirim var ve etimekli irmik tatlısı yapmak istiyorum. Ancak ölçüler konusunda kararsızım, sizin ölçülerinizi rica etsem, benimkiyle karşılaştırmak için :)

Sayfayı Paylaş