gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Okula Başlama Yaşı 5e Düştü

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Okula Başlama Yaşı Kaç Okula Başlama Yaşı 5e Düştü
    Yanılmıyorsam şayet, benim zamanımda okula başlama yaşı 7 ila 8 di. Lakin şimdi okula başlama yaşı değişti 5'e düştü Melek'lerim. Biz de bu konuyu sizlere aktarmak için bu sayfamızda ilgili haberi yayınlıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın zorunlu okul öncesi eğitime başlama kararının ardından pilot iller belirlendi

Karar doğrultusunda Amasya, Artvin, Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Gümüşhane, Kırklareli, Kütahya, Muğla, Nevşehir, Rize, Sakarya, Sinop, Tunceli, Uşak, Yozgat, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Ardahan, Yalova, Kilis, Konya, Hatay, Ağrı ve Van illerinde 5 yaşını bitiren çocuklar 9 yıllık eğitime başlayacak.

Okula Başlama Yaşı 5e Düştü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sigaraya başlama yaşı 11 e kadar düştü:(

sigaraya başlama yaşı 11 e kadar düştü:(

Sigarayla Savaşanlar Vakfı Başkanı Ubeyd Korbey, son araştırmalara göre, sigaraya başlama yaşının 11'e kadar düştüğünü bildirdi. En büyük nedenin, sigaranın zararlarının çocuklara yeterince anlatılmaması olduğunu belirten Korbey, 1997 yılında yürüttükleri bir çalışmayı buna örnek gösterdi. Korbey, şunları kaydetti: "Bir yıl içinde yaklaşık 50 bin ilköğretim öğrencisine sigarayı...
  2. Anaokuluna başlama yaşı ne olmalıdır ?

Anaokuluna başlama yaşı ne olmalıdır ?

ilkokula başlama yaşı ilkokul başlama yaşı ilkokula kaçtır kaç olmalı ideal anaokulu Çocuklar sosyal bir ortama uyum sağlayabilecek psikolojik olgunluğu ortalama 3 yaşını doldurduklarında kazanmaktadırlar. Bu nedenle de bu yaştan itibaren bir sosyal kuruma devam etmeleri uygun olmaktadır. Daha öncesinde tek bir kişinin sürekli ilgisine ihtiyaç duyarlar ve bu ilgiyi paylaşabilecek...
  3. Sosyal Fobi Başlama Yaşı

Sosyal Fobi Başlama Yaşı

Sosyal Fobi Başlama Yaşı Sosyal fobinin başlama yaşının erken olması ciddi sorunlar doğurur. Okul başarısı etkilenir. Bazıları okulu bırakmak zorunda kalır. Sosyal fobinin başlama yaşının erken olması yine bir çok psikiyatrik rahatsızlığın ortaya çıkmasına da yol açabilir. Bunların içinde en önemlisi depresyon, alkol bağımlılığı ve ilaç bağımlılığıdır. Özellikle batılı ülkelerde yapılan...
  4. Sosyal Fobinin Başlama Yaşı

Sosyal Fobinin Başlama Yaşı

Sosyal fobinin başlama yaşının erken olması ciddi sorunlar doğurur. Okul başarısı etkilenir. Bazıları okulu bırakmak zorunda kalır. Sosyal fobinin başlama yaşının erken olması yine bir çok psikiyatrik rahatsızlığın ortaya çıkmasına da yol açabilir. Bunların içinde en önemlisi depresyon, alkol bağımlılığı ve ilaç bağımlılığıdır. Özellikle batılı ülkelerde yapılan çalışmalarda sosyal fobide...
  5. Okula Başlama Yaşı Kaç

Okula Başlama Yaşı Kaç

Okula Başlama Yaşı Kaç oldu? arkadaşlar duydunuz mu haberiniz var mı okula başlama yaşı düştü ama kaç oldu onu unuttum işte :S

Sayfayı Paylaş