gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Okulların açılacağı 8 EYlülden itibaren İStanbul'da ulaşım 3 gün ücretsiz

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İstanbul'da eğitim öğretim yılının açılacağı 8 Eylül tarihinde trafikte bir dizi önlem alındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Belediye Başkanı Kadir Topbaş başkanlığında yapılan toplantıda, eğitim yılının açılacağı önümüzdeki hafta kentte bazı önlemler aldı.
    Toplantıda alınan kararlardan bazıları şöyle:

• Servislerin öğrencileri alacakları yerler belirlenecek.
    • Servisler mutlaka öğrenciyi evinden alıp evine bırakacak, kesinlikle boş olarak servise çıkılmayacak.
    • Gönüllü öğretmen ve öğrenciler okul önlerinde öğrenci geçişlerini yönlendirecek.
    • Okul servisleri, okul çevrelerindeki İSPARK otoparklarında okul giriş ve çıkış saatlerinde, üç gün süreyle 30 dakika ücretsiz araç park edebilecek.

ULAŞIM 3 GÜN ÜCRETSİZ OLACAK

• 8-9-10 Eylül tarihlerinde İETT, özel halk otobüsleri, vapurlar, deniz motorları, metro, hafif metro 06.00-10.00 ile 16.00-20.00 saatleri arası ücretsiz olacak.
    • Taksiler yüzde 50 indirimli yolcu taşıyacak.
    • İETT, 800 ek otobüs seferi koyacak.
    • Metrobüs 8 Eylül sabahı Topkapı-Mecidiyeköy seferlerine başlayacak.
    • Sirkeci-Harem arasında, 4. arabalı vapur sefere başlayacak.
    • İDO kış tarifesine geçerek, ek sefer koyacak.
    • Okul servis araçları, Asya ve Avrupa yakası arasında arabalı vapurlardan öncelikle yararlanacak.
    • Metro-hafif metro-finiküler PİK saatlerde azami sıklıkta sefer düzenleyecek.
    • Yollarda olabilecek hasarlı kazalara anında müdahale edilecek, çeşitli güzergahlarda 70 çekici hazır bekletilecek.
    • Çöp kamyonları gündüz çöp toplamayacak.

7 BİN POLİS GÖREVLİ

• Trafik akışını sağlamak için 7 bin polis görev yapacak.
    • Okulların açılacağı gün, büro hizmeti yapan polisler, İlçe Emniyet Müdürlükleri personeli trafik düzeninin sağlanmasına yardımcı olacak.
    • İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesi olan 12 ilçede 315 trafik ekibi okul çevrelerinde görev yapacak.
    • Trafik sıkışıklığı yaşanmaması için ana arterlerde 1000 zabıta memuru trafik ekiplerine yardımcı olacak.
    guncel.net

Okulların açılacağı 8 EYlülden itibaren İStanbul'da ulaşım 3 gün ücretsiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 8 dakikada ideal kilonuza ulaşın

8 dakikada ideal kilonuza ulaşın

jorge cruise 8 dakika iki süper hızlı hareket jorge cruise 8 dakika hareketleri sabahları Dört hafta boyunca her sabah kendinize sadece sekiz dakika ayırarak ideal kilonuza kavuşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken beslenme düzenine dikkat etmek ve iki basit hareketten oluşan egzersizi düzenli olarak yapmak. Jorge Cruise Amerika’da milyonlarca insanın hiç kaçırmadan izlediği televizyon...
  2. İstanbul'da ulaşım zamlandı

İstanbul'da ulaşım zamlandı

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla toplu ulaşımda yüzde 4 ile yüzde 10 arasında zam yapıldı. Dün uygulamaya başlanan zamlı tarifede ‘tam Akbil’in 1.25 YTL olan fiyatı 1.3 YTL, indirimli Akbil’in 80 YKR olan fiyatı ise 85 YKR oldu. Aylık tam Akbil 100 YTL’den 105 YTL’ye çıkarıldı. Kâğıt bileti ortadan kaldıran elektronik bilet beşibiryerde’nin fiyatı 6.5...
  3. Okullar 1 Eylül 2008 Pazartesi günü açılacak

Okullar 1 Eylül 2008 Pazartesi günü açılacak

Geçen sene başlayan uygulama bu yıl da devam edecek. Okullar bakın ne zaman açılacak? Okul öncesi eğitime ve ilköğretim 1. sınıfa yeni başlayacak öğrenciler için okullar 1 Eylül 2008 Pazartesi günü açılacak. Milli Eğitim Bakanlığının "İlköğretim 1. sınıflar ile ana sınıflarına başlayacak öğrencilerin okul korkularını yenmelerini ve okula uyumlarını sağlamak" amacıyla 2006-2007...
  4. 2011 Okullar Ne zaman Açılacak

2011 Okullar Ne zaman Açılacak

okullar ne zaman açılacak, okul açılış tarihi, 2011 açılışı,2011 - 2012 Okulların Açılış Tarihi Eveeet yakında okullar tatil olacak arkadaşlarım. Peki çocuklarımız 2011 yılında okullarına tam olarak hangi tarihte başlayacaklar ? Milli Eğitim Bakanlığı 2011 yılında okulların 12 Eylül Pazartesi Günü açılacağını duyurdu ise de arkadaşlarım, bu yıl okullar 19 EYLÜL 2011 TARİHİNDE açılacak....
  5. Bayramda İstanbul'da Otobüsler Ücretsiz mi?

Bayramda İstanbul'da Otobüsler Ücretsiz mi?

bayramda otobüsler ücretsiz mi, otobüsler bayramda ücretsiz mi, bayramda otobüs seferleri Sevgili melekler, İstanbulluların merakla bekledikleri bayramda ulaşım ücretleri haberi İETT'den geldi: Bayram boyunca toplu taşıma araçları yüzde 50 indirimli olacak. Yani 28-29-30 Temmuz tarihleri arasında İstanbullular İETT Otobüsleri, Halk Otobüsleri, Metro, Metrobüs, Tramvay, Füniküler ve Şehir...

Sayfayı Paylaş