gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

oğlumun doğum günü için tavşan pasta tarifi lazımm

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam Melek arkadaşlarım, yakında küçük oğlumun doğum günü var ve ben tüm aileyi davet etmek istiyorum.Oğlumun pastasını da kendim yapmak istiyorum.Bana eğer sizde varsa tavşan pasta tarifi verebilir misiniz ? Oğlum tavşanlara bayılıyor da :D

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Tavşan Pasta Malzemeleri:

8 kahve fincanı tozşeker
    8 kahve fincanı un
    10 adet yumurta

Kreması

1 kutu labne peyniri
    1 çay kaşığının ucuyla yeşil gıda boyası
    6 çorba kaşığı tozşeker
    4 çorba kaşığı un
    4 su bardağı süt

Tavşan Pasta Yapılışı:

Tavşan pasta için kek malzemelerini ikiye ayırın. 5 adet yumurta, 4 kahve fincanı tozşeker ve 4 kahve fincan unu iyice çırpın. Çırptığınız pandispanya malzemelerini İki ayrı yağlanmış ve unlanmış yuvarlak kek kalıbına boşaltın. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında kabarana dek pişirin ve soğumaları için bir kenara alın.

Krema malzemelerini muhallebi kıvamına gelene kadar sürekli karıştırarak pişirin. Ocaktan aldığınız kremanın içine labne peynirini ekleyin ve karıştırın. Kremadan 4-5 çorba kaşığı ayırıp yeşil gıda boyasıyla karıştırın.

Pişirdiğiniz pandispanyalardan birini, iki kenarından kulak olacak biçimde kesinUzunca bir tepsiye diğer pandispanyayı yerleştirin ve ortadan ikiye kesin. Birinci katına beyaz kremadan sürüp ikinci katı üzerine kapatın. Tümünün üzerini kremayla kaplayın.

Kremayla kapladığınız pandispanyaya kestiğiniz kulak ve papyonu yerleştirin. Ortalarını bıçakla kesin ve kremayı yayın.

Papyonun üzerini yeşil gıda boyalı kremayla, kulakları da beyaz kremayla kaplayın. Papyonu renkli şekerlemelerle süsleyin.

Yüz kısmına, çikolata sos ile göz ve diş yapın. Buzdolabında 2-3 saat beklettikten sonra pastayı dilimleyerek servis yapın.

oğlumun doğum günü için tavşan pasta tarifi lazımm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Oğlum Şan Meriç'in doğum günü fotoğrafları

Oğlum Şan Meriç'in doğum günü fotoğrafları

oğluma doğum günü mesajı oğluma doğum günü mesajları annenin oğluna mesajı anneden oğluna mesajları anneden 7 Mayısta doğum günüydü oğlumun pastayı kendimiz yaptık yeğenim yardım etti ve ortaya böyle birşey çıktı :-) Oğlum Şan Meriç Oğlum ve kızım Gediz Yeğenim Elif Ailecek :-) Oğlum ve yeğenim Koray ikiz gibi büyüdüler Yeğenim Elif :-)
  2. pasta yanaklı oğlum iyiki doğdun..

pasta yanaklı oğlum iyiki doğdun..

oğluma doğum günü mesajı oğluma doğum günü mesajları annenin oğluna mesajı anneden oğluna mesajları bir annenin annesinin çiçeği oğlum iyiki doğdun bebeğim.allah sana nice mutlu sağlıklı ömürler versin birtanem.
  3. Yaş Pasta İçin Kek Tarifi

Yaş Pasta İçin Kek Tarifi

Yaş Pasta İçin Kek Tarifi verir misiniz evde yaş pasta yapacağım ve bütünüyle kendim yapmak istiyorum hazır kek istemiyorum.
  4. sevgililer günü akşam için pasta tarifiniz varmı??

sevgililer günü akşam için pasta tarifiniz varmı??

Selamlar. Eşime bu gece sürpriz yapmak istiyorum.Ona hediye alırdım normalde,i pasta falan ama bu sene tamamen kendim donatacağım sofrayı.Acaba şöyle şık ve lezzetli bir sevgililer günü pastası tarifiniz varmı ?
  5. Sevgililer günü için çilekli kalpli pasta tarifi

Sevgililer günü için çilekli kalpli pasta tarifi

sevgililer günü pasta tarifleri,sevgililer günü için çilekli kalpli pasta yapımı,sevgililer günü için çilekli kalpli pasta tarifi Sevgililer gününde sevgilinize yada eşinize dışarıda kutlama yapmayacaksanız evde çok güzel bir menü hazırlayabilirsiniz. Hediye olarakta çilekli kalpli pastayı armağan olarak sunabilirsiniz.Herşey para demek değildir.Sevgililer gününüz kutlu olsun....

Sayfayı Paylaş