gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Öğretmeni ağlatan tablo

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Selçuk ilçesinde temizliğe dikkat etmedikleri ve derslere ilgi göstermedikleri konusunda sürekli uyarı alan 3, 4 ve 7. sınıflarda okuyan üç kardeşin evine giden okul yönetimi, göz yaşartıcı bir tabloyla karşılaştı. Banyosu, elektriği ve suyu bulunmayan tek odalı evde 5 kişinin yaşam mücadelesi verdiği görüldü. Selçuk Sekizeylül İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 3 kardeşin temizlik kurallarına uymamaları ve derslere karşı ilgisiz kalmaları, okul yönetiminin dikkatini çekti. Öğrencilerin bulundukları sınıflarda bit vakalarına rastlanınca, velilerin de şikayetçi olması üzerine yönetim, aileyi evlerinde ziyaret kararı aldı.

Sekizeylül İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Yeşim Macit başkanlığında gerçekleştirilen ziyaret, bir aile dramını ortaya koydu. Çuvallar içinde yiyecek ve giyecek malzemelerinin bulunduğu tek odada mutfak ve banyonun da bulunmadığını gören öğretmenler, gözyaşlarını tutamadı.

Ailenin, belediye ve komşuların desteğiyle ayakta kaldığını belirleyen öğretmenler, durumu yetkili makamlara bildirme kararı aldı.

Sekizeylül İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Macit, “Koşulların bu kadar kötü olacağını düşünmemiştim. Gördüklerim karşısında gözyaşlarıma hakim olamadım” dedi.

Öğrencilerin bulundukları sınıflarda bitlenme vakaları nedeniyle şikayetler aldıklarını, bu durum karşısında yeni giysiler vererek, üç kardeşe yardım etmeye çalıştıklarını ifade eden Yeşim Macit, böylesi bir ortamda yaşayan çocukların temiz olabilmesinin imkansızlığını vurguladı. Yeşim Macit, şunları kaydetti:

“Çocukların babası Yaşar Ç'nin (51) sağlığını kaybetmesinden sonra aile, tamamen dışarıya bağımlı ve böylesi kötü bir duruma gelmiş. Bizler başarılı birer öğrenci, temiz bir birey yetiştirmemiz için gerekli aile ortamını sağlamak amacıyla yetkili tüm makamlara durumu ileteceğiz. Ailenin içinde yaşadığı ortamın bir an evvel değiştirilmesi için yardımsever vatandaşları da göreve çağırıyorum.”

“HATALARLA DOLU YAŞAMIM”

Yaşar Ç. ise yaşam mücadelesi içinde bugüne kadar pek çok iş yaptığını, kendisinden kaynaklanan hataların da bu sonu hazırladığını belirtti.

Yaşar Ç, 2 yıl önce geçirdiği kalp krizi sonrasında yapılan operasyonda, vücudundan damar alınırken yanlış bir kesi yüzünden böbreklerinden içeriye idrar kaçağı oluştuğunu savunarak, şunları söyledi:

“İki evlilik yaşadım ve 6 çocuğum oldu. Hatalarla dolu yaşamım nedeniyle bir çocuğuma annem bakıyor, en büyük kızım ise iki kez evlendi ve nerede olduğunu bile bilmiyorum. Bir oğlum Selçuk'ta yaşıyor, 3 çocuğum ise burada mağduriyet içinde. Onlara sıkıntıdan başka verecek bir şeyim yok, durumlarına çok üzülüyorum. Çalışmak için artık sağlığım engel. Çaresizliğimi en kötü şekilde yanımda bulunan çocuklarım yaşıyor.”

Tek odalı, derme çatma mekanda yaşam mücadelesi veren Zeynep Ç, belediyeden gelen yemek ve komşularının yardımlarıyla çocuklarını doyurmaya çalıştığını belirterek, çuvallara doldurulan giyecek ve yiyecekleri yeterince değerlendirememekten, evin ve çocuklarının temizliğini sağlayamamaktan yakındı. Zeynep Ç, “Bütün ev hanımları gibi eşyalarımı koyabileceğim, çocuklarımı yıkayabileceğim bir evim olsun istiyorum” dedi.

AA

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Öğretmeni ağlatan tablo
    hayat herzaman herkese adil değil işte böyle:(Allah yardımcıları olsun

Öğretmeni ağlatan tablo konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tablolar

tablolar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Öğretmenim

Öğretmenim

Öğretmenim Melek yarı ağlamaklı bir halde ingilizce öğretmenini dinlemeye çalışıyordu.Aklı başka yerdeydi.Tek amacı okuyup hemşire yada öğretmen olmaktı.İdealist bir kişiliği vardı.Okul bittiğinde zor şartlarda olsa bile doğuda görev yapmak istiyordu.Orada olanlara yardım edebilme fikri bile onu mutlu ediyordu. Babası öleli 2 ay olmuştu.Ailesi ekonomik zorluk içerisindeydi.Bir erkek...
  3. Ağlayı ağlayı düştüm yollara

Ağlayı ağlayı düştüm yollara

Ağlayı ağlayı düştüm yollara Karışayım bozbulanık sellere Adı sanı bilinmedik illere Gitmeyince gönül yardan ayrılmaz Ahım kaldı şu gelinin ahdinde Deremedim güllerini vaktinde Karanlık gecede kolum altında Yatmayınca gönül yardan ayrılmaz Gözüm kaldı şu kaplanın postunda Azrail de can almanın kastında Döne döne teneşirin üstünde Yunmayınca gönül yardan ayrılmaz Hadini de...
  4. Tablolar

Tablolar

dizilerdeki tablolar Tablolar Tablolar asıldıkları bölümün iç düzenlenişini önemli ölçüde etkiler. Bir tablonun duvara nasıl yerleştirileceği konusunda işte size bazı ipuçları. Açık tonların ağır bastığı, büyük boyutlu tablolar, küçük bir alanda ve pastel tonlarla boyalı bir duvara asıldıklarında alanı daha büyük gösterirler. Dar bir alanda, göz hizasına asılan bir dizi küçük tablo bu yeri...
  5. Öğretmenim!!!

Öğretmenim!!!

Ah biz var ya biz topluma kızarız etiket yapıştırmayın diye. oysa ilk etiketlerini biz yapıştırırız yaramaz öğrenci tembel öğrenci vs vs ... BENİ KABA DAVRANIŞLARIMDAN DOLAYI SEVMİYORSANIZ, GÖRGÜ KURALLARINI ÖĞRENEBİLİRİM. PİS OLDUĞUM İÇİN BENİMLE İLGİLENMİYORSANIZ, TEMİZLENEBİLİRİM. BİLGİSİZLİĞİMDEN DOLAYI BENİ SUÇLUYORSANIZ, BUNUDA GİDEREBİLİRİM. AMA, BENİ MEVCUT YETENEKLERİMDEN...

Sayfayı Paylaş