gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Okuyun ve düşünün bakalım.ALLAH CC

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

'Biz Allah'ı (cc) Cuma günleri mescide sığdırmaya çalışıyoruz. [FONT=Times New Roman, Times, Serif]Belki cuma gecesine, çok nadiren kalkılabilirse, yatağın sıcaklığından feragat edilebilirse de Sabah namazlarına....[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Ama hastalıklarımız, zayıflıklarımızda, doğal afetlerde, kısaca zorda ve çaresiz kaldığımızda hemen etrafımızda olsun istiyoruz.... [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]ve, hiç şüphesiz, en çok da ölümün hatırlandığı cenazelerde. [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Maalesef, biz Allah'tan (cc) bunları beklerken, Allah (cc) için işte, oyunda, hayatımızın neredeyse tamamında yerimiz ve zamanımız yok... [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Çünkü... [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Diğer zamanlar işlerimizi kendimiz halledebiliriz düşüncesi hayatımıza girmiş. [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Ya da açıkça söylersek o zamanlar Allah'a (cc) ihtiyacımız yok. [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Allah'ın (cc) emir ve yasaklarına itaattir. Karşılıksız alabileceğimiz en iyi hediye namazımızdır, [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Hem masrafsız ve ödüller de muhteşemdir.[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Allah beni affetsin, ....[/FONT][FONT=Times New Roman, Times,/p p Serif]O'nun hayatımda ilk sırada olmaması gerektiğini kabul ettiğim yer ve zamanların varlığından dolayı. [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Her zaman O'nun bizim için yaptıklarını daima hatırlayacak zamanlarımız olmalı.[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Evet, ALLAH'ı (cc) çok seviyorum. [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]O benim var olma ve kurtulma kaynağım. [/FONT][FONT=Times New /p pRoman, Times, Serif]Beni her gün ayakta tutuyor. [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]O'ndan başka sığınılacak kapı olmadığını bilmek..[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, /p
    pSerif]Onsuz hiçbirşeyim…. [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Diyebiliyormusunuz? [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Bunun için işte size çok basit bir test.[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, /p
    pSerif]er Allah' ı seviyorsanız ve O'nun sizin için gerçekleştirdiği muhteşem şeylerden utanmıyorsanız....[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Onun için zamanınız varmı? [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Kolay zora karşı..[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]-Gerçekleri söylemek neden bu kadar zor. [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Aynı zamanda yalanları söylemek de bu kadar kolay?[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]-Neden namazda uykuluyuz da bitince aniden uyanıveririz?[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]-Bunları paylaşmak varken kulakardı etmek neden kolayımıza gelir?[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Ne gariptir, ALLAH'a (cc) inandığını söyleyip de şeytanın peşinden gitmek .[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Ne gariptir, fıkraları çılgınca paylaşırız, mesajlar[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]havalarda uçuşur da iş İslamiyetle ilgili bir bilginin iletilmesine geldiğinde iki defa düşünürüz.[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Yoksa ne tepki vereceğini bilmediğinizden ya da emin olmadığınızdan mı? [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, /p
    pSerif]Allah'ın bizim için ne düşündüğünden çok insanların bizim için ne düşündüğüne önem[/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]vermemizsizin adalet terazinizle ne kadar adil görünüyor? [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Herşeyden önemlisi ne kadar daha yaşayacağınızı sanıyorsunuz, [/FONT][FONT=Times New Roman, Times, Serif]Ne zaman telafi etmek için harekete geçeceksiniz?[/FONT]

Son düzenleme: 20 Nisan 2008
  2. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Okuyun ve düşünün bakalım.ALLAH CC
    çok haklısın mislinay benim ne zamandır unuttuklarımı hatırlattın ALLAH razıolsun ALLAH cümlemize hidayet versin.....

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Okuyun ve düşünün bakalım.ALLAH CC

saol canım Allah sendende razı olsun
    haklısın rabbim hepimize hidayet versin buna hepimizin ihtiyacı var

4. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Okuyun ve düşünün bakalım.ALLAH CC

emeğine sağlık

Okuyun ve düşünün bakalım.ALLAH CC konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eşek ve Kuyu (Okuyun)

Eşek ve Kuyu (Okuyun)

Günlerden bir gün, köylerden birinde, adamın birinin eşeği, kuyunun birine düşmüş. Niye düşer, nasıl düşer sormayın. Eşek bu. Düşmüş işte. Belki kör bir kuyuydu, ağzı tahtayla kapatılmıştı belki, üzerine de toprak dökülmüştü. Zamanla tahta çürüdü, zayıfladı, toprakta biten otları yemek isteyen eşeğin ağırlığını çekemedi ve güm. Hayvancık saatlerce acı içinde kıvrandı, bağırdı kendi...
  2. Düş Sokağı Sakinleri - Gece ve Düşler

Düş Sokağı Sakinleri - Gece ve Düşler

Bilemedim düşlerin bu kadar korkak Ellerimden uzak olduğunu Göremedim uykuların bu kardar küçülmüş Düşlerimden ayrık durduğunu Yapamam kendime kötü gözle bakamam Segiliyi yerinden oynatamam Ölemem uğruna içimde güller dikemem Sevgiliyi aşkından edemem Güneş bile ağlar halime Ne olacak diye sorar kendine (x2) Bilemedim düşlerin bu kadar yorgun Ellerime tuzak kurduğunu Göremedim uykuların bu...
  3. Durun ve düşünün

Durun ve düşünün

Bazen en ufak hallerimize dikkat etmeyiz. Ya böyle bir olay sizin başınıza gelseydi. Mutlaka okuyun.Adam yeni kamyonuna bakmak için evinden çıktığında, üç yasındaki oğlunun gayet mutlu bir biçimde elindeki çekiçle, kamyonunun kaportasını mahvettigini görmüs. Hemen oğlunun yanına koşmuş ve çocuğun eline çekiçle vurmaya baslamış.Biraz sakinlesince oglunu hemen hastaneye götürmüs. Doktor çocugun...
  4. düşünün ve cvp verin...

düşünün ve cvp verin...

şuanda nerde ne şekilde olmak isterdiniz
  5. 2012 Passat Cc Özellikleri ve Fiyatı

2012 Passat Cc Özellikleri ve Fiyatı

2012 passat passat 2012 cc fiyatları 2012 passat cc, modeli, özellikleri, fiyatı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Arabaların ağababası olarak gördüğüm ,zerafetin ve gücün bir arada bulunduğu volkswagen passatın 2012 modeli resimlerini paylaşmak istiyorum melekler...:) Dipnot : Aracın Amerika fiyatının 20.000-28.000 $ olması bekleniyormuş..

Sayfayı Paylaş