gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Öksürük Gıcığı Nasıl Geçirilir ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Öksürük Gıcığına iyi gelen bitkiler, öksürük gıcık nasıl geçer
    Bazen öksürük bir tutar melekler, bir türlü durduramazsınız. :) Hele de kalabalık bir ortamdaysanız öksürük sonrası tutan gıcıkla başe edemezsiniz. Eğer evdeyken yakalandıysanız şanlısınız. İşte öksürük gıcığını geçirmenin yolları :)

Öksürük gıcığına karşı yarım tatlı kaşığı elma sirkesi alın ve yavaş yavaş yutun. Ayrıca, bolca kekik çayını balla tatlandırın ve yudumlayarak için.
    Boğaz ağrısı ve ses kısıklığında, 1 ölçü elma sirkesi ile 3 ölçü ılık su karıştırılır ve saat başı derin gargaralar yapıldıktan sonra tükürülür. Bu gargaraların adaçayı ile dönüşümlü yapılması etkiyi daha da arttıracaktır.
    Adaçayı iyi bir baharat ve antibiyotiktir. Bal ve sirke ilave edilerek içilirse, boğaz ağrılarına karşı etkili olur.
    Ahududu çiçeğini kaynatarak yapılan ılık su banyosu, bademcik iltihaplarına iyi gelir.
    Ayvanın suda bekletilmesi ile elde edilen şurupla gargara yapılırsa boğaz ilhitaplarına iyi gelir.
    Kara duttan yapılan şurup ağız ve boğaz iltihaplarını geçirir.
    Gül yaprakları ile yapılan çayla gargara yapmak boğaz iltihaplarında çok etkili olur.
    Hintyağı boğaz ağrısı hallerinde 20 gram içilip bir gün de oruç tutulursa şikayet konusu olan durumlar geçer.
    Ihlamur, sarmısak, frenk üzümü boğaz ağrılarına iyi gelir.
    İncir sütle birlikte pişirilerek yenilirse nezleyi ve boğaz ağrılarını giderir. Göğsü yumuşatır.

2. shekerr_hale

shekerr_hale Forum Okuru

kesinlikle ılık su içilmeli anında kesio

3. Delicia

Delicia Forum Okuru

Ben söyle bişey duydum
    Vicks kremi diye bişey var
    onu ayaklarinin altına sürüyorum
    kalın bir çorap giyip öyle dolaşıyo
    öyle yatıyorum
    eğer çorapla yatamiyosan gerek yok ama yatsan iyi olur;5dk da geçiriyomus; )

Öksürük Gıcığı Nasıl Geçirilir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. adet döneminde şişkinlikler nasıl geçirilir?

adet döneminde şişkinlikler nasıl geçirilir?

adet şişkinliği regl şişkinliği Kadınca özel ve bir o kadar sorunlu dönemimizdir regl dönemleri.Bu dönemde şişkinlik ve kabızlık en büyük sorunumuzdur.Adet dönemlerindeki şişkinliği önlemek için İbrahim Saraçoğlu bir kür öneriyor.Kürün uygulanışı : Malzemeler : 9-10 adet taze portakal yaprağı, 1 su bardağı su. Hazırlanışı : 9-10 adet TAZE Portakal Yaprağı, bir bardak suda altı dakika hafif...
  2. Süpercan Köprüden nasıl geçirilir bilgisi olan

Süpercan Köprüden nasıl geçirilir bilgisi olan

Ya babam bu oyunu açtı bana tt netin oyunu da süpercan köprüden geçme olayını yapamıyorum, düşmeden geçmek istiyorum bu sorunun cevabı var mı ablalarım ?
  3. Öksürük Nasıl Kesilir ?

Öksürük Nasıl Kesilir ?

Öksürük nasıl geçer Öksürük nasıl giderilir Öksürük nasıl kesilir Bir başladı mı kolay kolay kesilmeyen öksürük nöbetlerinden kurtulmanız için sizlere önerebileceğimiz doğal tedavi önerileri şöyle melekler :) Öksürük, solunum yollarını temizleyen karmaşık mekanizmanın bir parçasıdır. Bu refleks hareketi, bütün solunum yollarını yabancı cisimlerden, hava kirliliğinden ve birikmiş...
  4. Ayakkabı Kokusu Nasıl Geçirilir?

Ayakkabı Kokusu Nasıl Geçirilir?

ayakkabı kokusu, ayakkabı kokusu nasıl giderilir, ayakkabı kokusunu geçirmek için Sevgili melekler, şıklığın tamamlayıcısı ayakkabılarımız çeşit çeşit model model olduğunda nasıl da mutlu oluruz. Kadınların takıntısı olan ayakkabıları giymek kadar onlara bakmak da çok önemlidir. Hergün aynı ayakkabı giyilmemeli, ayakkabı hava alacak şekilde muhafaza edilmelidir. Eğer bayıla bayıla aldığınız...
  5. Boğazda gıcık neden olur?

Boğazda gıcık neden olur?

Boğazda gıcık, öksürük isteği ile karışık gıdıklanma ve karıncalanma hissidir. Basit bir rahatsızlık olmasına rağmen uzun süreli, geçmeyen gıcıklar uyku problemleri yaratabilir veya boğazın iltihap kapmasına neden olabilir. Boğazda Gıcık Neden Olur? Susuz Kalmak En sık karşılaşılan nedendir. Boğazdaki hassas dokuları korumaya yetecek kadar mukus salgılanamazsa boğaz kurur ve gıcık hissi...

Sayfayı Paylaş