gebe
  1. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28

oglum konusmuyor!

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında ahueda tarafından paylaşıldı.

oglum hala konusmuyor ne yapmaliyim. Sevgili melekler oglum 2009 dogumlu ve yeni dogdunda hemsire dili kisa demisti kestirin demisti, fakat ben hayir asla öyle bisey yaptirmam dedim ve doktorunada sormadim bu konu hakkinda...
    Ve simdi kafama takiliyor acaba ondanmi cümle kuramyiyor harfleri söyleyemiyor diyorum...

Mesela
    araba=avaba
    anne= anne
    dayi=davi
    yenge= nenge
    tesekkür= teteko
    ayakkabi=aypapii
    corap= bavap
    küstüm=kuku
    köpek=bube
    baba=baba
    elma= emma
    tamam=papam

daha bunun gibi bisürü sey hep yarim söylüyor ve cümle kurmuyor isaretlerle analtiyor bisey istediginde

2. jupiter

jupiter Forum Okuru

canim onunla normal konusmaya calisin yani cocuk dilinde degil ona bol bol hikayler anlat.. onunla cok konusmaya bak.. helede kendi yasindaki ve bi üst yaslardaki cocuklarla bir arada kalmasina özen göster.. bunlarin cok faydasi olacaktir.. ve zamanla bunlar düzelecektir...

ahueda bunu beğendi.
oglum konusmuyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. oglum para bulduk

oglum para bulduk

aha parayı buldum lan + o benim kaybettiğim para lan geri ver - hadi ordan lan bunu daha yeni keşfettim ben + ... ---------------------------- - sayın lidya halkı uzun çalışmalarımız sonucunda söz verdiğimiz gibi parayı bulduk halk : peki ne işe yarayacak kralım - artık her şey paralı olacak yol su elektrik ekmek vs vs... halk : kral eben varmı abi benim canım sıkıldı hadi...
  2. doktor bey oglum :)

doktor bey oglum :)

doktor bey,koluma şöyle yaptım mı acıyor? - yapma öyle... 1) doktor (kapıdan giren yaşlı teyzeye şikayetini sormak için)-neyiniz var teyze? hasta- ne bilileyim doktor muyum ben? doktor-hönk... 2) doktor-neresi ağrıyor? hasta-her yerim ağrıyor doktor doktor-en çok neresi ağrıyor peki? hasta-bilmem her yanım ağrıyor,öyle kolum bacağım tutmuyor işte. doktor- 3)genç...
  3. oglumun günlügü

oglumun günlügü

Genç adam, evinin alt katında marangozluk yapıyordu. Kapı ve pencere konusunda uzmandı. Fakat plâstik pencereler yaygınlaşınca, ahşap olanlara rağbet azaldı. Bu yüzden işler iyi gitmiyordu. Üstelik de çocukları büyümüş, biri hariç okula başlamıştı. Masrafları artınca, yanındaki kalfasına yol verdi. İşe biraz daha erken... koyulur, yardımcıya ayırdığı parayı, çocukların harçlığına katardı....
  4. oglumun gozuyle dunya

oglumun gozuyle dunya

Merhaba teyzeleri, bilmiyorum beni hatirlayanlar var mi cunku ben cok uzun suredir giremiyordum.Benim bir oglum var adi Yusuf.Dun sabah cok dusundurdu beni hem sevindirdi hem uzuldum...Daha gozlerini acar acmaz bana dedi ki” Anne bu dunya ne kadar guzel degil mi?”.Ilk once sasirdim sonra sevindim, demek ki cocugum mutlu dedim, ondan sonra da uzuldum, biz dunya yi cocuklarin gozuyle cocuklarin...
  5. oglumun odasını yapıyorummm

oglumun odasını yapıyorummm

Sevgili melekler oglum üç yaşında artık odasını ayırmayı düşünüyorum onun için güzel bir oda tasarlamak istiyorum sizlerde bana güzel fikirler önerirseniz çok sevinirim. Odasında neler olmalı, neler yapmalıyım ben böyle konularda acemiyimdir :D o yüzde sizin görüsünüze ihtiyacım var;)

Sayfayı Paylaş