gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Ojelerle ilgili püf noktaları

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Eğer koyu renk ojelerden hoşlanmıyorsanız ve illa ki açık renk ojeler sürmeyi tercih ediyorsanız.. fakat tırnaklarınızda renk bozuklukları varsa ve açık renk ojelerle bunları kapatamıyorsanız üzülmeyin...ve kendi keşfim olan oje önerilerini okumaya devam edin...

OJELERİNİZİ SATIN ALIRKEN İZLEYECEĞİNİZ YÖNTEM

1-) Önce istediğiniz renkte oje edinin.....örneğin açık pembe istiyorsunuz

2-) Sonra istediğiniz ve aldığınız rengin hangi renklerin karışımından olduğunu düşünün........
    örnekteki gibi pembe renk seçtiğinizi varsayarsak pembe renk..kırmızı ve beyazın karşımından meydana gelir...

3-) rengi meydana getiren renklerden hangisi daha koyu ise o rengi satın alın
    örneğimize göre düşünürsek kırmızı oje edinmeniz gerekir....koyu renk ojeniz kesinlikle metalik olmamalı mat olmalıdır

örneğe göre 1 adet açıkpembe ve bir adet kırmızı oje edindik

OJEYİ SÜRME YÖNTEMLERİ

Diyelim örneğimizdeki gibi bir adet kırmızı ve bir adet açık pembe ojeniz var

1-) önce koyu renk ojenizi (örneğe göre düşünürsek kırmızıyı )tek kat halinde tırnağınızdaki tüm renk farklılıklarını kapatacak şekilde sürün ve kurumasını bekleyin

2-) Sonra olmasını istediğiniz esas rengi (örneğe göre düşünürsek pembeyi) tek kat halinde sürün ve kurumasını bekleyin

3-) Daha açık renk sonuç isterseniz..2. adımda sürdüğünüz ojenizi 2. kat kuruduktan sonra tekrar 1 kat daha sürün...

Böylece dilediğiniz açık renk ojeye hem de tırnağıızdaki bütün renk farklılıkları ve bozuklukları kapanmış şekilde kavuşacaksınız... açık renk oje satın alırken acaba örtücü mü değil mi diye düşünmeyeceksiniz...

ÖNEMLİ NOTLAR :

daha dayanıklı sonuç için çabuk kuruyan değil normal ojeleri tercih edin

seçtiğiniz 2 renk ojenin de markası ve cinsi aynı olmalı

sakın 2 farklı rengi tek şişede birbirine karıştırma gafletine düşmeyin aynı sonucu alamazsınız..farklı şişelerde farklı renkler olarak barınmalılar

oje sürmede çok usta olmayan biri iseniz..seçtiğiniz açık renk oje metalik değil (pastel yani mat) olmalıdır..metalik renkler kuruyunca fırça izleri ve hareler bırakabilir...

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Ojelerle ilgili püf noktaları
    ojeyi çok seviyorum ama namaz kıldığım için pek süremiyorum paylaşımın için sağol canım

3. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

bende dee aynı sorun var canım.. zaten kapalı olduğum için dışarda sürememdee :D

ama eşim çok seviyor bende onunlaa evdeeyken kullanıyorum:)

4. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Bilgiler için teşekkür ederim canım. Ben ojeyi çok seviyorum, genelde de ojesiz çıkmam dışarı. Aşırıya kaçmadan da genelde manikürlü ve uzun olurlar. Gerçi işler yoğunlaştıkça benim tırnaklar kısalır, ojelerin rengi de açılır :D

5. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    emeğine sağlık canım ben ojeyi pek sürmem sürmesinide bilmem. ama iyi oldu saol öğrendiğim

6. melegimeren

melegimeren Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ojelerle ilgili püf noktaları

emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler canım

Ojelerle ilgili püf noktaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. püf noktaları

püf noktaları

Buzdolabınız bozuldu, ya da artık boş yer yok. Temiz bir kovayı musluk suyu ile doldurun. İçine bir çorba kaşığı sofra tuzu atın. Şişeleri daldırın. Yeterince soğuyacaktır. Et suyunu dolaba kaldırmadan önce çabuk soğutmak için, kemik kazanını bir evyeye oturtun, kazanın çevresine soğuk su tutarak et suyunu soğutun. Değersiz olarak gördüğünüz limon kabuklarını güneşli bir yere koyup...
  2. Püf Noktaları

Püf Noktaları

Elinin mürekkebiyle kadın işine soyunan, kısaca yalnız yaşayan erkeklere beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için yemek yapmayı öğreten birkaç bilgi : Yemekleri daima tencerenin içinden yiyin. Böylelikle tabak kirletmemiş olursunuz asla sade pilav yapmayın. Domatesli pilav yaptığınızda altını tuttursanız bile renginden anlaşılmaz... Soğanlı bir yemek yapacaksanız asla soğana dokunmayın....
  3. Makyajla ilgili püf noktalar

Makyajla ilgili püf noktalar

makyajla ilgili püf noktalar Gelişigüzel makyaj yapmak yerine birazdan sizler için vereceğim makyajla ilgili püf noktaları uygularsanız inanın bana makyajınız çok daha çekici ve güzel olacaktır:) Göz kaleminizin ucunu sivriltmeden önce en az 15 dakika buzlukta bekletin. Hem daha uzun süre dayanmasını sağlarsınız. Ayrıca bu kullanırken de ufalanmasını engeller. Göz makyajınızı yaparken...
  4. Saç Güzelliğiyle İlgili Püf Noktalar

Saç Güzelliğiyle İlgili Püf Noktalar

saç güzelliği saç bakımı Saçlar kadının en değerli mücevherlerinden biridir melekler :) Gerçekten saçı sağlıklı ve bakımlı olan kadınlar farkedilir, gıptayla bakılır. Aslında ufak tefek püf noktalarına dikkat ederek siz de saçlarınızın ışıl ışıl görünmesini sağlayabilirsiniz. Nasıl mı ? Buyrun makalemize... Saçlarımızın modeli konusunda hepimiz zaman zaman kararsız kalmışızdır. Acaba...
  5. Desenli oje nasıl sürülür?

Desenli oje nasıl sürülür?

Tırnaklara renk verir ve kadınların vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır ojeler…Oje senelerdir kadınlar için vazgeçilmez. Son yıllarda ise oje sürmek resmen sanat haline dönüştü. Tırnaklar neredeyse tablo gibi ojelerle süsleniyor. Özellikle 2 yıldır bu konu o kadar ilerledi ki çatlayan ojelerden, çiçek desenlere kadar yüzlerce çeşit oje tarzı mevcut. Oje nasıl sürülür,oje sürmenin püf...

Sayfayı Paylaş