gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

oğlum meyve yemiyor ne yapmalıyım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba hanımlar, oğlum 4.5 yaşında hiç meyve yemiyor ve buna çok üzülüyorum. Komposto falan yapınca yi,yor ama çiğ olarak yemiyor. Oysa yemesi lazım. Ne yapmalıyım ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    Pek çok anne çocuğuna sağlıklı bir besin maddesi olan meyve yedirmeye çalışır ve pek çok çocuk da bunu reddeder. Çocuklarının meyve yeme konusunda ısrar eden aileler öncelikle bu alışkanlığı kendi beslenme düzenlerinde oturtmalılardır.

Bunun yanında Meyve sevmeyen çocuğa meyveleri küçük parçalar haline getirip vermek çekici gelebilir. Tüketmesi zor ve sert olan armut, elma, ayva gibi meyveleri rendelemek ve kaşıkla tüketmesini sağlamak yine ilgi çekici bir sunum olur. Ayrıca yaz aylarında dondurma ile meyveyi karıştırmak da yiyeceği zevkli hale getirir. Her akşam yemekten iki saat sonra soyulup, doğranıp hazırlanmış meyve tabaklarını tüm aile bireylerinin tüketmesi de çocuğun bu meyveleri yemesini destekler.

oğlum meyve yemiyor ne yapmalıyım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğunuz Yemek Yemiyor Ne Yapmalısınız?

Çocuğunuz Yemek Yemiyor Ne Yapmalısınız?

oğlum yemek yemiyor bebeğim ağzını açmıyor bebeğim yemeğini ağzında tutuyor yemeği ağzında tutuyor Yemek saatleri yaklaştıkça sıkıntılarım başlıyor.” “Diğer çocuklar ne güzel yiyor, bir de benimkine bak.” “Bütün gün ağzına bir lokma yemek koymadı.” “Başkaları ne güzel yediriyor, bana gelince ağzını açmıyor.” “Evde her yemek saati bağırıp, çağırmaktan bıktım.” Bu cümleleri uzatmak...
  2. İngilizlerin yüzde 88'i meyve sebze yemiyor

İngilizlerin yüzde 88'i meyve sebze yemiyor

. İngiltere'de yapılan araştırmalar, halkın sadece yüzde 12'sinin, bilim adamlarının günde 5 porsiyon taze meyve-sebze yenilmesi tavsiyesine uyarak sağlıklı beslendiğini ortaya koydu. TNS adlı pazarlama grubunun yaptırdığı araştırmaya göre, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların çağrılarına rağmen halkın sadece yüzde 12'si bu hedefi tutturmaya yönelik bir beslenme rejimi...
  3. Neden böcek yemiyoruz?

Neden böcek yemiyoruz?

Böcek yeme fikrinin insanda oluşturduğu tek duygu iğrenme duygusudur. İnsanların gıda tüketim alışkanlıklarını, kalori değerleri ve beslenme dengesi değil, dinler, gelenekler kısacası kültürler belirler. Günümüz insanları sadece birkaç omurgalı, yumuşakça ve kabukluları yemesine karşın, atalarımız böcek yiyici idi. Böcekler bol miktarda protein ve yağsız sığır etinden daha az yağ içerirler,...
  4. oğlum doğduğundan beridir kaşınıyor ne yapmalıyım?

oğlum doğduğundan beridir kaşınıyor ne yapmalıyım?

oglum dogdugundan beri sürekli kaşınıyor alerjisi olabilir diye test yaptırdık ama hiç bişey çıkmadı :/ hergün yıkadıgımız halde banyodan çıkar çıkmaz gene kaşınıyor napıcam bilmiyorum.. Bu durumla karşılaşan var mı?
  5. oğlum hiç süt içmiyor ne yapmalıyım

oğlum hiç süt içmiyor ne yapmalıyım

Merhaba oglum 14 aylık kesinlikle süt içmiyor devam sütlerinin ve pastörize sütlerin her markasini denedim ama içmiyor önericegniz bisey varmi

Sayfayı Paylaş