gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Öğrenmesi En Zor Lisan Hangisi Acaba?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

en zor lisan, nedir, hangisidir, öğrenilmesi en güç dil, nedenleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    Türkiye'de devlet okullarında 4. sınıftan itibaren İngilizce dersi okutulmaya başlanıyor.Bu ne derece yeterli orası tartışılır bir konu..Benim merak ettiğim öğrenmesi en zor dil hangisi olduğuydu.Küçük bir araştırma yaptığımda tahminimin doğru olduğunu anladım..

Amerikadaki (FSI) Yabancılar Enstitüsünün öğrenciler arasında yaptığı araştırmaya göre en zor dillerin Çince, Japonca, Arapça, Macarca ve Korece olduğunu sonucu ortaya çıktı.
    Araştırmalar bir dil üzerinde uzmanlaşabilmek için ortalama 88 hafta / 2200 ders saati gerektiğini gösteriyor. Dünyanın en zor dillerinden biri üzerinde uzmanlaşabilmek için ise bu ortalamanın üzerinde zaman harcamak gerekiyor. Yani Çince öğrenmesi en uzun zaman alan dillerden biri.

Yine aynı araştırmaya göre ana dili ingilizce olanlar dil öğrenmekte o kadar da istekli değiller. İngilterede 10 kişiden sadece 1′i en az bir yabancı dil biliyor. %5 ‘inden azı ikinci bir dilde 20′ye kadar sayabiliyor. Buna rağmen %80 ‘i başka ülkelerde çalışabiliyor. Tabiki de anadillerinin ingilizce olması sayesinde.

Bir dilin zorluğu ise ülkelere göre değişebiliyor. Örnek olarak Türkler için Japonca ve Çince neredeyse aynı seviyede zor iken bir Çinli ikinci dil olarak daha kolay öğrenebileceği nedeni ile Japoncayı seçebiliyor. Aynen Bir İtalyan için İspanyolcayı öğrenmenin daha kolay olması gibi.

Öğrenmesi En Zor Lisan Hangisi Acaba? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En Faydalı Meyve Suyu Hangisidir acaba

En Faydalı Meyve Suyu Hangisidir acaba

Oğlum mert bu yaz sıcaklarında kendini cola ve gazozlara vurdu resmen asitli içecekler içsin istemiyorum meycve sularınada pek güvenmiyorum evde onun için meyve suyu yapmak istiyorum da ama En Faydalı Meyve Suyu Hangisidir bilmiyorum yazarsanız sevinirim.
  2. Vücuda En Faydalı Balık Yağı Acaba Hangisi ?

Vücuda En Faydalı Balık Yağı Acaba Hangisi ?

En Faydalı Balık Yağı Hangisidir Faydalı Balık Yağı Hangisi Sevgili melekler, balığın sağlığa faydaları tartışılmaz. Özellikle omega 3 açısından zengin balıkları tüketmekte fayda var. Biz de bu sayfamızda En Faydalı Balık Yağı Hangisidir merak eden meleklerimiz ve sayın misafilerimize bu konuda ki bilgileri sunuyoruz.. Balık yağı kullanımı son yıllarda giderek artan ve ilgi...
  3. Türkiyenin en büyük yayınevi hangisi acaba

Türkiyenin en büyük yayınevi hangisi acaba

Merhaba melekler, ben ülkemizin en büyük yayınevi hangisi merak ediyorum.Amatörce yazılarım var ve kitap haline getirmek istiyorum bunun için Türkiyenin en büyük yayınevi hangisi öğrenmem lazım.Umarım şans benden yana olur..
  4. acaba 2013 yılının en iyi cep telefonu hangisi?

acaba 2013 yılının en iyi cep telefonu hangisi?

Cep telefonu almak istiyorum.Yeterli, parayı biriktirdim ama şimdi de ne alacağıma karar veremedim.Acaba 2013 yılının en iyi cep telefonu hangisidir?

Sayfayı Paylaş