gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Öğretmene Doğum Parası ne zaman ve ne kadar veriliyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar Öğretmene Doğum Parası ne zaman veriliyor ve Öğretmene Doğum Parası ne kadar veriliyor bu konuda aranızda bilgisi oaln arkadaşlarım var ise lütfen sorumun cevabını versin. İyi günler.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Doğum parası Analık İş görmezlik ödeneğidir. 8 + 8 hafta. Doğumdan önce 8 doğumdan sonra 8 hafta için ödeme yapılır. toplam 16 haftalık bir işgörmezlik ödeneğidir. Devlet dairesinde veya özel sektörde çalışıp doğum yapan kadının doğum parası alması için sigortalı kadının, doğumdan önceki bir yıl içinde en az 90 gün Analık Sigortası primi ödenmiş olması gereklidir. Doğum için işten ayrılacağınızı belirten raporu alıp doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra 8 hafta olarak iş yerine bildirmelisiniz. Bu raporu alıp doğum dolayısıyla istirahatli görülmezseniz doğum parası alamazsınız.
    Vizite kağıdı, doğum raporu, sağlık karnesi ve kimlik cüzdanı ile SGK ya başvurduğunuzda doğum parası alınabilmektedir. Parayı belli aralıklarla gidip alabileceğinz gibi doğum sonrası işlemler tamamlandıktan sonra toplu olarak da alabilirsiniz.

Öğretmene Doğum Parası ne zaman ve ne kadar veriliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bitkiler ne kadar zamanda ve nasıl sulanmalı

Bitkiler ne kadar zamanda ve nasıl sulanmalı

Çiçek tutkunu olan bir teyzenin yeğeni olarak, çiçekler haftada bir sulanmalı ve çiçeğin toprağına 2 cm kadar parmağınızı soktuğunuzda kuru ise sulanma zamanı geldiğini biliyorum. Zira çiçek çeşitlerine göre sulanma dönemlerinin değiştiğinide biliyorum :) Her neyse uzatmıyorum ve sizlere, çiçeklerin ne kadar zamanda ve nasıl sulanması hakkında ki bilgileri sunuyorum :)))) Sulama : Bitki...
  2. kemik suyu ne zaman veriliyor

kemik suyu ne zaman veriliyor

merhaba hanımlar bebeklere kemik suyu kaç aydan sonra veriliyor acaba şu an benim bebeğim 5 aylık sizler ne zaman vermeye başladınız tecrübeli anneler yardımlarınızı bekliyorum
  3. Türkiye diyanet vakfının bursları ne zaman veriliyor ?

Türkiye diyanet vakfının bursları ne zaman veriliyor ?

Selamlar arkadaşlar. Duyduğuma göre Türkiye diyanet vakfı burs veriyormuş. Bu bursların başvuru ve sonuçlarını nereden öğrenebilirim ?
  4. karneler ne zaman veriliyor

karneler ne zaman veriliyor

Selam herkese. Bu yıl karneler hangi tarihte verilecek ? Gerçi bol bol kar tatili yaptık ama bakalım karneler nasıl olacak ?
  5. Doğum iznine Ne Zaman Çıkılır ve Doğum Parası Ne Kadar ?

Doğum iznine Ne Zaman Çıkılır ve Doğum Parası Ne Kadar ?

doğum iznine ne zaman çıkabilirim,doğum parası ne kadardır,doğum ücreti,doğum izni ve doğum parası,sgk doğum izni ne kadar,doğum izni ve doğum ücreti hakkında bilgiler Çalışan Hamile kadınların doğumdan önce sekiz ve doğumdan sonra sekiz hafta olmak üzere toplam 16 haftalık süre için çalıştırılmamaları gerekir. Bu devletin tanıdığı bir haktır. Çoğul gebelik halinde doğumdan önce...

Sayfayı Paylaş