gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Oje Sürmenin Zararlarından Haberiniz Var mı Melekler ?

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

oje sürmenin zararları oje sürmek zararlı mı

Sevgili melekler, oje sürmek zararlı mı diyenlere cevabımız evet. Her ne kadar rengarenk ojeler ve süsleme yapılmış tırnaklar hoşumuza gitse de oje sürmek aslında zararlı. Tırnakları boyamanın aslında onları renkli toksinlerle kaplamaktan başka birşey değil. Bu yazımızda sizlere ojenin zararları nelerdir bilgiler vereceğiz..

Oje, mevcut koz*metikler içinde en çok toksin içerendir. Formaldehid, fitalat (bunlar renk çözücüleridir ama sinirler ve endokrin sistemi için zararlıdır), aseton ve toluen, (rengi sıvı şekilde tutarlar, ama çabucak buharlaşıp havayı toksinle doldururlar ve solunum sisteminizi riske atarlar) ve benzofenonlar (bunlar karsinojen olarak da bilinir ve östrojen gibi etkileri vardır) içerir. Ojeyi havasız bir odada sürerseniz, sorun yoktur; ancak ojenizi, bazı gençlerin yaptığı gibi, haftada birkaç kez değiştirmemelisiniz.

Ayrıca, ayda iki kereden fazla oje çıkarıcı kullanmayın. Bunun ye*rine, ojenize rötuş yapın. Bunu duyunca gözlerinizi devireceğinizi biliyoruz; ama aseton gözlerinize, sinirlerinize ve ciğerlerinize öylesine zarar verir ki Home Depofa gitmek ve şu filtrelerden bir tane alıp aseton kullanımı sırasında ciğerlerinizle beyninizi korumak iyi bir fikirdir.

Oje çıkarıcıya ihtiyacınız ol*duğunda, tırnakları kurutan aseton kullananlardan kaçının. Yıpranmaları ve sıyrıkları tırnak yapıştırıcısı yada şeffaf ojeyle onarın.

2. izmir tr

izmir tr Forum Okuru

3. Pervin M.

Pervin M. Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    TAMAM BAZI ZARARLARI OLABİLİR AMA KANSER DERECESİNDE BİR ZARARI OLACAĞINI PEK SANMIYORUM. GÜNLÜK HAAYATIMIZDA O KADAR RADYASYONA MARUZ KALIYORUZ Kİ HASTALIK KONUSUNDA OJEYE SIRA GLECEĞİNİ PEK SANMIYORUM. AMA ASETONUN ZARARLI OLDUĞU KANISINA BENDE KATILIYORUM ÇÜNKÜ TIRNAKLARI ÇOK FAZLA YIPRATIYOR.ŞAHSEN ÇOK FAZLA OJE KULLANIYORUM HERGÜN DEĞİŞTİRİYORUM DİYEBİLİRİM.KALİTESİZ ÜRÜN KULLANMADIĞIZ SÜRECE OJENİN BİR ZARARI OLMAZ AKSİNE TIRNAKLARI BESLEDİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ Fotoğraf0066.jpg

Oje Sürmenin Zararlarından Haberiniz Var mı Melekler ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adaçayının Zararları Var mı ?

Adaçayının Zararları Var mı ?

Adaçayının zararları Adaçayı zararlı mı Adaçayı ve zararları hakkında bilgi Herşeyin azı karar, çoğu zarar melekler biliyorsunuz. Ve de sağlıklı olan bir çok besini tüketmek de bazı durumlarda sakıncalı olabiliyor. Bu makalemizde adaçayının zararları var mı sorusunun cevabını arayacağız :tik: Adaçayı, memleketimizde fazlaca tüketilen bitkisel bir çaydır. Hamile bayanların ve emziren...
  2. baharatların zararları var mıdır ?

baharatların zararları var mıdır ?

Melekler, sizler de iyi bilirsiniz ki yemeklerin tadı baharatlarla çıkar. Ben de mutfağımda bol bol baharat kullanırım. Kaş yaparken göz çıkarmayalım, acaba diyorum baharatların zararları da var mı?
  3. Kadın Haklarından Haberiniz Var mı?

Kadın Haklarından Haberiniz Var mı?

Bu konu; Kadın Haklarından Haberiniz Var mı hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kadınların pek çoğu kanuni haklarından bihaber şekilde yaşıyor ve bu dünyadan göçüp gidiyorlar. Ancak okuma oranının yükselmesi ile bilinçlenen kadınların yasalardan daha çok haberi oluyor. Biz de bu yazımızda kadın haklarının neler olduğuı ile ilgili bilgiler vereceğiz sizlere... Birlikte...
  4. Ojelerdeki Tehlikeden Haberiniz Var mı?

Ojelerdeki Tehlikeden Haberiniz Var mı?

ojenin zararları oje hakkında Sevgili melekler, güzellik uğruna sürülen ojelerin içeriğinde bulunan bazı maddelerin insan sağlığını tehdit ettiğini biliyor muydunuz? Ojelerin imalatında kullanılan formaldehit, butil ftalat adlı kimyasal ve toluen maddeleri insan sağlığını tehdit ediyor. Ojenin rengini kalıcı tutmak için kullanılan toluen, benzin ve vernik gibi maddelerde bulunan bir tür...
  5. Vitamin Haplarının Zararlarından Haberiniz Var mı?

Vitamin Haplarının Zararlarından Haberiniz Var mı?

vitamin haplarının zararları, vitamin hapları, vitamin içmenin zararı Sevgili melekler, özellikle bisiklet, kayak ve koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlarla ilgilenenler başta olmak üzere, zaman zaman kendimizi yorgun hissettiğimizde çoğumuz C ve E vitamini içeren halara sarılırız. Oysa uzmanlar özellikle dayanıklılık gerektiren sporlarla uğraşanların C ve E vitamini haplarından uzak...

Sayfayı Paylaş