gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Oksijenli suyla saç nasıl açılır?

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Oksijenli su olarak bilinen suyun kimyasal ismi hidrojen peroksit olarak bilinir. Bazı durumlarda ve bazı saç tiplerinde saçı yıprattığı bilinen oksijenli suyu, doğal yöntemler deneyip sonuç alamayanlara öneriyoruz. Diğer yöntemlere göre çok daha çabuk sonuç verse de, saç için zararlı olmaması için kullanmadan önce ve sonra mutlaka saç kremi kullanılmalıdır. Oksijenli su ile saç rengi açma

Oksijenli su 1′e 1 oranla temiz su ile birlikte kullanılır. Yani kullanılacak oksijenli su miktarı kadar temiz su karıştırılmalıdır. Bu şekilde saç bakımı ve sağlığınızı da korumuş olursunuz.
    Önerilen kullanım şekli, sprey şeklinde saçınıza sürebileceğiniz bir şişe bulup oksijenli su karışımını bunun içine boşaltmaktır. Daha sonra bu sprey ile saçlarınıza karışımı sıkarak, fön makinesi veya saç kurutma makinesi ile saçınızın ısı almasını sağlayın. Eğer yaz aylarındaysanız güneşten de faydalanabilirsiniz. Bu şekilde 1 saat güneşte kalmanız gerekir. En az 2 saat bu şekilde kalan saçlarınızı daha sonra şampuanla yıkayarak durulayın.

o.jpg
    Saçlarınız kuru tipte saç yapısına sahipse, bu işlemden sonra daha da kurumaması için, nemlendirici kremler veya yağlar ile saçınıza işlem öncesi ve sonrası bakım yapabilirsiniz.
    Oksijenli su ile saç açma işlemini saçlarınız istediğiniz tona ulaşana kadar 2-3 günde bir uygulayabilirsiniz.
    Çok koyu renklerde dalgalı bir görünüm oluşturacak oksijenli su karışımı, kumral ve sarışınlarda ise daha başarılı sonuç verecektir.
    Oksijenli su ile saç rengi açarken bunlara dikkat edin :

Saçlarınız ne kadar koyu ise o açıklığı o kadar belli olacaktır. Ama saçlarınız açık kahverengi ise bu işlemi yapmadan önce iki kere düşünün.
    Saçlarınızın hasar görmemesi için iyice nemlendirilmiş olmasından emin olun.
    Saç rengi açma işlemi sırasında etrafa sıçratmamaya çalışın, iz kalabilir.
    Eğer cildinize dökülürse hemen bol suyla yıkayın.
    Oksijenli su ile saç rengi açanların yorumları
    Saçların uç kısımlarına yaptırılan boyaları açmak için kullanılmamalı olduğu söyleniyor, bunun yerine saçlarınızı aynı renk bir boya ile boyamalısınız.
    Papatya suyu ile saç açma işlemini hızlandırmak için içine belli bir ölçüde oksijen suyu ekleyenler başarılı sonuç almışlar.
    Saçlarına oksijenli su uygulayıp bakım yapanlar saçlarının kurumadığını söylüyorlar.
    Yanlış kullanımlarda yaktığını ve saçlarınızı sündürdüğünü söyleyenler var.
    Bazı durumlarda oksijenli suyun saça çok kötü bir renk verdiğini söyleyenler var.
    Bazı kişiler oksijenli suyun saçın rengini kökten açtığını söylüyorlar.
    Özellikle boyalı saçlara oksijenli su uygulanmaması gerektiği söyleniyor.
    Oksijenle su açanlar genellikle saçlarının doğal görünmediğinden şikayetçiler.
    Oksijenli suyu saç diplerine çok sürmemeniz gerektiğini, aksi halde saç diplerini yakacağı ve yara oluşturabileceği söylenmiş.
    Bu konunun altında da oksijenli su ile saç rengi açanların yorumlarını bulabilirsiniz, siz de tecrübelerinizi buradan bizimle paylaşabilirsiniz.
    kaynak:ciltsitesi.com

Oksijenli suyla saç nasıl açılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kızıl saç rengi nasıl açılır?

Kızıl saç rengi nasıl açılır?

kızıl saç nasıl açılır kızıl saç rengi nasıl açılır rengi saçı açabilirim doğal Kızıl saçların rengini açmanız için sizlere doğal açıcı tarifi veriyorum.Tarifin malzemeleri ve uygulanışı ise şöyle: Kahve ve kırmızı yaban mersini suyunun özellikle kızıl saçların rengini açıcı etkisi vardır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra durulama suyu olarak uygulayın. Kahverengi saçlarda yarım litre kahve...
  2. Siyah Saçlarımı Oryalsiz Sarı Yaptım(Siyah Boyalı Saç Nasıl Açılır)

Siyah Saçlarımı Oryalsiz Sarı Yaptım(Siyah Boyalı Saç Nasıl Açılır)

siyah saç nasıl açılır siyah saç rengi nasıl açılır boyalı boyalı saça karamel ÖNCESİ SONRASI Evvet meleklerim şekil A ve B de gördüğünüz gibi bildiğiniz siyaha boyanmış olan saçlarımı kuaföre gitmeden ve oryal kullanmadan sapıs sarı yaptım :)Bunu Palettenin ultra açıcısı ve yine palettenin röfle setine borçluyum açmaz dedim deneyim ama dedim denedim ve açtı :DValla şimdi bu saça ne...
  3. Asma Suyu Saça Nasıl Uygulanır

Asma Suyu Saça Nasıl Uygulanır

Asma Suyu Saça Nasıl Uygulanır ? Kızlar duyduğum kadarıyla asma suyunu saça sürüyorlarmış ama nasıl sürülüyor onu bilmiyorum lütfen bilen varsa bana da yazsın
  4. makine ile saça su lülesi nasıl yapılır

makine ile saça su lülesi nasıl yapılır

kızlar benim elimde makine var ama saçlarıma su buklesi lülesi yapmak istiyorum. Su dalgasını lülesini ben nasıl yaparım. ben saçımı su lülesi yapamıyorum makinemiz var nasıl su lülesi yapılır?
  5. Doğal yöntemlerle saç rengi nasıl açılır?

Doğal yöntemlerle saç rengi nasıl açılır?

Doğal yöntemlerle evde saç rengi nasıl açılır sizler için araştırdık ve yazımızda bir araya getirdik Limon ve Su Karışımı Her evde hemen her zaman bulunan limon gıda ürünü olması dışında başka alanlarda da kullanılabiliyor. Bu farklı kullanım alanlarından biri de saçlarınız. Tek yapmanız gereken bir bardak limon suyu ile bir bardak suyu karıştırıp nemli saçlarınıza sürmek ve güneşin altında...

Sayfayı Paylaş