gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Öğretmenlere Ek ders ve denge tazminatı geliyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlara görevlendirmeyle gönderilen öğretmenlerin hak kayıplarının önüne geçmek amacıyla ek ders ücreti, denge tazminatı gibi haklardan yararlanmaları için düzenleme getirecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan Mesleki ve Teknik Eğitim Eylem Planı’nda, Bakanlık tarafından merkez ve taşra teşkilatlarda çeşitli hizmetler için görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin, emsallerine göre ek ders, özel hizmet tazminatı, denge tazminatı gibi ücret kayıplarının olduğu belirtildi. Bakanlık, görevlendirmeyle gönderilen öğretmen ve yöneticilerin hak kayıplarının bulunması nedeniyle yeni bir düzenlemeye gidecek.

MEB, 01.12.2006 tarihli 2006/11350 sayılı “Bakanlar Kurulu Kararı eki Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek ders Saatlerine İlişkin Karar”da değişiklik yapacak. Söz konusu kararda yapılacak değişiklik ile görevli öğretmenlerin emsali öğretmenler kadar ek ders ücreti alması sağlanacak. Düzenlemeyle ayrıca görevli öğretmenlerin emsali öğretmenler kadar özel hizmet tazminatı, denge tazminatı gibi ek ödemelerden de yararlandırılacak.

internethaber.com

Öğretmenlere Ek ders ve denge tazminatı geliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İşitme ve denge geni bulundu..

İşitme ve denge geni bulundu..

İnsanlarda işitme ve denge organını yapan gen bulundu. Ankara Üniversitesi(AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde Dr. Mustafa Tekin başkanlığındaki ekip, insanda işitme ve denge organını yapan geni keşfetti. AÜ Tıp Fakültesi Çocuk Genetik Bilim Dalı doktorlarından Mustafa Tekin, başkanlığını yürüttüğü ekibin, 6 yıldır Türkiye’de işitme kayıplarının genetik nedenlerini araştırdıklarını bildirdi....
  2. Kainat ve denge.

Kainat ve denge.

kainat kainattaki denge dünyamıza sadece yeşil ışık gelseydi ne olurdu levha tektoniğini ispatlayan deliller kainat resimleri Şu an dünya üzerinde yaşayan çoğu insanlar nasıl bir evrende ve nasıl bir dünyada yaşadıklarının pek farkında değillerdir.Gerek evrenin kendisi gerekse içinde yaşadığımız dünya, gerçekte inanılmaz dengeler ve ince hesaplar üzerine oturtulmuştur. İçerisinde yaşadığımız...
  3. Atatürk, Eğitim ve Öğretmenler

Atatürk, Eğitim ve Öğretmenler

Atatürk, büyük bir asker, büyük bir devlet adamı ve diplomat olduğu kadar, eğitim alanında da milletimizin çağ değiştirmesini, atılım yapmasını sağlayan büyük bir önderdir. Atatürk'ün Millî Eğitim konusuna gösterdiği ilgi ve bu konuda ileri sürdüğü görüşler incelendiği zaman, bu konuya adeta bir eğitim düşünürü gibi eğildiği, konunun bütün...
  4. Memura ek zam geliyor

Memura ek zam geliyor

Hükümet, TBMM'de Görüşülen Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Tasarıya Eklenen Düzenleme ile Memura Ek Zam İmkanı Sağladı. Hükümet, Meclis Genel Kurulu'nda görüşülen Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına dair tasarıya eklenen düzenleme ile...
  5. Ek ders ücreti 2012

Ek ders ücreti 2012

Ek ders ücreti 2012 ek ders ücreti ne kadar oldu 2012 Merhaba Sevgili Melek'ler ve 2012 yılında ek ders ücretleri ne kadar oldu diye merak eden siz sevgili misafirler, bu yazımızda 2012 ek ders ücretleri hakkında bilgiler paylaşıyoruz. 01/01/2012 tarihinden itibaren MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce Merkezi ve Mahalli olarak düzenlenecek Hizmetiçi Kurs ve...

Sayfayı Paylaş