gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Öğrenci affı için TBMM'ye teklif

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, üniversitelerden ilişiği kesilen öğrencilere yönelik hazırladığı yasa teklifini Meclis Başkanlığı’na sundu. BBP Lideri Yazıcıoğlu Meclis’te düzenlediği basın toplantısında TBMM Başkanlığı’na sunduğu yasa teklifi hakkında bilgi verdi. Yazıcıoğlu, çeşitli nedenlerle üniversitelerden ilişi kesilen öğrencilere bir fırsat verilmesini istedi. Yazıcıoğlu, öğrenci affına ilişkin yasa teklifinde şu gerekçelere yer verdi :

“Bugünkü ekonomik şartlarda ve nüfusun bu denli yoğun olduğu süreçte üniversiteye girmenin çok zor olduğu çocuk okutmanın ne kadar güç olduğu bilinmektedir. Bu teklif ile eğitimde çalışmanın ürünü olarak bir kazanım ve umut kapısı görülen üniversiteden her hangi bir sebeple ilişiği kesilen öğrencilerimiz ve onların fedakar ailelerine bir fırsat daha verilmiş olacaktır. Böylece sokağa itilen gençlerimize bir fırsat daha verilecek.”

ANKA

Öğrenci affı için TBMM'ye teklif konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğrenci affı teklifi TBMM'de

Öğrenci affı teklifi TBMM'de

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, 1980-1981 öğretim yılından itibaren, her ne sebeple olursa olsun üniversitelerden ilişiği kesilen öğrencilere af getirilmesini öngören kanun teklifi verdi. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, 1980-1981 öğretim yılından itibaren, her ne sebeple olursa olsun üniversitelerden ilişiği kesilen öğrencilere af getirilmesini öngören kanun...
  2. Prim affı için 20 gün uzatıldı..

Prim affı için 20 gün uzatıldı..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SSK ve Bağ-Kurlular için uygulanan prim affı süresini 20 gün daha uzatmak için partilerle temas halinde olduklarını açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SSK ve Bağ-Kurlular için uygulanan prim affı süresini 20 gün daha uzatmak için partilerle temas halinde olduklarını açıkladı. haber7.com
  3. Öğrenci affı 13 yılı kapsıyor

Öğrenci affı 13 yılı kapsıyor

Öğrenci affı Meclis Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu'nda iktidar ve muhalefetin oylarıyla kabul edildi. İktidar ve muhalefetin ortak önergesiyle, tasarıda yer alan 28 Haziran 2000 tarihi, 7 Haziran 1995'e çekilirken, 1980'den sonra çıkarılan öğrenci aflarından yararlanmayanların da kapsama alınması sağlandı. KİMLER YARARLANACAK Af kapsamına GATA, sağlık meslek yüksekokulları,...
  4. Öğrenci affı

Öğrenci affı

Öğrenci affında bu sene büyük bir gelişme oldu ve 5 yıl daha geriye çekildi. Bu konuda detaylı bilgi vermek istiyorum ancak şimdilik bildiğim kadarını sizlere aktarabiliyorum. Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan öğrenci affı 5 yıl geriye atıldı. Daha önce 2000 yılından geçerli olmak üzere çıkarılan öğrenci affının kapsamı genişletildi. Komisyonda öğrenci affının 07.06.1995 tarihinden...
  5. Günahlarımın affı için dua arıyorum

Günahlarımın affı için dua arıyorum

Günahlarımızın affedilmesi için Allah'a yakarıyoruz. En güzel dediğiniz sizi etkileyen daha önce pek duyulmamış güzellikte dua verir misiniz bana lütfen.

Sayfayı Paylaş