gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Öğretmenler Günü İle İlgili Yazı

Konu, 'Eğitim Şart' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

24 kasım öğretmenler günü yazısı, öğretmenler günü ile ilgili anlamlı yazı, öğretmenler gününe özel yazı, öğretmenler günü ne zaman 2014 24 Kasım 2014 tarihi Pazartesi tüm yur genelin de öğretmenler günü olarak kutlanacak. Eğitime gönül veren tüm öğretmenlerimizin emeklerine teşekkür eder bu özel günlerini melekler mekanı olarak kutlarız. Öğretmenler gününün anlam ve değerini içeren yazı arayanlar için gereken bilgileri sizler için paylaşıyoruz.
    ogretmenler_gunu.jpg

1981 yılından bu yana her yıl 24 kasım öğretmenler günü olarak kutlanır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gündür. Bakanlar Kurulu, Mustafa Kemal Atatürk’e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" ünvanını 11 Kasım 1928’de yaptığı toplantıda vermiş ve bu ünvan, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi'nin yayınlanması ile resmileşmişti. Atatürk'ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılında onun "başöğretmen" oluşunun yıldönümlerinde ülke çapında Öğretmenler Günü kutlanmasına karar verildi. Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar, 26 Kasım 1992’de Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleşir.

BEYZA21 bunu beğendi.
Öğretmenler Günü İle İlgili Yazı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 24 kasım öğretmenler günü ile alakalı yazı arıyorum

24 kasım öğretmenler günü ile alakalı yazı arıyorum

Öğretmenler gününde bu sene görev aldım ve kısa bir kompozişsyon yazmam lazım. Bana bu konuda yardımcı olup kısa bir öğretmenler günü yazı örneği verebilirmisiniz ?
  2. öğretmenler günü ile ilgili şiirleriniz var mı acaba

öğretmenler günü ile ilgili şiirleriniz var mı acaba

Öğretmenler günü yaklaşıyor ve bana birkaç tane şiir lazım. Diyorum ki bana yardım etseniz, o kadar sevinirim ki.. :))
  3. Öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon

Öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon

öğretmenlerle ilgili yazı,öğretmenlerle ilgili makale,öğretmenler günü ile ilgili yazılar,24 kasım öğretmenler günü yazısı hakkında bilgiler Binlerce hayata iz bırakan yükünü gözlerinde ve gönlünde taşıyan Öğretmenler Her toplumda mesleklerle ilgili geçmişten bu yana söylenegelmiş bazı sözler var. Bunlardan biri de ; Bana bir harf öğretenin,kırk yıl kölesi olurum (Hz. Ali) Bir harf için...
  4. Öğretmenler günü ile ilgili  güzel sözler

Öğretmenler günü ile ilgili güzel sözler

24 kasım öğretmenler günü,24 kasım öğretmenler günü sözleri,öğretmenler günü ile ilgili özlü sözler,en güzel öğretmenler günü sözleri Her Yıl 24 Kasım'da değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü ' nü kutluyoruz. İşte Eğitim Öğretim ile İlgili sözler (Öğretmenle İlgili Sözler) Öğretmenle ilgili özlü sözler... * Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar...
  5. Öğretmenler günü ile ilgili yazılı resimler

Öğretmenler günü ile ilgili yazılı resimler

öğretmenler günü resimleri,24 kasım resimleri,öğretmenler günü ile ilgili resimli mesajlar,2014 öğretmenler günü mesajları hakkında bilgiler Öğretmenler gününe sayılı günler kaldı. 2014 yılının Öğretmenler Günü 24 Kasım Pazartesi kutlanacak. Hem öğretmenleri hem de öğrencileri tatlı bir heyecan sardı. Öğrenciler anne ve babalarından sonra kendileri için en önemli insanın bu özel gününü en...

Sayfayı Paylaş