gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Öğretmenlik başvuruları bugün başlıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 8 bin kadroya yapacağı öğretmen ataması için başvuru süresi bugün başlıyor. MEB, resmi eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfında 46 alandan, 2007 ve 2008 KPSS10 puan üstünlüğü esasına göre ilk atama, hizmet üstünlüğü esasına göre de açıktan ve kurumlar arası atama biçimiyle ve milli sporculardan sınavsız olarak Beden Eğitimi alanına toplam 8 bin 285 öğretmen ataması gerçekleştirecek.
    Atama başvuruları 12 Şubat 2009 tarihinde başlayacak ve 20 Şubat 2009 tarihinde sona erecek. Adaylar, başvuruya ilişkin bilgiye bakanlığın ''http://personel.meb.gov.tr'' adresinde yayınlanacak olan ''2009-1 Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu''ndan öğrenebilecek.

Başvurular il ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerinde oluşturulan başvuru bürolarından herhangi birinde onaylatıldıktan sonra resmi hale gelecek. Başvurulardan hiçbir gerekçeyle ücret alınmayacak.

Atamalar, 25 Şubat 2009 tarihinde bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek ve aynı gün bakanlığın internet sayfasından duyurulacak.

Atama yapılacak alanlar ve kontenjanları şöyle:

"Almanca: 25, Beden Eğitimi: 215, Bilişim Teknolojileri: 450, Biyoloji: 120, Coğrafya: 110, Çince: 1, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi: 50, Deniz Araçları Yapımı-1: 7, Denizcilik-1: 10,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: 180, El Sanatları Teknolojisi-1: 35, Elektrik-Elektronik Teknolojisi-1: 35, Elektrik-Elektronik Teknolojisi-2: 22, Felsefe: 135, Fen ve Teknoloji/Fen Bilgisi: 315, Giyim Üretim Teknolojisi: 13, Görme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği: 10, İHL Meslek Dersleri: 25, İHL Meslek Dersleri Arapça: 20, İlköğretim Matematik Öğretmenliği: 520,İngilizce: 1000, İşitme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği: 10, Kimya: 10, Laboratuvar: 3, Matbaa: 3, Matematik: 355, Muhasebe ve Finansman: 28, Müzik: 180, Okul Öncesi Öğretmenliği: 346, Psikoloji: 2, Radyo-Televizyon: 4, Rehber Öğretmen: 185, Resim İş/Resim/Görsel Sanatlar: 200, Rusça: 3, Sağlık Bilgisi: 5, Sanat Tarihi: 1, Sınıf Öğretmenliği: 2060, Sosyal Bilgiler: 155, Tarih: 210, Teknoloji ve Tasarım: 180, Tekstil Teknolojisi-1: 10, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme: 10, Türk Dili ve Edebiyatı/ Dil ve Anlatım/ Türk Edebiyatı: 435, Türkçe: 525, Yiyecek İçecek Hizmetleri: 35, Zihinsel Engelliler Sınıfı Öğretmenliği: 32."

Öğretmenlik başvuruları bugün başlıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ÖSS başvuruları 16 Şubat'ta başlıyor

ÖSS başvuruları 16 Şubat'ta başlıyor

Öğrenci Seçme Sınavı'na başvurular 16 Şubat 27 Mart tarihleri arasında yapılacak. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 14 Haziran 2009 tarihinde gerçekleştirilecek Öğrenci Seçme Sınavı'nın (ÖSS) başvurularını 16 Şubat-27 Mart 2009 tarihleri arasında alacak. ÖSYM, 2009 yılı sınav takvimini belirledi. Buna göre, ÖSYM, 2009 yılında ÖSS, YDS, KPDS, ALES, ÜDS gibi sınavların da arasında...
  2. Cansuyu için başvurular bugün başlıyor

Cansuyu için başvurular bugün başlıyor

İhracatçı KOBİ'lere destek için başlatılan 1 milyar dolarlık cansuyu kredisine başvurular bugün başlıyor. Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, kredi destek programı çerçevesinde başvuran ve şartlara uyan her KOBİ'ye 6 ay vadeli vade sonunda defaten ödemeli, 200 bin dolara kadar kredi kullandırılacağını, kredinin faiz oranının ise 6 ay için yüzde 1.18 olacağını...
  3. 2012 Ygs ye başvurular başlıyor

2012 Ygs ye başvurular başlıyor

2012 Ygs başvuruları başladı 2012 Ygs başvurular başlıyor YGS başvuru tarihi yarın yani 3 ocak günü başlıyor Melek'lerim. Başvuruda bulunacak üyelerimize ve misafirlerimize şimdiden başarılar ve bol şans diliyor, gerekli bilgileri hemen aktarıyoruz arkadaşlarım. Üniversiteye girişte birinci aşama olan 2012 Yükseköğretime Geçiş Sınavına başvurular 3 Ocak salı günü başlıyor.Üniversiteye...
  4. SBS Başvuruları Başlıyor

SBS Başvuruları Başlıyor

SBS Başvuruları Başlıyor SBS Başvuruları Başladımı SBS Başvuruları Bugün Başlıyor Merhaba Sevgili Melek'ler ve SBS Sınavının ne zaman başlıyacağını merak eden tüm ilgili arkadaşlar, bu yazımızda sizlere aradığınız bilgileri aktarıyor ve merakınızı gideriyoruz. Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) başvurular bugün başlıyor. Adaylar, kılavuza Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden...
  5. 2014 KPSS Başvuruları 8 Temmuz'da Başlıyor!

2014 KPSS Başvuruları 8 Temmuz'da Başlıyor!

2014 kpss sınav başvuru, kpss sınav başvuru 2014, kpss başvuru 2014 Binlerce memur adayının merakla beklediği 2014 Önlisans Ortaöğretim KPSS başvuru tarihi açıklandı. Peki 2014 KPSS başvuru tarihleri ne zaman, KPSS başvuruları ne zaman başlıyor. ÖSYM Ortaöğretim (lise) Önlisans KPSS başvuru tarihleri. İşte diğer tüm sınavların da yer aldığı sınav tarihleri: KPSS Başvuru Tarihleri ( KPSS...

Sayfayı Paylaş