gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Okullara 'seçim tatili'

Konu, 'Egitim' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 30 Mart Pazartesi günü okulların 1 gün tatil edildiğini bildirdi.
    Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 29 Mart yerel seçimlerinde öğretmenlerin çoğunluğunun görevli alması ve okul binalarında oy kullanılacak olması nedeniyle, eğitim-öğretime hazırlıklar hemen tamamlanamayacağı için 30 Mart Pazartesi günü okulların tatil edildiğini bildirdi.

Çelik, yaptığı açıklamada, 29 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimlerde öğretmenlerin sandık kurullarında görev alacaklarını ve okullarda oy kullanılacağını kaydetti.

Öğretmenlerin bir kısmının da sandık başkanı olarak görev yapacağını söyleyen Çelik, ''Özellikle köylerde görev yapan öğretmenlerin dönmesi, sandık başkanlarının gece yarılarına kadar ilçe seçim kurullarına teslimat yapması gerekiyor. Bu öğretmenlerin de sabah erkenden okulda olmaları mümkün görünmüyor'' dedi.

Okul binalarında seçim sandıklarının kurulacağına işaret eden Çelik, temizlik yapılması ve sandıkların kaldırılmasının da zaman alacağını belirtti. Çelik, öğretmenlerin dinlenmiş olarak görev yapabilmeleri ve okul binalarının eğitim-öğretime hazırlanabilmesi için 30 Mart Pazartesi günü ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarının tatil edildiğini bildirdi.

Çelik, konuya ilişkin genelgenin de valiliklere gönderileceğini söyledi.

Okullara 'seçim tatili' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cocuklariniz icin okul secimi...

Cocuklariniz icin okul secimi...

Nasıl Bir İlkokul Seçeceğiz? Çocuk için okula başlamak, yeni bilgiler edineceği yeni bir dünyaya girmek anlamını taşır. İlkokula atılan bu ilk adım öğrenme ve sosyal yönünün yanı sıra duygusal açıdan da bir çağın başlangıcı demektir. İlkokul eğitimi "temel eğitim" olarak tanımlandığına göre, bu dönem birçok alanda temellerin atıldığı çok önemli bir dönem olmaktadır. Bu önemli...
  2. İstanbul'da okullar yarın tatil

İstanbul'da okullar yarın tatil

İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun 85'inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında yarın ilk ve orta öğretim okulları tatil edildi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, yaptığı açıklamada, 6 Ekim'in İstanbul'un kurtuluş yıl dönümü olduğunu belirterek, bu nedenle okulların bir gün tatil olduğunu bildirdi. Özer, ancak okul yöneticileri ile Vatan Caddesi'nde yapılacak törene katılacak...
  3. Okulların Tatil Olduğu İller

Okulların Tatil Olduğu İller

Kar yurtta etkisini sürdürüyor. Okuların bugün yani Cuma günü tatil olacağı iller ise şöyle: YÜKSEKOVA: Yüksekova'da yoğun kar nedeniyle Cuma günü okullar tatil edildi. Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamza Anuş, yoğun kar ve tipi nedeniyle Yüksekova İlçe merkezine bağlı köylerde bir gün süreyle okulların tatil edildiğini söyledi AĞRI: Ağrı ilçeleri Taşlıçay, Hamur, Doğubeyazıt, Eleşkirt,...
  4. okul başkanlığı seçim sloganları

okul başkanlığı seçim sloganları

arkadaşlarım ben okul başkanı olacağım daha doğrusu aday adayıyım da bana güzel böyle alengirli cafcaflı müthiş başkanlık seçim sloganları lazım varmı hiç ya :)
  5. Hangi İllerde Yarın Okullar Tatil ?

Hangi İllerde Yarın Okullar Tatil ?

kar tatili 8 şubat hangi illerde okullar tatil 8 şubat kar tatili Sevgili melekler, geçen hafta ki olumsuz hava koşulları sebebiyle yaşanılan karlı günler , o kadar etkili olmasa da geri geliyor. Edirne 'den yurda giriş yapan yeni bir soğuk hava dalgası yurdu etkisi altına almaya başlayacak. Bu arada Anadolu'da da karlı ve soğuk hava etkisini devam ettiriyor. Son verilen bilgilere göre yarın...

Sayfayı Paylaş