gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Öğretmen olcam da ana sınıfı öğretmenliği ile ilgili kısa bilgi var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar bebekleri çocukları inanılmaz seviyorum ve ana sınıfı öğretmeni olmak istiyorum. Hangi okul neresi kaç puan ne yapmam gerekiyor bana kısa bir bilgi vermeniz mümkün mü teşekkür ediyorum.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Anaokulu öğretmenliği programının amacı,0-6 yaş grubundaki çocukların eğitimlerini gerçekleştirecek okul öncesi eğitim veren kurumlara öğretmen yetiştirmektir. Mezunlar meslek liselerinde ve okul öğcesi eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev alabilirler.
    Psikoloji, çocuk gelişimi, eğitimi, formasyon ve anaokullarında uygulanan faaliyetler hakkında dersler görürler. Anaokulları ve gündüz bakımevlerinde çalışabilmektedirler.

GENEL BİLGİ

Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı (OÖLP), Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'ne bağlı dört yıllık bir lisans programıdır. 25.01.2000 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereği başlatılan bu program, halen ülkemizdeki Eğitim Fakültelerinde uygulanmakta olan örgün Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programlarına eşdeğer bir programdır. Tamamen uzaktan öğretim sistemi ile eğitim yapılmaktadır.

PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER
    Okulöncesi Öğretmenliği dört yıllık bir lisans programıdır. Dolayısıyla programa kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt yaptırdıktan sonraki yedi yıl içinde programı başarı ile tamamlamaları gerekmektedir. Diğer bir ifade ile, öğrencilerin dört yıllık bir programı en çok yedi yıl içinde tamamlama hak ve sorumluluğu vardır. Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Öğretmen olcam da ana sınıfı öğretmenliği ile ilgili kısa bilgi var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. KIsa öğretmen ile ilgili sözler

KIsa öğretmen ile ilgili sözler

öğretmen ile ilgili sözler öğretmen ile ilgili sözler kısa Anne ve babamızdan sonra, bize hayatı öğreten, iyiyi kötüyü bıkmadan anlatan, bizi yarınlara hazırlayan, öğretmenlerimiz ile ilgili özlü ve güzel sözlere yer veriyoruz bu yazımızda Melek'lerim. Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. (Atatürk) Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en...
  2. Ana sınıfı öğretmenliği hakkında bilgi

Ana sınıfı öğretmenliği hakkında bilgi

selamlar bana ana sınıfı öğretmenliği hakkında bilgi verirmisiniz.
  3. İngilizce Öğretmenliği ile ilgili bilgi

İngilizce Öğretmenliği ile ilgili bilgi

Ben İngilizce Öğretmenliği bölümünü seçmek istiyorum.Bu bölüm nasıl bir bölüm bilgi var mı forumunuzda?
  4. Nagehan Kaşıkçı ile ilgili bilgi var mı ?

Nagehan Kaşıkçı ile ilgili bilgi var mı ?

Polat Alemdar evlenmiş diye duyduk.Gelinin adı Nagehan Kaşıkçıymış. Kim bu hanım, ilk kez duyduk adını da ..
  5. e-reçete ile ilgili bilgi var mı

e-reçete ile ilgili bilgi var mı

Bu sabah tvde artık kağıt reçete kullanılmayacağını e-reçete kullanılacağını duydum. Nedir bu haberin içeriği, bilginiz var mı ?

Sayfayı Paylaş