gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Oğlum için portakallı kek tarifi kızlar acil :)

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar oğlum tutturdu portakallı kek diye. Tarifini bilemiyorum. Lütfen bana acilen bildiğiniz portakallı kek tarifini yazabilir misiniz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler
    -3 yumurta
    -3 su bardağı un
    -1 su bardağı taze sıkılmış portakal suyu
    -1 orta portakal kabuğu rendesi
    -1 hamur kabartma tozu
    -1 su bardağı sıvı yağ
    -1,5 su bardağı şeker

Hazırlanışı

Fırınınızı önceden 170 dereceye ısıtın. Bir kasede un ile kabartma tozunu karıştırın.

Ayrı bir karıştırma kabında yumurtaları kırın ve şeker ile birlikte çırpın. İçine portakal kabuğu rendesi, sıvı yağ ve portakal suyunu ekleyerek mikserle çırpmaya devam edin. Un karışımını yavaş yavaş ilave ederek karıştırın.Kek kalıbınızı yağlayın ve hazırladığınız kek hamurunu içine dökün. İçine batırılan bir kürdan temiz çıkana kadar pişirin.

Oğlum için portakallı kek tarifi kızlar acil :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. portakallı ve havuçlu kek

portakallı ve havuçlu kek

3 yumurta yarım su bardağı sıvı yağ yarım su bardağı portakal suyu 2 su bardağı un 1 su bardağı toz şeker 1 portakal kabuğunun rendesi 1 büyük havuç, rendelenmiş fındık veya antep fıstığı (ben ceviz ekledim) 1 paket (1 tatlı kaşığı) kabartma tozu not: eğer küçük çocuğunuz varsa portakal kabuğu eklemeden de deneyebilirsiniz. pudingli kek malzemeleri: 3 yumurta yarım su bardağı sıvı...
  2. özellikle çocuklar için kek tarifi

özellikle çocuklar için kek tarifi

normal kek tarifi çocuklar için kek cocuklar icin tarifleri çocuklar için tarifi ağlayan özellikle çocuklar için kek tarifi hanımlar özellikle çocuklar için dememin sebebi.bazı çocuklar elma yemiyor ama bu tarifte elma var oğlum çok seviyor..birde diğer kekler gibi olmuyor.yumuşak oluyor iç kısmı özellikle bebekler çok seviyor.hanımlar kek kalıbında bu tarif süper oluyor.. malzemeler: 3...
  3. Yaş Pasta İçin Kek Tarifi

Yaş Pasta İçin Kek Tarifi

Yaş Pasta İçin Kek Tarifi verir misiniz evde yaş pasta yapacağım ve bütünüyle kendim yapmak istiyorum hazır kek istemiyorum.
  4. Resimli Portakallı Muhallebi Tarifi

Resimli Portakallı Muhallebi Tarifi

Portakallı Muhallebi Yaplışı Resimli, Resimli Portakallı Muhallebi Tarifi Hazır henüz portakallar bize veda etmemişken melekler, gelin hep birlikte mis gibi bir portakallı muhallebi pişirip, afiyetle yiyelim :) Malzemeler : 7 su bardağı süt Bir kaşık nişasta Bir kaşık pirinç 8 tane iri portakal kabuğu reçeli 1 fiske tuz 1 bardak sunç unu 250 gr. toz şeker Yapılışı: Sütü toz...
  5. acil tiramisu tarifi lazım kızlar

acil tiramisu tarifi lazım kızlar

Selamlar herkese, kızlar misafirlerime tiramisu yapmak istiyorum ama elimde iki farklı tarif var. Hangisi doğrusu bilemedim.Siz de yazın da hangisi tutarsa onu yapacam :)

Sayfayı Paylaş