gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

okullarda kılık kıyafet artık serbest olacakmış doğru mu?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bugün tvde haberlerde okullarda bundan böyle öğrencilerin istediği gibi giyinip okula gideceği hakkında yasa çıktığı söylendi. Hatta resmi gazetede yayınlanmış. Bu doğru mu ? Artık çocuklar serbest mi giyinecek ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Konuyla ilgili haber şöyle;

Okullarda belirli koşullarda öğrencilerin kılık kıyafetlerinin serbest olmasına ilişkin yönetmelik yayımlandı. Yönetmeliğe göre artık okullarda kılık kıyafet serbest ama belirli koşulları var. Öğrenciler vücut hatlarını belli eden şort, tayt gibi kıyafetler ile diz üstü etek, derin yırtmaçlı etek, kısa pantolon, kolsuz tişört ve kolsuz gömlek giyemeyecek. Akıllara 'türban da serbest mi' diye geldi ama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan üst düzey bir bürokrat bu yorumun doğru olmadığını söyledi. Yönetmeliğin gerekçesinde ise dünyadaki uygulamalara bakıldığı, sürekli değişen okul formalarının velilere ek yük getirdiği belirtildi.

PEKİ ESKİ KIYAFETLER NE OLACAK? İŞTE CEVABI

4+4+4 kademeli zorunlu eğitim yasasıyla, eğitim alanında pek çok değişiklik yapan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 31 yıllık kılık- kıyafet yönetmeliğini de kaldırdı. 1981 yılında yayımlanan yönetmelikteki siyah önlük, beyaz yaka, kız öğrencilerde örgülü saç, beyaz kurdela uygulaması tarihe karıştı.

Hürriyet

okullarda kılık kıyafet artık serbest olacakmış doğru mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. artık okullarda başörtüsü serbest mi olacak ??

artık okullarda başörtüsü serbest mi olacak ??

Okullarda kılık kıyafet yönetmeliğinde değişiklik olduğu ve kız öğrencilerin isterlerse başörtüsü ile derse girebilecekleri söyleniyor. Bu doğru mu acaba?
  2. Azınlık Okullarında Kılık Kıyafet Uygulaması Nasıl Olacak ?

Azınlık Okullarında Kılık Kıyafet Uygulaması Nasıl Olacak ?

Bu konu; azınlık okullarda kılık kıyafet uygulaması hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bildiğiniz üzere artık okullarda tek tip kıyafet uygulamasına resmi gazetede yayınlanarak son verildi. Önümüzde ki öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere artık öğrenciler -belli kurallara uyarak- serbest kıyafetle okula gelebilecekler. Bu konua akla gelen sorulardan biri azınlık...
  3. Okullarda serbest kıyafet uygulanmayacakmı?

Okullarda serbest kıyafet uygulanmayacakmı?

Merhaba.Milli Eğitim Bakanı değişti biliyorsunuz. O zaman okullarda serbest kıyafet uygulaması da kalkacakmı? Yoksa eski karar geçerli mi olacak?
  4. Bilardo okullarda seçmeli ders olacakmış doğru mu ?

Bilardo okullarda seçmeli ders olacakmış doğru mu ?

Ben süper bir haber duydum artık bilardo okullarda seçmeli ders olacakmış.Ben de yeni yeni merak sarmıştım,i sınıftaki erkek arkadaşlardan öğrenmeye çalışıyordum. Doğruysa bu haber süper :D
  5. 2013-2014 Yeni Öğretim Yılında Kılık Kıyafet Nasıl Olacak?

2013-2014 Yeni Öğretim Yılında Kılık Kıyafet Nasıl Olacak?

okullarda serbest kıyafet okullarda serbest kıyafet uygulaması okullarda kıyafet Sevgili melekler, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre artık okullarda serbest kıyafet uygulaması da hayata geçti. Milli Eğitim Bakanlığı, velilerin yüzde 50'sinden...

Sayfayı Paylaş