gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

öğretmenini dinlemeyen çocuğa nasıl yaklaşmalı ?

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Çocuğum 4. sınıf öğrencisi ve öğretmenini dinlemiyor. Ne yaptıysak bunu aşamadık.Varmı bu durumda olan anneler? Bana ne tavsiye edersiniz acaba ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Çocukların söz dinlemesi eğitim hayatlarını da sekteye uğratır. Eğer çocuğunuz okulda öğretmenini dinlenmiyorsa bunun sebebi genelde iki tanedir:

Çocuktaki dikkat dağınıklığı

Söz dinletmek için yapılan baskı

Söz dinletmenin birinci şartı söz dinletmeye çalışmaktan vaz geçmektir. Çocuğunuza söz dinletmek amacı taşıdıkça doğru davranamazsınız.Bunu öğretmenler de çocuklara aynı şekilde uygulamalıdır.

Öğretmenler çocukla iletişime geçerse, yani çocuğu anlamaya çalışırsa o da öğretmenini anlama konusunda daha duyarlı olacaktır.

Yani sorun temel olarak öğretmenin iletişim becerisinde gizlidir. Bunun yanında ailede verilecek iletişim eğitimi de çocuğun öğretmeni ile iişkisine yansıyacaktır. Eğer evde çıocuğa söz dinletmek için baskı yapılıyorsa bu okul hayatına da yansır.

Çocuğunuzda böyle bir rahatsızlık varsa en uygunu bir pedegogla bağlantıya geçmektir. Bu hizmeti okullarda bulunan rehberlik bölümlerinden de alabilirsiniz...

öğretmenini dinlemeyen çocuğa nasıl yaklaşmalı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğretmenler Ergenlere Nasıl Davranmalı?

Öğretmenler Ergenlere Nasıl Davranmalı?

ergenlere nasıl davranılmalı öğretmenlere nasıl davranmalıyız öğretmenlerimize davranmalıyız öğretmenimize öğretmene davranılır *Gençlerle şakalaşın, espri yapın, ama sakın alay etmeyin. *Onları anlamaya ve empati kurmaya çalışın ama sakın yaşadıklarını küçümsemeyin. *Onlara kuralları açıklayın ve uymalarını isteyin ama bunu otoritenizi kanıtlama yolu olarak kullanmayın. *Gençleri kabul...
  2. Köy Öğretmenleri ve okumak isteyen çocuklarımızın ihtiyaçları

Köy Öğretmenleri ve okumak isteyen çocuklarımızın ihtiyaçları

merhaba arkadaşlar, Köy Öğretmenlerimizin ve dolayısıyla okumak isteyen çocuklarımızın ihtiyaçları var, vereceğim linke tıklayarak hangi okulda ne gibi ihtiyaçlar var görebilirsiniz... Köy Öğretmenleri Türkiyemizin geleceği çocuklarımız için....birkaç dakika yeterli....
  3. Söz dinlemeyen çocukları nasıl eğitmeliyiz?

Söz dinlemeyen çocukları nasıl eğitmeliyiz?

söz dinlemeyen çocuk çocuğumu nasıl eğitmeliyim söz dinlemeyen çocuğa nasıl davranılmalı çocuklarımızı eğitmeliyiz Yemeğe çağırdığınızda gelmezler odasını toplamasını söylediğinizde duymazdan gelir ev işleri için ufak tefek yardım istediğinizde suratlarını asıp “ne karşılığında ?” diye sorarlar. Ebeveynlerin ise çocuklarının bu tepkilerine karşı düşündüğü tek bir şey vardır; “neler oluyor ben...
  4. Sert öğretmenler çocukta okul fobisi yapıyor

Sert öğretmenler çocukta okul fobisi yapıyor

çocuklarda öğretmen korkusu Çocuğunuz okula gitmek istemiyor,sürekli karnının ağrıdığını söylüyorsa dikkat..Tehlike çanları çalıyor demektir...Öğretmenle diyalog çözüm olmazsa ,uzmandan yardım almalısınız... Okul fobisi, kuvvetli bir endişe nedeniyle çocuğun okula gitmeyi reddetmesi ya da bu konuda isteksiz görünmesidir. Okul fobisi olan çocuklarda mide bulantısı, karın ağrısı ya da baş...
  5. Küfüre alışan çocuklara nasıl yaklaşmalıyız??

Küfüre alışan çocuklara nasıl yaklaşmalıyız??

bu konuları okuyunca öyle etkileniyorum ki meleklerim.. çocuk bebeğim öyle tatlı söz ki. allah inşallah banada bigün kısmet eder. bende bu konuları okur bilgi edinir uygularım allah herkesin gönlüne göre versin inşallah.. Küfür Etme Alışkanlığı Kazanmış Çocuklara Nasıl Yaklaşılmalıdır? 1- Gece yatarken çocuğunuza okuyacağınız hikâyenin kahramanını kötü söz söyleyen bir çocuk olarak...

Sayfayı Paylaş