gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Öğrenci affı teklifi TBMM'de

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, 1980-1981 öğretim yılından itibaren, her ne sebeple olursa olsun üniversitelerden ilişiği kesilen öğrencilere af getirilmesini öngören kanun teklifi verdi. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, 1980-1981 öğretim yılından itibaren, her ne sebeple olursa olsun üniversitelerden ilişiği kesilen öğrencilere af getirilmesini öngören kanun teklifi verdi.

Özbolat'ın, TBMM Başkanlığına sunduğu Yükseköğretim Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, yükseköğretim kurumlarının hazırlık ve diğer bütün sınıflarında ön lisans ve lisans düzeyinde öğrenim yapan öğrencilerden 1980-1981 öğretim yılından itibaren, her ne sebeple olursa olsun ilişikleri kesilmiş öğrencilere, ilişiklerinin kesilmesine neden olan bütün dersler için bir öğretim yılı devam ve üç sınav hakkı verilmesini öngörülüyor.

Teklife göre, öğrenim süreleri dolduğu için okulla ilişiği kesilen öğrencilere, alamadıkları dersler için bir defaya mahsus olmak üzere bir yıl devam etme ve sınav hakkı tanınacak.
    Gerekçede ise daha önce çıkarılan kanunlarda af yılının 2000 tarihi ile sınırlandırıldığı, bu tarihten önce öğrenim gören ve eğitimleri yarım kalan öğrencilerin uğradığı haksızlığın giderilmesinin amaçlandığı belirtildi

AA

Öğrenci affı teklifi TBMM'de konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğrenci affı için TBMM'ye teklif

Öğrenci affı için TBMM'ye teklif

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, üniversitelerden ilişiği kesilen öğrencilere yönelik hazırladığı yasa teklifini Meclis Başkanlığı’na sundu. BBP Lideri Yazıcıoğlu Meclis’te düzenlediği basın toplantısında TBMM Başkanlığı’na sunduğu yasa teklifi hakkında bilgi verdi. Yazıcıoğlu, çeşitli nedenlerle üniversitelerden ilişi kesilen öğrencilere bir fırsat verilmesini istedi. Yazıcıoğlu, öğrenci...
  2. Teklif

Teklif

Rüyada bir iş teklifini kabul etmek, rüya sahibinin uzun süredir gerçekleştirmeyi planladığı bir işi gerçekleştireceği anlamına gelir
  3. Öğrenci affı 13 yılı kapsıyor

Öğrenci affı 13 yılı kapsıyor

Öğrenci affı Meclis Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu'nda iktidar ve muhalefetin oylarıyla kabul edildi. İktidar ve muhalefetin ortak önergesiyle, tasarıda yer alan 28 Haziran 2000 tarihi, 7 Haziran 1995'e çekilirken, 1980'den sonra çıkarılan öğrenci aflarından yararlanmayanların da kapsama alınması sağlandı. KİMLER YARARLANACAK Af kapsamına GATA, sağlık meslek yüksekokulları,...
  4. Öğrenci affı

Öğrenci affı

Öğrenci affında bu sene büyük bir gelişme oldu ve 5 yıl daha geriye çekildi. Bu konuda detaylı bilgi vermek istiyorum ancak şimdilik bildiğim kadarını sizlere aktarabiliyorum. Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan öğrenci affı 5 yıl geriye atıldı. Daha önce 2000 yılından geçerli olmak üzere çıkarılan öğrenci affının kapsamı genişletildi. Komisyonda öğrenci affının 07.06.1995 tarihinden...
  5. TBMM'de kimler konuştu?

TBMM'de kimler konuştu?

TBMM Genel Kurulu'nda bugüne dek 29 ülkenin devlet ve hükümet başkanlarıyla parlamento başkanları konuştu. Resmi bir ziyaret için Türkiye'de bulunan ABD Başkanı Barack Obama, TBMM Genel Kurulunda milletvekillerine hitap etti. TBMM'DE MİLLETVEKİLLERİNE HİTAP EDEN YABANCI DEVLET ADAMLARI Federal Almanya Meclis Başkanı Gerstenmaier (1964) SSCB Parlamento Kurulu Başkanı Nikolay Podgorni...

Sayfayı Paylaş