gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Öksürük için egzersiz nasıl yapılıyor ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Diğer bir ismi ile solunum egzersizi nasıl yapılıyor. Bunun yararı nelerdir anlatabilir misiniz yapmak istiyorum teşekkür ederim.

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Solunum egzersizi nasıl yapılır?
    1 – Nefes alma egzersizine başlamadan önce sağ avucunuzu göbeğinizin hemen altına, sol elinizi göğsünüzün üstüne koyun ve gözlerinizi kapatın.

2 – Nefes almadan önce sınırsız bilgi akciğerlerinizdeki havayı zorlamadan boşaltın. Bunu yaparken nefes kendiliğinden çıkmalıdır. Fazladan kas gücü kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

3 – Akciğer kapasitenizi hayali olarak ikiye bölün ve “Biiir”, “İkiii” diye içinizden sayarak akciğerinizin tamamını havayla doldurun. Kısa bir süre bekleyin ve tekrar sayarak sınırsız bilgi nefesinizi, aldığınızın iki katı kadar sürede boşaltın.

4 – Sağ eliniz göğüs kemiklerinizin, hareketli bir köprü gibi yana doğru açıldığını hissetmeli. Yeni bir nefes almadan önce 2 saniye bekleyin.

5- Egzersizi tekrarlayıncaya kadar mutlaka en az dört beş normal nefes alın, çünkü derin nefes almaya devam edilmesi halinde alkoloz gelişeceğinden baş dönmesi ortaya çıkabilir.

Öksürük için egzersiz nasıl yapılıyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Facebook İçin Arşiv Temizleme Nasıl Yapılıyor ?

Facebook İçin Arşiv Temizleme Nasıl Yapılıyor ?

facebook arşiv temizleme facebook arşiv mesajlarını silme Sevgili melekler, facebooku olanlar bilirler, önceden gelen mesajlar kolaylıkla silinebiliyordu. Şimdi ise arşiv kategorisi geldi ve silinmiş mesajlar bu başlık altında toplanıyor. Arşivde toplanan mesajları hızlı silmek içinse chrome tarayıcı kullanmak gerekiyor. Bu yazımızda facebook arşiv temizleme ile ilgili bilgiler vereceğiz...
  2. Avea İçin Ücretsiz Dakika Sorgulaması Nasıl Yapılıyor ?

Avea İçin Ücretsiz Dakika Sorgulaması Nasıl Yapılıyor ?

Avea da Ücretsiz Dakika Sorgulama Ücretsiz Avea Kalan Dakika Sorgulama Avea hattı kullanan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz, avea ücretsiz dakika uygulaması kapsamında kalan dakikalarınızı öğrenmek için Ücretsiz Avea Kalan Dakika Sorgulama hakkında ne yapmanız gerektiğini aşağıda ki makalemizden öğrenebilirsiniz..:) Tarife, Paket ve Kampanyalara ait kalan toplam sürenizi,...
  3. Facebook İçin Arkadaş Önerme Nasıl Yapılıyor Buradan Öğrenebilirsiniz

Facebook İçin Arkadaş Önerme Nasıl Yapılıyor Buradan Öğrenebilirsiniz

Facebookta Arkadaş Önerme Nasıl Yapılır Facebookta Arkadaş Önerme Nasıl Yapılıyor Facebook hemen herkesin kullandığı bir sosyal paylaşım ağı melekler. Tabi bu uygulamanın da kendine göre özellikleri ve kullanım ipuçları var. Eğer bu konularda henüz yeniyseniz facebookla ilgili tüm ipuçlarımızı Teknik Destek bölümümüzden bulabilirsiniz dedikten sonra bu sayfamızda Facebookta Arkadaş Önerme...
  4. kırışıklıklar için yüz egzersizleri nasıl yapılıyor

kırışıklıklar için yüz egzersizleri nasıl yapılıyor

Yaş geçmeye başladıkça yüzümde kırışıklıklar belirmeye başladı sanki. Acaba d,yorum şu yüz egzersizleri işe yarar mı ve nasıl yapılır ?
  5. facebook için etiket hilesi nasıl yapılıyor yardım edin

facebook için etiket hilesi nasıl yapılıyor yardım edin

Ya arkadaşlar ne olur bilen varsa yazsın.Face etiket hilesi nasıl yapılıyor, herkes biliyor bir ben bilmiyorum galiba :S

Sayfayı Paylaş