gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

okul kıyafet yönetmeliğinde beden derslerinde eşofmanlar nasıl olacak

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızımın okulunda ve pek çok okulda da beden dersinde tek tip eşofman giyiliyordu.Yeni yönetmelikte de böyle mi olacak yoksa o da mı serbest olacak ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Eğitimde yeni kılık kıyafet yönetmeliği beraberinde pek çok soruyu da getiriyor. Bu sorulardan biri de serbest kıyafet adı altında beden derslerinde eşofman zorunlluğunun devam edip etmeyeceği.

Konu ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim bakanı dinçer;

"Beden Eğitimi derslerinde, öğrenciler yapacakları aktiviteye uygun spor kıyafetler giyebilecekler. Futbol, Basketbol, Voleybol v.b tüm spor dallırnda o sporun gerektirdiği kıyafetler giyilebilir. Eşofman konusunda da tek tip zorunluluğu yok. " diye konuştu.

okul kıyafet yönetmeliğinde beden derslerinde eşofmanlar nasıl olacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Halen çiftçilik yapmaktayım. Benim sigortalılığım nasıl olacak?

Halen çiftçilik yapmaktayım. Benim sigortalılığım nasıl olacak?

Halen çiftçilik yapmaktayım. Benim sigortalılığım nasıl olacak? Yeni düzenleme ile; tarımsal faaliyette bulunanların asgari ücretin yarısı üzerinden prim ödeyerek 30 gün hizmet kazanmaları ve sağlık hizmetlerinden yararlanmaları imkanı getirilmiştir.
  2. Okul yöneticileri derslerini aksatmayacaklar

Okul yöneticileri derslerini aksatmayacaklar

MEB isabetli bir yazı göndermiş.Doğrudur ,derse girmiyorlar.İyiki 4. ve 5. sınıf öğretmenleri var.Onlar aspirin gibi bütün derslere giriyorlar(giriyoruz).Performans ödevlerinden planlarına kadar da yapıyoruz.Sonra defteri de dolduruyoruz bi de üstüne masalarına kadar götürüp imzalatıyoruz.İşte böyle.Sonra da yata yata öğretmenlik yapıyoruz. :D Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel...
  3. okullarda kılık kıyafet artık serbest olacakmış doğru mu?

okullarda kılık kıyafet artık serbest olacakmış doğru mu?

Bugün tvde haberlerde okullarda bundan böyle öğrencilerin istediği gibi giyinip okula gideceği hakkında yasa çıktığı söylendi. Hatta resmi gazetede yayınlanmış. Bu doğru mu ? Artık çocuklar serbest mi giyinecek ?
  4. Azınlık Okullarında Kılık Kıyafet Uygulaması Nasıl Olacak ?

Azınlık Okullarında Kılık Kıyafet Uygulaması Nasıl Olacak ?

Bu konu; azınlık okullarda kılık kıyafet uygulaması hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bildiğiniz üzere artık okullarda tek tip kıyafet uygulamasına resmi gazetede yayınlanarak son verildi. Önümüzde ki öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere artık öğrenciler -belli kurallara uyarak- serbest kıyafetle okula gelebilecekler. Bu konua akla gelen sorulardan biri azınlık...
  5. Bilardo okullarda seçmeli ders olacakmış doğru mu ?

Bilardo okullarda seçmeli ders olacakmış doğru mu ?

Ben süper bir haber duydum artık bilardo okullarda seçmeli ders olacakmış.Ben de yeni yeni merak sarmıştım,i sınıftaki erkek arkadaşlardan öğrenmeye çalışıyordum. Doğruysa bu haber süper :D

Sayfayı Paylaş