gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Öğretmenim!!!

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Ah biz var ya biz topluma kızarız etiket yapıştırmayın diye. oysa ilk etiketlerini biz yapıştırırız yaramaz öğrenci tembel öğrenci vs vs ...

BENİ KABA DAVRANIŞLARIMDAN DOLAYI SEVMİYORSANIZ,
    GÖRGÜ KURALLARINI ÖĞRENEBİLİRİM.

PİS OLDUĞUM İÇİN BENİMLE İLGİLENMİYORSANIZ,
    TEMİZLENEBİLİRİM.

BİLGİSİZLİĞİMDEN DOLAYI BENİ SUÇLUYORSANIZ,
    BUNUDA GİDEREBİLİRİM.

AMA, BENİ MEVCUT YETENEKLERİMDEN DOLAYI SUÇLUYORSANIZ,
    DEĞİŞMESİ GEREKEN SİZSİNİZ ÖĞRETMENİM,

DEĞİŞMESİ GEREKEN SİZSİNİZ!

(Bir öğrencinin ağzından)

2. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sorun nerde onu bulmak lazım değilmi canım..
    Dün kızımın okul toplantısı vardı.Notlarını biliyoruz zaten.Gidildi toplantıya..Bu zaman kadar hiç bu kadar sinirlerim bozulmamıştı.Ben ki her zaman öğretmene saygı duyan,onlar hakkında kötü laf ettirmeyen,her zaman sükunetini koruyan ben oynattım adeta..

Lise son sınıf geometri öğretmeni tüm öğrencilerin yazılı notunu sıfır olarak veriyor. Tamam çocukların başarısızlığıdır diyelim.Sınıfın tümü(36 öğrenci).Nasıl diyebilirki tüm velilere merak etmeyin sıfır verdim ama sınıf geçireceğim hepsinede.Kardeşim geçirme bırak sınıfta kalsınlar.Ne demektir bu sınıfta hiç bir öğrenci öss kazanamaz..Bir kaç kişi yada sınıfın yarısı olsa neyse..

Ne demek istiyorsunuz sayın hocam..Ne verdiyseniz bu öğrencilere onu alıyorsunuz demekki.Yazıktır ,günahtır yapmayın..Biz çocuklarımız için her şeyi yapıyoruz bu yaştaki çocukları psikolog kapılarında geziyoruz.Sizin cevabınız ve emeğiniz bumudur?

Pelincim içim öyle doldu ki dünden beri ..Sadece çocuklar için....

Teşekkürler paylaşım için tatlım..İğne çuvaldız misali.....

Öğretmenim!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğretmenim

Öğretmenim

Öğretmenim Melek yarı ağlamaklı bir halde ingilizce öğretmenini dinlemeye çalışıyordu.Aklı başka yerdeydi.Tek amacı okuyup hemşire yada öğretmen olmaktı.İdealist bir kişiliği vardı.Okul bittiğinde zor şartlarda olsa bile doğuda görev yapmak istiyordu.Orada olanlara yardım edebilme fikri bile onu mutlu ediyordu. Babası öleli 2 ay olmuştu.Ailesi ekonomik zorluk içerisindeydi.Bir erkek...
  2. Etkili Öğretmen

Etkili Öğretmen

ETKİLİ ÖĞRETMEN Dr. Mustafa Tatar YYU Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü Okul, öğrencilere okuma-yazma ve basit sayısal becerilerin yanında karmaşık ve daha soyut bilgi ve düşünceleri kazandırmak üzere kurulmuş ve hemen hemen herkesi şu veya bu ölçüde ilgilendiren oldukça yaygın, toplumsal bir kurumdur. Bu kadar yaygın olması ve çok sayıda insanı ilgilendirmesi okul ve öğretmenlerin...
  3. Öğretmene Şantaj

Öğretmene Şantaj

Maltepe'de, cinsel ilişki bahanesiyle evine çağırıp erkek arkadaşları ile döverek 5 bin dolarını aldığı emekli öğretmene, 15 bin YTL'lik de senet imzalattığı öne sürülen kadın yakalandı. Emekli ilköğretim okulu öğretmeni olan F.K, Kartal Cumhuriyet Savcılığına verdiği şikayet dilekçesinde, İçerenköy'deki bir oto yıkamacıda E.D. ile tanışıp daha sonra birkaç kez buluşup cinsel ilişkiye...
  4. Öğrenci Gözüyle Öğretmen - Öğretmenim

Öğrenci Gözüyle Öğretmen - Öğretmenim

öğrenci gözüyle öğretmen öğrenci gözüyle öğretmen kompozisyon çocuk gözünde öğretmenime kompozisyon ÖĞRETMENİM "Öğrenci gözüyle öğretmen" adlı yarışmada birincilik ödülü alan yazı. Ben bir öğretmen çocuğuyum. İlk öğretmenim de annemdir. Öbür çocuklar gibi okula başlarken yabancılık çektiğimi söyleyemem. Yaşamım okulda başlamıştı. Ancak okula başlamamla yeni bir sorun önüme...
  5. Öğretmem Değil Öğretmen Olmak

Öğretmem Değil Öğretmen Olmak

Eğitimimizde problem var! Öğrenciler okumuyorlar! Okula gitmiyor, sağda solda geziyorlar! Okumuyor ve okumak istemiyorlar! Uyuşturucu kullanım yaşı ortaokula kadar indi! Ebeveynler çocuklarının okuyup adam olması için binlerce lira (YTL) harcıyorlar! Ama çocuk okula, okul çocuğa soğuk bakıyor! Öğretmenle konuşmak için okula gitmeye çekinen veliler var. “Sizin çocuğunuz okumak istemiyor,...

Sayfayı Paylaş