gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

OKS birincisinin Gül sevinci

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kars Valiliği'ni ziyaret etti. Burada Gül'e takdim edilen OKS birincisi Gül'e, "Birinci olacağımı biliyordum, ödülümü sizden alacağımı bilmiyordum" dedi. Kars Havaalanı'ndan valiliğe Vali Mehmet Ufuk Erden ile geçen Gül, tören kıtasını selamladı. Vali Erden, Cumhurbaşkanı Gül'e kök boyası kilim hediye etti.
    Erden daha sonra Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) birincilerinden Mertcan Arslanoğlu'nu, Gül'e takdim etti.

Arslanoğlu, tüm soruları doğru yanıtladığı için birinci olacağını tahmin ettiğini ifade etti.

Gül de Arslanoğlu'nun başarısının herkese örnek olmasını istedi ve dizüstü bilgisayar hediye etti. Arslanoğlu, ''Birinci olacağımı biliyordum ama ödülümü sizden alacağımı bilmiyordum'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Arslanoğlu ve ailesiyle Erden'in makamında hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Cumhurbaşkanı Gül, ziyaretinin basına kapalı bölümünde Vali Erden ve diğer yetkililerden brifing aldı.

haber7.com

OKS birincisinin Gül sevinci konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. KeLebek Kanadında Yaşama Sevinci

KeLebek Kanadında Yaşama Sevinci

Kanatları kırılmış bir kuş gibi pencerenin önünde duruyordu kadın. Umutları yıkılmış. Güzel olan hiç bir şeyin farkında değildi. Yaşam ve ölüm o ince çizgi üzerinde dengesini kaybetmek üzereydi. Pencerenin dışında yaşanan yoksul intiharları düşündü. Bir çok insan konuşarak anlatamadıklarını dama çıkarak anlatıyordu. İşsizlikten, parasızlıktan bunalan ve her kapı yüzüne çarpılan artık damda iş...
  2. Birecik'te çifte okul sevinci...

Birecik'te çifte okul sevinci...

birecik barajı ilköğretim okulu innaplı köyü sadettin miyese bilgin ilköğretim okulu Devlet-vatandaş elbirliğiyle yapılan 2 yeni okula kavuşan Şanlıurfa Birecik çifte sevinç yaşadı. Birecik Kaymakamlığı ve hayırsever işadamlarının katkıları ile yapılan okullların açılışı çok görkemli oldu... Şanlıurfa'nın Birecik İlçesinde Kaymakamlık Bünyesinde İş Adamlarının Katkıları ile Yaptırılan 2...
  3. Gül'ün galibiyet sevinci

Gül'ün galibiyet sevinci

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 13. Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde, evsahibi ülkelerden İsviçre'yi 2-1'lik skorla yenen (A) Milli Takım'ın galibiyetini memnuniyetle karşıladı. Abdullah Gül, maçın ilk yarısını, onuruna akşam yemeği veren Hırvatistan Cumhurbaşkanı Stjepan Mesiç ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, ikinci yarıyı ise Zagreb'te konakladığı Westin Oteli'nde Türk işadamları ve...
  4. oruçlunun iki sevinci!

oruçlunun iki sevinci!

"Oruçlu için iki sevinç vardır: Biri, orucu açtığı zamanki sevincidir; diğeri de Rabbine kavuştuğu zamanki sevincidir. Oruçlunun ağzından çıkan koku (halüf), Allah indinde misk kokusundan daha hoştur.'' Hz. Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) rivayet ediyor: ResuluIIah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: “Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır...

Sayfayı Paylaş