gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Öğrenme çocukken başlar...

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİ TAKDİR ETMEYİ
    "Bana bakın, gidin birbirinizi dışarda gebertin, evi daha yeni temizledim...!!!"

DUALARIN GÜCÜNÜ:

"Yat kalk dua et ki baban müzik setinin bozulduğunu farketmedi..."

ZAMANA KARŞI YARIŞMAYI:

"O oyuncaklarını topla yoksa bi tekme attığım gibi hepsini karşı sahilden toplarsın.."

MANTIKLI DÜŞÜNMEYİ

"Ben öyle diyosam öyledir...!!!"

İLERİ GÖRÜŞLÜ OLMAYI:

"Çıkmadan önce temiz bi çamaşır giy.. yolda Allah korusun başına birşey gelir kirli çamaşırla etrafa rezil olursun."

HAYATIN TRAJİKOMİK YANLARINI:

"Sen daha orda gülmeye devam et, birazdan ben seni tam güldürücem..."

HAYATIN ÇELİŞKİLERLE DOLU OLDUĞUNU:

"Kapa çeneni ve çorbanı iç ..!!"

DAYANIKLI OLMAYI:

" O ıspanak bitene kadar sofradan kalkmak YOK..!!!"

HAVA RAPORU TAHMİNİ YAPMAYI:

" Şu dağınıklığa bak... yabancı biri görse odanın ortasından kasırga geçmiş sanır..."

ABARTMAYI:

"Sana 500 bin defa söyledim kirli ayakkabılarınla içeri girme diye..!!"

DAVRANIŞ PSİKOLOJİSİNİ:

"Babana çekeceğine biraz bana çekseydin noolurdu ..."

OLAĞANÜSTÜ DURUMLARA HAZIRLIKLI OLMAYI:

"Dinleme bakalim anne sözü dinlemee...!!! 'Kafana meteor düşecek kenara çekil" diye bağırsam onu bile dinlemezsin di mi......!!!!"

KISKANMAYI:

" Dünyada senin annen baban gibi mükemmel bi aileye sahip olmayan, kaç milyon çocuk var biliyor musun..."

SABIRLI OLMAYI;

"Baban eve gelsin, sen görürsün''

HAKKIMIZI ALACAĞIMIZI;

"Eve vardığımızda ben bilirim sana yapacağımı"

DIYALOG KURMAYI;

"Sana bir şey sorduğumda cevap ver...!!"

"Ne söyleyeyim anne?"

"Sus!! Bana cevap verme!!!"

TIP BILGİLERİNİ:

"Gözlerini şaşı yaparken bir gün öyle kalıvereceksin"

OLGUN OLMAYI;

"Bu tabağın hepsini bitirmezsen asla büyüyemezsin."

GENETİK BİLGİLERİ;

"Sen de o lanet olası babana çektin."

BİLGELİĞİ

"Benim yaşıma gel de anlarsın o zaman."

V E ...ADALETİ;

"Bir gün senin de çocukların olacak.. İnşallah onlar da sana senin :D

şimdi bana yaptıklarını yaparlar.:first:

Öğrenme çocukken başlar... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuklarda Öğrenme Tercihleri ve İletişim

Çocuklarda Öğrenme Tercihleri ve İletişim

Annem ve babam yıllarca çok anlam veremediğim konularda didişirlerdi. Genellikle bu didişmeler yer tariflerinde olmaktaydı. Annem elinde kağıda çizdiği bir kroki ile gelir ve sadece göstererek "Saim beni 17:00 de buradan alacaksın"; der, babam da "Perihan sen çizme anlat ben öyle anlarım" dese de annem ısrarla çizer ve sözel olarak anlatmaz, babam da duyarak öğrendiği için...
  2. Öğrenme Güçlüğü Olan Çocuklar

Öğrenme Güçlüğü Olan Çocuklar

öğrenme güçlüğü olan çocuklar okuduğunu anlama duası anlama güçlüğü çocuklarda dua öğrenme Öğrenme güçlüğü ilk olarak 1963 ylında Samuel A. Kirk tarafından okulda ciddi öğrenme sorunları yaşayan fakat belirli diğer engelleri bulunmayan öğrenciler için ortaya atılmıştır. Öğrenme güçlükleri, dinleme,konuşma,okuma,yazma,usa vurma yada matematik yeteneklerinin kazanımında ve kullanımında önemli...
  3. öğrenme güçlüğü olan çocuklar

öğrenme güçlüğü olan çocuklar

öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler sesli okuma yazma öğrenme zorluğu çeken öğrenciler el yazısı oyunları okuma güçlüğü Öğrenme güçlüğü ilk olarak 1963 ylında Samuel A. Kirk tarafından okulda ciddi öğrenme sorunları yaşayan fakat belirli diğer engelleri bulunmayan öğrenciler için ortaya atılmıştır. Öğrenme güçlükleri, dinleme,konuşma,okuma,yazma,usa vurma yada matematik yeteneklerinin...
  4. çocuklarda özel öğrenme güçlüğü

çocuklarda özel öğrenme güçlüğü

hipoaktivite hipoaktif nedir Özelde geleneksel Annesinin veya babasının yaptıklarını yapmayarak,yapmadıklarını yaparak ebeveyn olma refleksi;Günümüzde ruhsal sorunları olan(en azından öz saygısı-öz güveni bulunmayan)ve bu sorunları yaşamın bir gereği gibi algılayarak farkına varamayan yığınlara sebebiyet vererek ebeveynleri vebal altında bırakıyor. Özel öğrenme güçlüğünü yok saymak bu...
  5. Çocuklarda öğrenme bozukluğu

Çocuklarda öğrenme bozukluğu

öğrenme,öğrenme güçlüğü,öğrenme kuramları,öğrenme psikolojisi,öğrenme teknikleri,öğrenme bozukluğu,öğrenme bozuklukları Anne – babalar çocuklarının ders başarısı ve öğrenme becerilerinde belirgin problemlerle sıklıkla karşılaşmaktadır. Çocuk; belirli alanlarda belirgin bir yetersizlik gösterdiği tespit edildiğinde bir uzmandan bu durumun bir öğrenme bozukluğu olup olmadığının araştırılması...

Sayfayı Paylaş