gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Okullarda Alevilik dersi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Ak Parti'nin alevilik açılımı devam ediyor. Bu kez Reuters sordu. Ak Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün cevapladı. Bakın neler söyledi? AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün, din dersleri ve Alevilikle ilgili talepler konusunda Reuters'a verdiği demeçte, Alevi inanışının okullarda öğrenilmesi yolunun açılabileceğini söyledi.
    Ergün, bugün yayımlanan demecinde, “Din dersleri bireysel talepler temelinde olmalı. Eğer Aleviler Alevi inanışını okullarda öğrenmek istiyorlarsa, biz bunun yolunu açabiliriz” dedi.

Nihat Ergün, “Bu sorunlar üzerinde çalışıyoruz ve ön yargısız, içten bir çaba göstermek istiyoruz. Bu sorunun tarihsel kökenleri var. 1000 yıl öncesine kadar gidiyor ve çok karmaşık” diye konuştu.

Alevilik konusuna da değinen AB ilerleme raporu konusunda da Ergün, “AB ilerleme raporu bizim için önemli, fakat bunlar, AB (süreci) olsa da olmasa da Türkiye'nin sorunlarıdır. Bu soruna çözüm bulunması, AB-Türkiye ilişkilerine katkı sağlayacaktır” dedi.

internethaber

2. нєяα

нєяα Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Okullarda Alevilik dersi
    kolay gelsın.. paylasım ıcın tesekkur ederım cnm

Okullarda Alevilik dersi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. okul hayatınızda hangi dersi sevmezdiniz?

okul hayatınızda hangi dersi sevmezdiniz?

:Dben şahsen matematik dersini hiç sevmezdim ama beden eğitimi olacağı günü iple çekerdim:cheer2:
  2. tarih dersi

tarih dersi

bu seneydi tarih dersini çok severim hocanın sınıfdakı en iyi ögrencısıde benim.ders bitimine 10dk kala dersi bitirmişti hoca sınıfdakılerle muhabbet ediyordu bnde cantamı maanın ustune koymuştum göz ucuyla tlf baktım msj yasdım hocada görmuş.birden demesmi bazıları anlamıyor ama ben tlfla ugrastıklarını göruyorum die. ne cok utanmıştım en sevdigim hocaya rresil olmuştum :( :( yinede en yuksek...
  3. Okulda aşk dersi olsa nasıl olur? acaba!

Okulda aşk dersi olsa nasıl olur? acaba!

ders: aşk okulda aşk dersi olsa büyük bi ihtimal kimse okulu asmazdı ve bu sorunda ortadan kalkardı herhalde :asigim::asigim::asigim:
  4. Alevilik bir mezhep midir?

Alevilik bir mezhep midir?

Alevîlik aslında bir fırka veya mezhep değildir. Âl-i Beyt'in muhabbetini esas alan bir tarikat şeklinde ortaya çıkmıştır. Meselenin tarihi seyrine baktığımızda Alevîliğin bir tarikat şekline gelişmesi şöyle olmuştur.: Timur, Osmanlı Sultanı Yıldırım Bayazıt'ı yendikten sonra Anadolu'dan aldığı otuz bin kadar esiri İran'a götürmüştü. Bunları Erdebil'e yerleştirmişti. Bunlar zamanla, Şah...
  5. Alevilikte cem yapmak nedir?

Alevilikte cem yapmak nedir?

Alevi ve Bektaşilik’te, günümüzde icra edilen cem ayinleri ile ilgili yazılan pek çok makale ve kitap bulunmaktadır. Bu araştırmalarda cem ayinlerinin başlangıcı ile ilgili farklı görüşler ileri sürülmektedir. Cemin toplamak anlamında Arapça bir kelime olması münasebeti ile cami ile aynı anlamda olduğunu söyleyenler olduğu gibi, İran kökenli olup içki meclislerinden geldiğini ifade edenler de...

Sayfayı Paylaş