gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Öksürüge hangi bitkiler faydalı öğrenelim

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Öksürüge hangi bitkiler faydalı Öksürük İçin Bitkisel Çözümler

Benim son zamanlarda şikayetçi olduğum bir sağlık sorunu öksürük. Bu konuda benim gibi oaln arkadaşlarım için de küçük çaplı bir araştırma yaptım ve öksürük için etkili olan bitkisel tedavi yöntemlerini burada topladım Melek'ler:)

Uzun süren öksürük sorunu çeşitli hastalıkların belirtisi olabilir.

Fakat herhangi bir hastalığa bağlı olmadan süren öksürükleri bitkisel yöntemlerle tedavi etmek kolaydır.

Ihlamur, nane, zencefil, meyankökü, okaliptüs, şahtere, hibiskus gibi bitkiler öksürüğe çok iyi gelmektedir. Zencefil, ıhlamur ve meyankökü karıştırılırsa etkisi daha güçlü olacaktır. Ayrıca kronik bronşit için yulaf samanı çayu ve üzerlik tohumu güçlü iyileştiricilerdir.

*1 kaşık şahtere otu
    *1 kaşık hibiskus
    *1 tutam ıhlamur
    *bir tutam zencefil

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri 1 bardak suda 4 dakika kadar kaynatın ve 3 dakika kadar demleyerek için. Bu karışımda şeker kullanmamalısınız.

Bu tarife ek olarak günde 2 veya 3 kez meyankökü içebilirsiniz. Ayrıca kekik, zencefil ve karabiber de alerjik olmayan durumlarda faydalı olacaktır.

Kuşburnu, ısırgan, şahtere, zencefil, hibiskus çayları öksürüğe çok iyi gelir.
    Ebegümeci kaynatılır ve zeytinyağı, limon katarak bolca yenirse göğsü yumuşatarak öksürüğü azaltır ve bunun yanında balgamı da sökecektir. Destek olarak bal ve toz zencefil karıştırılıp yenilebilir, öksürüğe iyi gelir.

Kronik öksürük için bir diğer etkilş yöntem karaturpların içi oyularak bal ile doldurulur ve oyulan yerleri turp parçaları ile kapatılarak 24 saat bekletilir. 24 saatin ardından iyice sıvı hale gelen bal bir şişeye alınır ve günlük 3 kaşık tüketilir.

Öksürüge hangi bitkiler faydalı öğrenelim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Faydalı En Önemli Besinler Hangileri öğrenelim

Faydalı En Önemli Besinler Hangileri öğrenelim

En Önemli gıdalar En Önemli Besinler hangileridir Sağlıklı bir yaşam için tüketmemiz gereken, en önemli besinler hangileriymiş, bu sayfamızda öğreniyor ve önemli gıdalar hakkında merak ettiğimiz tüm bilgileri ediniyoruz Melek'ler:) 1.Yumurta: Bir yumurta, yarım kilo tavuk, balık veya et ile aynı miktarda protein içeriyor. Ayrıca kan için gerekli olan K vitamini, selenyum ve B vitamini de...
  2. En Faydalı Şifalı Bitkiler hangileridir

En Faydalı Şifalı Bitkiler hangileridir

Son günlerde biraz değişik bir alışkanlığım oldu şifalı bitkilere merak sardım insan araştırınca bitkilerin ne kadar da çok şifası olduğunu görüyor. Sizden bu sayfadan benim için En Faydalı Şifalı Bitkiler hangileridir diye yazmanızı rica ediyorum arkadaşlar.
  3. En Faydalı Bitkisel Çaylar hangileri buyrun öğrenelim

En Faydalı Bitkisel Çaylar hangileri buyrun öğrenelim

En Faydalı Bitki Çayları Faydalı Bitkisel Çaylar Merhaba Sevgili Melek'ler, bitkilerin faydaları hakkında ki konularımızdan sonra, şimdi de en faydalı bitki çayları hakkında bilgiler sunuyor ve hangi bitki çayı neye iyi gelir bu yazımızda konu alıyoruz. Ihlamur: Soğuk algınlığına ve öksürüğe karşı en etkili ve en yaygın olarak kullanılan doğal ilaçlardan biri olan ıhlamur, uykusuzluk,...
  4. Hangi Bitki Çayı Nasıl Hazırlanmalı Buyrun Öğrenelim

Hangi Bitki Çayı Nasıl Hazırlanmalı Buyrun Öğrenelim

bitki çayı nasıl hazırlanır, bitki çayı hazırlama, bitki çayları Sevgili melekler, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte ne yazıkki hastalıklar da çoğalmaya başladı. Özellikle soğuk algınlığı ve grip gibi bulaşıcı hastalıklara yakalanmamak için hijyene dikkat etmeli, fazla kalabalık ortamlarda bulunmaktan kaçınılmalıdır. Bunun yanında her zaman olduğu gibi bitkilerden de fayda sağlanabilir....
  5. Uykusuzluğa faydalı bitki çayları

Uykusuzluğa faydalı bitki çayları

uykusuzluğa hangi çaylar iyi gelir,uykusuzluğa iyi gelen bitki çayları,uykusuzluk sorunu için bitki çayları,uykusuzluğa şifalı bitkilerle tedavi Hafif ve orta dereceli uykusuzluk problemleri, kasları rahatlatan ve sinirleri sakinleştiren bitkisel çaylar ile hafifletilebilir. Bu çaylar aynı zamanda daha kaliteli ve derin bir uyku sağlayarak gün içinde enerjinizin yüksek kalmasını...

Sayfayı Paylaş