gebe
  1. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

okumaya deger....

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında sule tarafından paylaşıldı.

gül' ünüzü yolun başındayken seçin Vaktiyle, görkemli bir malikanede yaşayan, yaşlı, çok zengin bir adam varmış. Malikane, gözalıcı güzellikte güllerin yetiştiği bir bahçenin içinde yer alıyormuş. Bu yaşlı zenginin evine, her hafta belli bir gün, orta yaşlı, tatlı dilli bir bohçacı kadın gelir ve yepyeni birbirinden güzel, pahalı kumaşlarını önce adama sonra çalışanlarına sunarmış... Bir gün yine Malikane ye gelmiş kadın yeni kumaşlarıyla, bekleme salonuna almışlar onu... Yaşlı, zengin ev sahibi biraz gecikince sıkılmış kadın ve duvarlarda asılı fotoğrafları incelemeye koyulmuş. Adam gelince "Beyim"demiş, "gençlik fotoğraflarınıza bakarken düşündüm de, çok ama çok yakışıklıymışsın. Mal mülk para desen, malum. Eee pek iyi de bir adamsın tanıdığım kadarıyla, o zaman niye hiç evlenip aile kurmadın be beyim?"

Adam gülümsemiş ve "madem garibine gitti, anlatayım" demiş. "Ama önce gül bahçesine çık ve bahçemin en güzel ama en güzel gülünü getir,"demiş. "Ama kapıya giderken seç, eve geri dönerken değil!"

Kadın şaşırarak "peki" demiş ve çıkmış bahçeye...

O büyüleyici güllerin arasında ilerlerken bir türlü karar veremiyormuş. "Şu güzel, bu güzel, yok yok belki ileride daha güzeli vardır" diye... Fakat bir bakmış ki bahçe kapısına gelmiş ve duvar dibinde gölgede kalmış bir kaç çelimsiz gülden başka gül yok?!

Ne yapsın dönerken seçemeyeceği için ve o güller de güzel olmadığı için eli boş dönmüş.

Adam "Hani en güzel gül?" diye sorunca anlatmış durumu...

Yaşlı zengin demiş ki:

"Anladın mı şimdi benim tüm hayatım boyunca niye evlenemediğimi? Doyumsuz olmasaydın eğer daha güzeli, daha iyisi, bunun rengi, bunun dikeni diye... Ve sarılsaydın dört elle sevdiğini, beğendiğini hissettiğin o güzelim güllerden birine, ellerin bomboş olmazdı benim gibi yolun sonuna geldiğinde..."

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: okumaya deger....
    paylasim icin tskler

3. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Ce: okumaya deger....

emeğine sağlık canım

4. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    vayy bee! negüzel bir hikaye gerçektende anlamlıy'mış emeğine sağlık canım :)

5. attga

attga Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık güzelmiş

okumaya deger.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kumasin Degeri

Kumasin Degeri

KUMAŞIN DEĞERİ Yûnus bin Ubeyd’in manifatura dükkânında, fiyatları, iki yüz dirhem ile dört yüz dirhem arasında değişen kumaşlar satılıyordu. Dükkânında kardeşinin oğlu da çalışıyordu. Yolda bir kimseyi kumaş almış gidiyor görünce, kumaşı tanıyıp, kendi dükkânından aldığını anladı. O kimseye; -Bu kumaşı kaça satın aldınız? diye sorunca, dört yüz dirheme aldığını öğrendi. Sonra; -Bu...
  2. bakmaya deger

bakmaya deger

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Aile Degerlerimiz

Aile Degerlerimiz

aile değerlerimiz Mutluluğun resmini yapmak mümkün mü? Hadi şöyle sorayım; elinize bir kamera verip mutluluğu gösterin desem neyin fotoğrafını çekerdiniz? Benim aklıma hep ilkokul kitabımdan hayal meyal hatırladığım bir resim gelir. Dışarıda kar var... Masa, birkaç koltuk, bir soba, sohbet eden anne-baba ve çocuklar, büyük anne örgü örüyor, büyük baba gazete okuyor... Daha büyük bir...
  4. 3 nasihat (.okumaya deger)

3 nasihat (.okumaya deger)

Yillar önce, çok uzaklarda bir adam varmis. Bu adam çalismak amaci ile çok uzakl...ara gitmis ve yillarca çalismis. Sonunda memleketine dönme zamani gelmis. Bu çalisma sürecinde toplam 3000 akçe biriktirmis ve evinin yolunu tutmus. Evine dogru giderken yolu büyük bir sehirden geçmis. Yolda yürürken köse basinda birisi "Bir... nasihat bin akçe, bir nasihat bin akçe" diye...
  5. hcg degeri

hcg degeri

Adettetden 1 gün sonra kan testi yaptrdim 54.91 cikti nasıl sizce sizin degernz nasildi yardim edermsinz

Sayfayı Paylaş