gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

okumaya değer bir yazı...karga‏

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

80'ine merdiven dayamış yaşlı baba ile onu ziyarete gelen -45 yaşında ve saygın bir işi olan- oğlu salonda oturuyorlardı. Hal-hatırdan, çoluk-çocuktan, havadan-sudan sahbet ettikten sonra oğlu susmuş, ayrılmanın sinyalini vermişti. O anda üzerinde oturdukları sedirin yanındaki pencerenin pervazına bir karga kondu. Yaşlı baba kargaya gülümserek biraz baktıktan sonra oğluna sordu: 'Bu ne oğlum?' Oğlu şaşkın, cevapladı: 'o bir karga baba.'
    Yaşlı baba kargaya biraz daha baktıktan sonra yine sordu: 'Bu ne oğlum?'
    Oğlu daha da şaşkın, yine cevapladı: 'Baba, o bir karga'
    Karga hâlâ pervazda, komik hareketlerle başını sağa sola çeviriyor, başını yan yatırıyor, havaya bakıyor, sonra başını yine onlara çeviriyordu. Yaşlı baba üçüncü defa sordu: 'Bu ne?'
    Oğlunun şaşkınlığı sabırsızlığa dönmüştü: 'O bir karga baba, üç oldu soruyorsun. Beni işitmiyor musun?'
    Yaşlı baba dördüncü defa da sorunca oğlunun sabrı taştı ve sesini yükseltti: 'Baba bunu neden yapıyorsun? Tam dört defadır onun ne olduğunu soruyorsun, sana cevap veriyorum ve sen hâlâ sormaya devam ediyorsun. Sabrımı mı deniyorsun?'
    Babası -yüzünde hâlâ bir gülümseme- yerinden kalktı, içeri odaya gitti ve elinde bir defterle döndü. Bu bir hâtıra defteriydi. Oturdu, sayfalarını karıştırdı ve aradığını buldu. Sevgiyle gülümseye devam ederek sayfası açık bir vaziyette defteri oğluna uzattı ve o sayfayı okumasını söyledi.
    'Bugün 3 yaşındaki minik yavrumla salondaki sedirde otururken yanıbaşımız daki pencerenin pervazına bir karga kondu. Oğlum tam 23 defa onun ne olduğunu sordu. 23 soruşunda da ona sevgiyle sarılarak, onun bir karga olduğunu söyledim. Rahatsız olmak mı? Hayır! Onun sorusunu masumca tekrar edişi içimi sevgiyle doldurdu.'
    'Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi, ana-babanıza iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara 'öf' bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle.' (İsra, 23)

2. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: okumaya değer bir yazı...karga‏
    paylasım için tskler emegine saglık

3. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

emeğine sağlıkk canımcımmmmm

4. güllü86

güllü86 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

emegıne saglık canım

5. leylaşah

leylaşah Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    paylasım için tskler

okumaya değer bir yazı...karga‏ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. komik itiraflar:)okumaya değer...

komik itiraflar:)okumaya değer...

Öğrencim, verdiğim ödevin son sayfasını tamamlamamış. Nedenini sorduğumda; Öğretmenim Aliye başladı, annem bitiremedi dedi. Yanıtı öyle hoşuma gitti ki kızamadım... --------------------------------------------------------------------------- Yıllar önce sahilde arabayla turlarken bir ekip otosu bizi çevirdi ve sordu: -Gençler alkol var mı?, Cevabımız: -Yok valla, hepsini içtik....
  2. Sana değer veren biri

Sana değer veren biri

Sana değer veren biri, Verdiği değeri, İlk senden beklemeden…. bir zaaf olarak görmeden…. Şartsız tüm kalbiyle ifade eden… Ve, "Benim için değerlisin" diyebilen biri… * Fikirlerine * Duygularına * Kararlarına * İsteklerine önem veren biri!! Her zaman ilk ve tek tercihi "SİZ" olduğunuzu bildiğiniz biri, Sizden karşılık görmese bile sizi SEVEBİLEN biri, Her zaman...
  3. Kaybedeceğim Kadar sevdim[Okumaya Değer]

Kaybedeceğim Kadar sevdim[Okumaya Değer]

Hani derler ya melekleri kiskandiracak bir ask iste o aski bende yasadim.Onunla ilk tanistigimda 19 yasindaydi yüzünün güzeligi kalbine vurmustu,hastanede ziyaretcisi oldugunu saniyordum, cünkü her gelisinde biraz daha hayat dolu oluyordu hayatla alay edercesine güldünü fark etmemek imkansizdi .Insana inanilmaz bir huzur veren gözleri ve gülüsü vardi ,dünyanin bütün kötülüklerinden uzak adeta...
  4. Kavga Böyle Başlatılır (Okumaya Değer ;))

Kavga Böyle Başlatılır (Okumaya Değer ;))

Bir insan kavga etmek istemeye görsün vallahi bunun için tonlarca neden bulabilir.Ama bu yazılardaki konuşmalar da tümüyle kaçınılmaz kavga sebebi yani yastık savaşı *** Karıma dedim ki, "Doğum gününde nereye gitmemizi istersin?" Yüzünde keyiften eridiğini görmek beni ihya etti!. "Uzun zamandır gitmediğimiz bir yer olsun !" dedi. O zaman önerdim,...
  5. Erkeklerden yemek tarifleri xD (okumaya değer)

Erkeklerden yemek tarifleri xD (okumaya değer)

* Domatesli Biberli Yumurta Buyukce bir tavaya yag domates ve biber koyup bir sigara yakiyoruz. Sigaranin kulu yere dusmek uzereyse yumurtalari eklemenin zamani gelmis demektir. Yumurtalari kirip sigaramizi bitiriyoruz. Pismistir herhalde. Ocagin altini kapatiyoruz. * Biberli Domatesli Yumurta: Her gun domatesli biberli yumurta yemekten sikildigimizda yapabilecegimiz bu enfes yemek tipki...

Sayfayı Paylaş