gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Öğrenciye göre, dershane okuldan iyi

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı anket yaptı: Lise öğrencilerinin sadece yüzde 8.8'i okullardaki eğitimi kaliteli bulurken, yüzde 45.3'ü "Dershanelerdeki eğitim daha kaliteli" dedi.
    Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) yapılan bir araştırma, lise öğrencilerinin okullardaki eğitim ve ÖSS hakkındaki görüşlerini ortaya koydu.

Öğrencilerin sadece yüzde 8.8'i okullardaki eğitimi kaliteli bulurken, yüzde 45.3'ü dershanelerdeki eğitimin daha kaliteli olduğunu söyledi. Öğrencilerin yüzde 69.3'ü de "okuldaki eğitimin ÖSS'yi kazanmada yetersiz kaldığını" vurguladı.

MEB Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı uzmanları, 28 lisede 840 öğrenciye "ÖSS'yi nasıl algıladıklarını" sordu. Anket için Ankara, İstanbul, Sivas, İzmir, Artvin, Kocaeli, Osmaniye, Şanlıurfa, Bitlis, Malatya, Adıyaman, Antalya, Afyon ve Amasya'daki okullar seçildi. Araştırmaya katılan öğrencilerin yüzde 75'i dershaneye gittiğini, yüzde 64'ü kendisine ait odasının bulunduğunu söyledi.

İşte bazı yanıtlar:

Öğrencilerin yüzde 43.5'i dershaneye gitmeden sınavı kazanmanın mümkün olduğunu belirtirken, yüzde 42.5'i "çok zor", yüzde 14'ü "mümkün değil" dedi.

"Dershaneye gitme nedenleri sorulduğunda, öğrencilerin yüzde 69.3'ü "okuldaki eğitimin ÖSS'yi kazanmada yetersiz olması", yüzde 10.6'sı "okulda farklı ve rahat ortam sağlanamaması", yüzde 4.2'si "herkesin dershaneye gidiyor olması", yüzde 6.4'ü "ailemin isteği", yüzde 9.5'i "dershaneye gitmiyorum" yanıtını verdi.

alıntı

Öğrenciye göre, dershane okuldan iyi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğrencilere Göre “İyi Öğretmen”

Öğrencilere Göre “İyi Öğretmen”

Bir öğretmenin sınıfı tarafından beğenilmesini sağlayan kişilik çizgilerini belirlemek üzere yapılan araştırmaya göre, öğrencilerce en çok vurgulanan nitelik şöyledir: 1-İşbirliğine dayanan demokratik tavır. 2-Her çocuk için sevecen ve saygılı olma. 3-Sabır 4-Geniş bilgi. 5-Hareket ve görünüşün boşa gitmesi. 6-Doğruluk ve taraf tutmamak. 7-Esprili olmak. 8-Tam itidal ve metanet...
  2. okul hayatı öğrenci avatarları

okul hayatı öğrenci avatarları

okul avatarları komik öğrenci avatarları öğrenci
  3. çocuğum iyi okulda mı?

çocuğum iyi okulda mı?

Okulun kalitesi eşikte anlaşılır: Okulun kalitesini eşikten atlayınca hemen anlarsınız. Duvarlara, yerlere, çocukların haline bakın. Çocuklar nedensiz şekilde koşuyorsa, duvarlar pis ve çizilmişse aileler o okula çocuğunu vermesin. Çünkü, bu görüntü çocuklara bir şeylerin eksik verildiğinin göstergesidir. Eski mezunları inceleyin: Veliler okul seçerken mezunların durumuna da bakmalı. Sınavda...
  4. öğrenciler okulu bastı

öğrenciler okulu bastı

Bir defasında bizim okulda benzer bir olay olmuştu kız meselesi değildi ama müdürü dövmüşlerdi.Naptığını bilmez insanlar nereye varmaya çalışıyorlar anlamış değilim. Samsun'da kız meselesi yüzünden okul basan bir grup genç, kendilerini engellemeye çalışan beden eğitimi öğretmenini bıçaklayıp, bir öğrenciyi de darp etti. Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nde saat...

Sayfayı Paylaş