gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Okudunuz mu? - 101 Fanzin

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Yeraltında bir nehir akıyor; bizim hırpaladığımız kaldırımlardan duyulmuyor sesi, ama gürül gürül akıyor... Birileri hiç durmadan yazıyor, çiziyor, hiç durmadan kesiyor, yapıştırıyor ve fotokopi makineleri harıl harıl çalışıyor. Bize de bir kitapta yer alan; yani dondurulan, hareketsizleştirilen, bir anlamda işlevsizleştirilen fanzinlere bakmak, siyah beyaz bir dünyanın nasıl bu kadar renkli olabildiğini anlayamamak ve hayretler içinde kalmak düşüyor! Belki de kendimize yeniden; ama en yaralı yerimizden başlamak için bir fırsattır bu kitap, kim bilir...

Yazar: Altay Öktem
    Yayınevi: İthaki Yayınları
    Sayfa sayısı: 143
    ISBN: 975-8607-36-7
    Basım tarihi: Ocak 2002
    Kategori: Araştırma / Eleştiri / Deneme

Okudunuz mu? - 101 Fanzin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İlköğretim en çok Pinokyo'yu okudu

İlköğretim en çok Pinokyo'yu okudu

15 milyon ilköğretim öğrencisi ilk dönemde 4 milyon kitap okudu. Öğrencilerin çoğu yabancı eserleri tercih etti, 100 Temel Eser içinde en çok okunan eser Pinokyo oldu. Türkçe eserler arasında Ömer Seyfettin'in iki kitabı öne çıktı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) karnelerde de yer verdiği 100 Temel Eser'in okunma sayılarının ülke genelinde istatistiklerini çıkardı. Buna göre 15 milyon ilköğretim...
  2. Meleklermekani.com'a Üye Olurken Forum Kurallarını Okudunuz mu? :D

Meleklermekani.com'a Üye Olurken Forum Kurallarını Okudunuz mu? :D

Melekler, mekanımıza üye olmadan önce/olurken forum kurallarını okudunuz mu? :D Adminsel bir merak sadece :D
  3. Atatürk Kaç Kitap Okudu?

Atatürk Kaç Kitap Okudu?

Okuyan bir toplum olmadığımız kesin. Gazete ve kitap satışları ortada. Nüfus artıyor. Onlar azalıyor. Oysa Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal’in en büyük özlemi okuyan bir Türkiye’ydi. Sağlığında hem çok okudu hem de okumayı hep teşvik etti. Ölümünden sonra ise pek çok şey gibi okuma konusundaki duyarlılığı da unutuldu gitti. Bazen öylesine aykırı tutumlar ile karşılaşıyoruz ki...
  4. Küçük İstavritin Öyküsünü Okudunuz mu?

Küçük İstavritin Öyküsünü Okudunuz mu?

küçük istavritin öyküsü umut Gözümüzden kaçan ufacık şeyler bile bazen bizim için bir umut kapısı olabiliyor meleklerim.Umudunuzu asla yitirmeyin... Küçük istavrit, yiyecek bir şey sanıp hızla atıldı çapariye önce müthiş bir acı duydu dudağında gümbür gümbür oldu yüreği sonra hızla çekildi yukarıya... Aslında hep merak etmişti denizlerin üstünü neye benzerdi acep gökyüzü. Bir yanda...
  5. İbo Altın Kelebekten Meydan Okudu...

İbo Altın Kelebekten Meydan Okudu...

İbrahim Tatlıses Haberleri İbrahim Tatlıses Altın Kelebek İbrahim Tatlıses te Altın Kelebekteydi...Ve kendisini vuranlara meydan okudu....İşte haberin detayları aşağıda....İbrahim Tatlıses Kral Tv Müzik Ödüllerindede bastonunu fırlatarak gücünü göstermişti...İşte şimdide meydan okudu....) İbo, Altın Kelebek'ten Meydan Okudu İbrahim Tatlıses, kendini vuranlara Altın Kelebek'ten meydan...

Sayfayı Paylaş