gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Öğretmenler Ergenlere Nasıl Davranmalı?

Konu, 'Rehberlik' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

ergenlere nasıl davranılmalı öğretmenlere nasıl davranmalıyız öğretmenlerimize davranmalıyız öğretmenimize öğretmene davranılır *Gençlerle şakalaşın, espri yapın, ama sakın alay etmeyin.
    *Onları anlamaya ve empati kurmaya çalışın ama sakın yaşadıklarını küçümsemeyin.

*Onlara kuralları açıklayın ve uymalarını isteyin ama bunu otoritenizi kanıtlama yolu olarak kullanmayın.

*Gençleri kabul edin, değer verin ancak bu durum onların her davranışını onaylayın demek değildir. Yanlış davranışlarını onaylamadığınızı gösterin, elbette uygun bir şekilde.

*Gençlere görev ve sorumluluk verin ama onu baştan yenilgi ve başarısızlığa mahkum edecek görevler yüklemeyin.

*Gençlerin olumlu davranışlarına projektör tutunuz. Ama bunu abartmaktan kaçının.

*Gencin sizinle paylaştığı sırlarına saygılı olun, başkalarıyla paylaşmayın.

*Gençler yetişkinlerin ‘her şeyi bilen, çok anlayışlı, mükemmel’ görünmesinden hoşlanmazlar. Onlara uzun nutuklar çekmekten kaçının.

*Gençlerin kendilerini ve sorunlarını ifade etmelerine fırsat verin

Öğretmenler Ergenlere Nasıl Davranmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeğinize nasıl davranmalısınız

bebeğinize nasıl davranmalısınız

Çoğu ana baba yeni doğan bir bebeğin şımartılıp şımartılamayacağını merak eder. Bir asır önce ağırlıklı olarak kabul edilen görüş, yeni doğan bir çocuğun şımartılabileceği ve bunun çok kolaylıkla gerçekleşebileceği yönündeydi. Bebekler katı programlara tabi kılınır ve yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda ele ve kucağa alınırlardı. Küçük bir bebek aç olduğu ya da altına yaptığı için...
  2. Hanıma nasıl davranmalı?

Hanıma nasıl davranmalı?

islamda erkek kadına nasıl davranmalı hamile kadına nasıl davranılmalı erkek hanımına davranmalı bir bayana davranılır bayanlara davranılır Dinimizde hanımların değerlidir.Ve kuranda hanımlara nasıl davranılacağı gayet açık bir şekilde ifade ediliyor.Ancak bunu bir çok kişi bilmiyor.Beylere sesleniyorum hanımlarınıza hak ettiği değeri veriniz!!! HANIMA NASIL DAVRANMALI? İslâm âlimlerinden,...
  3. nasıl davranmalıyım

nasıl davranmalıyım

sevdiğm cocuk 7 aralık doğumlu ona nasıl davranmalıyım ???
  4. nasıl davranmalı

nasıl davranmalı

şimdi bzim sınıfta bir kız var üst sınıfdan birini sevyor. sürkli her tenefüste onu görmek için çabalıyor sizce nasıl davranmalı. ben ona sürekli etrafında dolaşmaması gerektiğini ve kimseye söylememesi gerektiğini söyledim. küimseye söylemedi ama hep onu görmek için oradan oraya gidiyoruz. diyorum git sınıfına bak bakamam diyor beni gönderyor ne yapıor git bak diye. bana baktımı diye hepbana...
  5. Müslümanlarla alay edenlere nasıl davranmalı?

Müslümanlarla alay edenlere nasıl davranmalı?

İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki: Hindistan’daki İslam düşmanlarının azgınlarını görüyoruz. Müslümanlarla alay ediyorlar. Müslümanları kötülüyorlar. Ellerine fırsat geçerse, güçleri yeterse, Müslümanlara her işkenceyi yaparlar. Hatta hepsini öldürürler. Yahut onları dinden, imandan ayırırlar. İslam terbiyesini, ahlakını, hayasını, şerefini yok ederler. O halde, Müslümanların bu azgın...

Sayfayı Paylaş