gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

öğrencileri sevindirecek haber

Konu, 'Egitim' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, öğrenci ve muhtarlardan toplu taşımada ücret alınmamasını öngören kanun teklifi verdi. Meclis Başkanlığı’na sunulan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Mal ve Hizmet Tarifeleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunda değişiklik” öngören kanun teklifinin gerekçesinde, tüm gelişmiş ülkelerde eğitim öğretim görenlere, sosyal devlet ve eğitime katkı anlamında büyük kolaylıklar sağlandığına dikkat çekildi.
    Türkiye’de ilköğretim ve lisede eğitim öğretim gören öğrencilerin birçoğunun servis ihtiyacının doğduğuna dikkat çekilen teklifte, “Okul servislerini, ekonomik durumları müsait olmadığı için kullanamayan çok sayıdaki öğrencimiz ise toplu taşıma araçlarını kullanmaktadır. Bu yüzden aileler ve öğrencilerimiz hem ekonomik hem de sosyal anlamda sıkıntı yaşamaktadırlar” denildi. Öğrencilerin yanı sıra kısıtlı imkan ve maddi gelirleriyle hizmet vermeye çalışan muhtarların da ulaşım sorunlarının had safhada olduğuna dikkat çekilen teklifte, muhtarlara yaptıkları kamu görevinde ulaşımda katkı sağlanması gerektiği belirtildi.

Teklifte, ilköğretim, lise ve üniversite öğrencileri ile muhtarlardan toplu taşımada ücret alınmaması ve öğrencilerin ülkenin her yerinde toplu taşım araçlarını öğrenci kimlik kartıyla ücretsiz kullanmaları öngörüldü. Teklife göre, belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmeler, toplu taşım hizmetlerinde öğrenci kimlik kartı ve muhtar kimlik kartı sahiplerinden ücret talep etmeyecek. Öğrenci kimlik kartları, Türkiye'deki tüm belediyelerde geçerli olacak

öğrencileri sevindirecek haber konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yargıtaydan kiracıları sevindirecek bir haber!!!

yargıtaydan kiracıları sevindirecek bir haber!!!

Elektrik, su ve doğalgaz aboneliğini kendi üzerine geçirmedikleri gerekçesiyle kiracılar hakkında tahliye talebiyle dava açılamayacak. Yargıtay 6. Hukuk Dairesi `nin verdiği emsal karar şöye: "Davacı, sözleşmenin özel şartlar bölümünün 9. ve 16. maddesinde yapılan düzenlemeye dayanarak akde aykırılık nedeniyle sözleşmenin feshi ile tahliye isteminde bulunmuştur. Sözleşmenin özel...
  2. cildinizi sevindirecek alışkanlıklar...

cildinizi sevindirecek alışkanlıklar...

Cildinize Yararlı Alışkanlıklar:ohh::ohh::ohh::ohh: &nbsp Bakımlı ve güzel görünmenin ilk altın kuralı, sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmaktır. Cildinize gereken önemi vermek istiyorsanız işte size doğru cilt bakımının yolları... Her gün en az iki litre su için Çünkü yeterli miktarda su içmek cildinizi nemli tutar ve toksinlerin böbrekleriniz ve bağırsaklarınız aracılığıyla...
  3. Habere bak...

Habere bak...

Kızlar valla bilim tıp nekadarda ilerlemiş.... habere bakın şaştım kaldım.. Ölmesin diye dondurdular! Kalp krizi geçiren 38 yaşındaki kadının doktorları öyle bir karar aldı ki... 11:17 | 11 Kasım 2010 milliyet.com.tr Amerika, Kuzey Carolina'da yaşayan 38 yaşındaki Amy Moore, geçirdiği kalp krizinin ardından tam 20 dakika boyunca nabzı atmadan "ölü" kaldı. Kadını bir türlü...
  4. Makarna Aşıklarını Sevindirecek Makarna Diyeti

Makarna Aşıklarını Sevindirecek Makarna Diyeti

Makarna Diyeti Makarna Severlere Makarna Diyeti Makarnayı çok seviyor ve vazgecemiyormusunuz?? İşte size fırsat ve makarna diyeti...Bu da bir başka diyet ilginenlere... Makarna Sevenler İçin Güzel Bir Diyet Ünlü oyuncu Demi Moore'un uyguladığı ve sonuç aldığı iddaa edilen bu karbonhidrat ağırlıklı diyetin 14 gün boyunca uygulanabileceği söyleniyor. Açıkcası makarna sevenler için güzel...
  5. Toyzz Shop'tan Çocukları Sevindirecek Büyük İndirim!

Toyzz Shop'tan Çocukları Sevindirecek Büyük İndirim!

toyzz shop indirim toyzz shop kampanya Sevgili melekler, her yaşa uygun oyuncaklarıyla çocukların sevdiği mağazalardan biri olan Toyzz Shop'tan çocukları sevindirecek harika bir haber var! Toyzz Shop Alışveriş Festivali boyunca saat 20:00’dan sonra yapılacak her 75 TL ve üstü alışveriş için çocuklar 10 TL hediye çeki kazanacak ve hediye çekleri tutar koşulu olmadan anında harcanabilecek,...

Sayfayı Paylaş