gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Öksürüğe siyah çikolatanın faydası var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bir arkadaşım öksürüğü siyah çikolatanın kestiğini söyledi.İnanmadım ama aklıma da takıldı.Var mı bu bilginin doğruluk payı acaba ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Öksürüğe karşı siyah çikolatanın etkili olabileceği bildirildi.İngiltere'de yapılan araştırmada, 288 kişide, siyah çikolatanın içinde yüksek, çayda az oranda bulunan teobromin molekülünün öksürüğe karşı etkisi test edildi. Araştırmaya imza atanlardan Profesör Alyn Morice, klinik deneyde teobrominin öksürüğe yol açan refleksi azalttığının görüldüğünü belirtti.

Kronik öksürüğün yaklaşık 10 kişiden birini etkilediğini belirten Morice, bazı kişilerin saatte 100 kezden fazla öksürerek kriz yaşadıklarını, bu durumun sinema ya da tiyatroya gitmek gibi sosyal hayatın önünde engel teşkil ettiğini ifade etti.Reçetesiz satılan öksürük ilaçlarının çok etkili olmadığını belirten Morice, şurupların çoğunun etkisinin, içerdiği kimyasal bileşimden çok, boğazı sarma eyleminden kaynaklandığına dikkati çekti.Devam eden deneylerin umut verici olduğu, 2013 sonuna kadar klinik deneylerin söz konusu molekülün etkisini kanıtlaması halinde, teobromin içeren ilaçların satışa sunulabileceği bildirildi.

MaWiM bunu beğendi.
  3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Tam benimde sevdiğim bitter çikolata haa:D:D İlginç geldi bana denemeye değer ama şunda kafam karıştı öksürük esnasında şekerli şeyler insana daha çok gıcık veriyor yani en azından bana öyle. Benim öksürük için uyguladığım bir takım bitkisel metotlar var. Mesela bir çay kaşığı zencegil bal ve birkaç damla limonu karıştırıp yiyin ve elma kabuklarını kaynatıp suyunu içtiğiniz de boğaz ağrısı ve öksürüğede iyi geliyor;) Ayrıca ne kadar doğru bilemiyorum ama bebişlerime yinede uyguluyorum öksürük olduğunda ayak topuklarına vikis sürüyorum bununda öksürüge iyi geldiği söylenir.

Öksürüğe siyah çikolatanın faydası var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sizin de çikolataya zaafınız var mı?

Sizin de çikolataya zaafınız var mı?

çikolatada kafein varmı çikolatayı bırakmak çikolata karbonhidrat çikolatanın içinde neler var Çikolataya karşı olan bu zayıflığınız sizi bir çikolatakolik yapıyor mu? Aslında çikolatanın bağımlılık yaptığına dair bazı bilimsel bulgular yok değil. Beynin kimyası üzerine yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, insanlar besinlere bağımlı hale gelebiliyorlar ama bu konuda sağlam veri henüz...
  2. Buzun Yüze Faydası Var Mı ?

Buzun Yüze Faydası Var Mı ?

buzun yüze faydaları buzun cilde faydaları cilde buz sürmek yüze buz sürmek iyi gelirmi Buzu yüze sürmek ve Yüzü buzla soğutmak faydalı mıdır ? Evet yanlış duymadınız buzla maske yapıcaksınız ve bu maskeyle cildinize bakım yapacaksınız. Hem yağlı ciltler, hem kuru ciltler, mat ciltler, lekeli ciltler, sivilceli ciltler, normal ciltler… Her tür cilt türünde uygulabilir bir bakım !!!...
  3. klomenin faydası var mı ?

klomenin faydası var mı ?

merhaba arkadaşlar ben bu ay klomen kullanıyorum faydasını gören var mı çok korkuyorum 7 ay önce kürtaj oldum lütfen cevap yazarmısınız.
  4. siyah mantarın faydası var mı

siyah mantarın faydası var mı

Siyah mantar diye bir mantar varmış ve sağlığa çok faydalıymış. Doğru mudur ve faydası nedir ? Teşekkür ederim..
  5. karabiberin faydası var mı?

karabiberin faydası var mı?

Şöyle bol tereyağlı pirinç pilavının en iyi arkadaşı kesinlikle karabiberdir bana göre. :D Peki bu leziz gıdanın ne gibi faydaları var bizlere ?

Sayfayı Paylaş