Öksürük için pratik bitkisel formüller

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. Misafir

  Misafir Kayıtsız Kullanıcılar

  Öksürük İçin Ne Yapılmalı
  Öksürük İçin Ne Yapılır
  Öksürük İçin Ne Yapmalıyım


  Yaygın olan bi,r sağlık sorunudur ve büyük küçük herkes öksürük sorunuyla karşı karşıya geliyor Melek'lerim. Biz de bu sayfamızda yaygın olan bu öksürük sorununa çözüm sunuyor ve öksürük nasıl geçer diye bilgiler aktarıyoruz Melek'ler.


  [​IMG]


  Öksürük İçin Ne Yapmalı Öksürük sorunu yaşayanların evde en iyi yapacağı şey, bol miktarda sıvı tüketmektir. Bir insan ne kadar çok sıvı alırsa, öksürüğün şiddeti ve öksürüğün kuruluğu ortadan kalkar. Bunun nedeni ise, suyun en iyi balgam çözücü madde olmasıdır. Bunun için öksüren insanlar bol miktarda su tüketmelidir.

  Bununla beraber, halk arasında ıhlamur çayının, adaçayının öksürüğü kestiği bilinir. Bu inanış da doğrudur. Öksürük problemi yaşıyorsanız, adaçayı ve ıhlamur çayı da tüketmeniz sağlığınız açısından faydalı olacaktır.
  Eğer öksürüğünüzün oluşma nedeni, evdeki bir nedense (evi boyatmak, evi çamaşır suyuyla silmek, eve yeni bir halı sermek vs.) yapmanız gereken en iyi şey bu etken maddelerden uzaklaşmaktır.

  Uzun süren öksürükler bir hastalık olmayıpçeşitli hastalıkların belirtisidir. Herhangi bir tıbbi hastalığa bağlı olmayan uzun süreli öksürüklerde bazı bitkisel tedaviler uygulanabilir.

  Okaliptüsnane ıhlamur zencefil meyankökü hapları ve şurupları. c vitamini ıhlamur zencefil şahtere hibiskus meyankökü öksürük için faydalıdır.

  Ihlamur zencefil meyankökü birlikte kaynatılırsa etkisi büyük olur.Yulaf samanı çayı ile üzerlik tohumu da kronik bronşite ve öksürüğe iyi gelir.

  Öksürük için pratik bitkisel formüller

  Malzemeler

  2-3 parça parmak ucu kadar zencefil
  iri bir tutam ıhlamur
  1 çay kaşığı hibiskus
  1 çay kaşığı şahtere otu

  Uygulanışı: Malzemeler 1 su bardağı kadar suda 3-4 dakika kaynatılır.2-3 dakika demlendirildikten sonra içilir.

  Şekeri fazla kullanmak doğru değildir. Çaya nöbetşekeri konulursa öksürüğü azaltır.

  Günde 2-3 kere meyankökü çiğnemek de yararlıdır.

  Zencefil kekik ve alerjik kökenli olmayan öksürükte karabiber faydalıdır.

  Kronik öksürük için 2 adet karaturpkabak oyacağı ile 5-6 yerinden oyulur.oyukların içine bal doldurulur ve sadece oyukların üstü turp parçaları ile kapatılarak 24 saat bekletilir.Sonra içindeki sıvı şişeye doldurulur ve günde 3 çorba kaşığı içilir.

  Kuşburnu ısırgan zencefil şahtere ve hibiskus çaylarını içmek de yararlıdır.

  Ebegümeci kaynatılırzeytinyağı ve limon katılarak bol bol yenirse göğsü yumuşatır.Öksürüğü hafifletir ve balgam söker.

  Toz zencefil ile bal karıştırılarak yenilirse öksürüğe iyi gelir.
   
Öksürük için pratik bitkisel formüller konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Sağlık İçin Bitkisel Formüller

  [B][FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][COLOR=darkslategray]Kızlar saç dökülmesinden migrene, göz altı şişmelerinden hasımsızlık, depresyonu kadar bir çok derdinize deva olacak bitkisel formüller :tik:[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][COLOR=#2f4f4f][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B] [IMG]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/bitkisel-yaglar-6153.jpg[/IMG]...
 2. saç dökülmesi için bitkisel formüller

  saç dökülmesi için bitkisel formüller nelerdir bilenler yazabilirse sevinirim.
 3. Öksürük İçin Bitkisel Çözümler

  [B]Öksürüğe Bitkisel Çözümler Öksürüğe iyi gelen şifalı bitkiler[/B] Kış günlerinde sık sık yakalandığımız öksürükten kurtulmak için evde uygulayabileceğimiz bitkisel tedaviler şöyle melekler :) [IMG]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/oksuruk2-3b7.jpg[/IMG] Öksürüğe iyi gelen ve kısa sürede öksürüğü kesen bitkisel çözüm önerilerimiz * Balgamlı öksürüğü gidermek için, meyan kökü...
 4. Öksürük İçin Bitkisel Çözüm

  Öksürük İçin Bitkisel Çözüm lütfen çok acil öksür öksür böğrüm acıyor artık geceleri uyku haram oldu :S
 5. Öksürük İçin Bitkisel Tedaviler

  [B]Öksürük Bitkisel Tedavisi, Öksürüğün Bitkisel Tedavisi öksürük için bitkisel[/B] Soğuk kış aylarının sıkıntılarından biri olan öksürük tedavisi için sizlere önerebileceğimiz bazı bitkisel tedaviler var melekler :) [IMG]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/oksuruk-1bb.jpg[/IMG] Öksürük İçin Bitkisel Tedavide En Başarılı Ürün Zencefil Macundur.Sabah Akşam Bir Tatlı Kaşığı Alınması...

Sayfayı Paylaş