gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Okul yöneticileri derslerini aksatmayacaklar

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

MEB isabetli bir yazı göndermiş.Doğrudur ,derse girmiyorlar.İyiki 4. ve 5. sınıf öğretmenleri var.Onlar aspirin gibi bütün derslere giriyorlar(giriyoruz).Performans ödevlerinden planlarına kadar da yapıyoruz.Sonra defteri de dolduruyoruz bi de üstüne masalarına kadar götürüp imzalatıyoruz.İşte böyle.Sonra da yata yata öğretmenlik yapıyoruz. :D
    Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, eğitim kurumlarında görevli müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına ilişkin olarak 81 il Valiliğine resmi yazı gönderdi... Yazıda, Bakanlığa intikal eden şikayetlerde, yöneticilerin aylık karşılığı ders görevlerini toplantı, veli görüşmesi, kurumu temsilen bazı etkinliklere katılma ve benzeri bir takım görevleri öne sürerek yerine getirmediklerinin belirtildiği ifade edilerek, bazı uyarılara yer verildi.
    Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, eğitim kurumlarında görevli müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına ilişkin olarak 81 il Valiliğine resmi yazı gönderdi.

Yazıda, eğitim kurumlarında görevli müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görev yapanların aylıkları karşılığında haftada 6 saat ders okutmalarının kanun hükmü olduğu belirtildi. Ancak buna karşın, Bakanlığa intikal eden yazılarda, yöneticilerin aylık karşılığı ders görevlerini toplantı, veli görüşmesi, kurumu temsilen bazı etkinliklere katılma ve benzeri bir takım görevleri öne sürerek yerine getirmedikleri tespiti yapıldı.

Okul yöneticileri derslerini aksatmayacaklar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yöneticilere Davranış Dersleri

Yöneticilere Davranış Dersleri

Batılı şirketler, başarılı iş sonuçları elde edebilmek için yıllarca sistemlere yatırım yapmayı seçtiler. Yönetim stili olarak da hiyerarşik bir yapı içinde kalmayı tercih ettiler. Buna karşılık, başta Japonya olmak üzere uzakdoğu kökenli kuruluşlar, başarının insan kaynaklarını doğru kullanmaktan geçtiği inancıyla, ekip çalışmasının kalitesini artırmaya yöneldiler. Bugün , Batı''daki modelin...
  2. Ders

Ders

Kişinin beklediği yardımı pek kolay alamayacağı anlamına gelir. Ama ders veren kişi üstün bir kişi ise kişi sıkıntı ve kuruntularından kurtulacak demektir.Rüyada ders vermek baskalarina faydali omaya ders dinlemek ise bir isi basaracagina isarettir.
  3. okul kıyafet yönetmeliğinde beden derslerinde eşofmanlar nasıl olacak

okul kıyafet yönetmeliğinde beden derslerinde eşofmanlar nasıl olacak

Kızımın okulunda ve pek çok okulda da beden dersinde tek tip eşofman giyiliyordu.Yeni yönetmelikte de böyle mi olacak yoksa o da mı serbest olacak ?
  4. Bilardo okullarda seçmeli ders olacakmış doğru mu ?

Bilardo okullarda seçmeli ders olacakmış doğru mu ?

Ben süper bir haber duydum artık bilardo okullarda seçmeli ders olacakmış.Ben de yeni yeni merak sarmıştım,i sınıftaki erkek arkadaşlardan öğrenmeye çalışıyordum. Doğruysa bu haber süper :D

Sayfayı Paylaş