gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

oglumun günlügü

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

Genç adam, evinin alt katında marangozluk yapıyordu. Kapı ve pencere konusunda uzmandı. Fakat plâstik pencereler yaygınlaşınca, ahşap olanlara rağbet azaldı. Bu yüzden işler iyi gitmiyordu. Üstelik de çocukları büyümüş, biri hariç okula başlamıştı. Masrafları artınca, yanındaki kalfasına yol verdi. İşe biraz daha erken... koyulur, yardımcıya ayırdığı parayı, çocukların harçlığına katardı. Adam, bir gün çalışırken, elektrik kesildi. Ve uzun süre beklediği halde gelmedi. Aksi gibi, o akşam üzeri teslim etmesi gereken birkaç pencere vardı. Boş kalmayı sevmezdi. Planyayı yağladı, talaşları süpürdü. Biraz dinlenmek için eve çıkarken, sigortaya göz attı. Eğer yanılmıyorsa, bu iş normal değildi. Biri gelip sigortayı kapatmış olmalıydı. Şalteri kaldırınca, atölye aydınlandı. Tahminleri doğru çıkmıştı ama, bu işe bir anlam veremiyordu. Şaka dese, böyle bir şaka yapılmazdı. Kendisini kıskanacak bir düşmanı da yoktu. İşe koyulduğunda, yine aynı şey oldu. Ama bu sefer suçluyu görmüştü. Oğlu, evden atölyeye bağlanan merdiveni sessizce inmiş ve sigortayı kapattığı sırada, babasını karşısında bulmuştu. Adam, on yaşına gelmiş bir çocuğun böyle bir haylazlığını affedemezdi. Bütün günü, onun yüzünden mahvolmuştu. Bir kere yapmış olsa, ses çıkartmazdı. Ama tekrarlaması, hangi yönden bakılırsa bakılsın, büyük hataydı. Saçlarından yakalayıp sıkı bir tokat attı. Her şey onun iyiliği içindi. Belki vurduğu tokat, serseri olmasını engellerdi. Adam, oğlunun gözyaşlarını görmezden geldi ve eve çıktıktan sonra, eşine dert yanarak:

- Bu çocuğun, okulda kimlerle düşüp kalktığını bilmemiz lazım! dedi. Eğer serbest bırakırsak, başımıza büyük dertler açacak!

Adam, bir süre düşündü. Sonunda da en kolay yolu buldu. Oğlunun hiç aksatmadan tuttuğu günlüğünde, arkadaşlarına ait ip ucu olmalıydı. Eşi istemese de, ona kulak asmadı ve çocuğunun günlüğünü okumaya başladı. Oğlu, en son sayfada:

“Bu gece kötü bir rüya gördüm!” yazmıştı. “Atölyede çalışırken, babamı elektrik çarpıyordu. Allah’ım onu koru! Ben elimden geleni yapacağım!”

2. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Tüylerim diken diken oldu..Her şeyden önce neden diye sormalıyız değilmi meleğim?
    Teşekkürler...

3. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun için tşkler canım

4. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    :( Ayy gözlerim doldu canım benim yaaa offf ...

oglumun günlügü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kedinin günlügü

kedinin günlügü

mart 2004 bahar gelmiş neyime be gunluk.dısardan mırlamalar geliyo ben de dama oturmus bıyık burkuyorum hala.yazamicam daha fazla.once ayaklarımdan birini kırıp, sonra damdan atlamayı dusunuyorum.3 ayak ustune de dusemem heralde dimi?bi denicem.belki gorusemeyiz, iyi kal.muckrr. "bu sabah yine çok kızdım hodigetriaya, sabahın yedisi olmuş o hala uyuyordu. yine sacını başını yolmaktan...
  2. Ünlülerin günlügü

Ünlülerin günlügü

bülent ersoy kestirdiğime pişmanım ünlülerin günlüğü bir ünlünün günlüğü bir ünlünün günlük yaşamı günlük hayatı Roma İmparatoru Sezar: Sevgili günlük, bugün kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Tek dostum kaldı o da brütüs Hipokrat: Sevgili günlük, şu günlerde cok büyük bir yükün altına girdim. Anlıyacagın; bir yemin ettim ki dönemem!! Bülent Ersoy: Sevgili günlük ilk defa kendimi boşlukta...
  3. bir çiftin günlügü

bir çiftin günlügü

BİR ÇİFTİN GÜNLÜĞÜKadının Günlüğü Bugün üç yıl bitti. Onun karşısına gelinlikle çıktığım günkü kadar mutluyum. Tanrım, onu ne kadar seviyorum. Mükemmel bir erkek,cazibeli, yakışıklı, anlayışlı,sevecen, her şey var. Bugün Cumartesi,bıraktım arkadaşlarıyla eğlensin. En sevdiği yemek olan pastırmalı Kurufasulye ile pilav yapıyorum. Pişti, demleniyor.Banyo yaptım, en sevdiği kıyafeti...
  4. bir kara fatmanın günlügü

bir kara fatmanın günlügü

Dün gece yine ölümle burun buruna geldim. Kendime bir zarar geleceginden degil ama karim Cemile ne yapar sonra. Biz aksam yemegimizi genelde Saat 11-12 gibi yerdik, ama ev sahiplerimizin misafiri geldiginden geç vakitlere kadar oturup yatmadilar. Neyse ki konuklarin gitmesiyle birlikte uykuya daldilar. Bir süre ortaligin sakinlesmesini bekleyip, yiyecek toplamaya basladim. Bugün misafirler...
  5. oglum konusmuyor!

oglum konusmuyor!

oglum hala konusmuyor ne yapmaliyim. Sevgili melekler oglum 2009 dogumlu ve yeni dogdunda hemsire dili kisa demisti kestirin demisti, fakat ben hayir asla öyle bisey yaptirmam dedim ve doktorunada sormadim bu konu hakkinda... Ve simdi kafama takiliyor acaba ondanmi cümle kuramyiyor harfleri söyleyemiyor diyorum... Mesela araba=avaba anne= anne dayi=davi yenge= nenge tesekkür= teteko...

Sayfayı Paylaş