gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

Olası depremde bu ilçeler büyük zarar görecek

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

İTÜ tarafından yapılan ‘deprem çalışması’na göre, en fazla risk altındaki mahalleler Küçükçekmece, Bağcılar, Esenler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Ümraniye, Pendik, Maltepe ve Kartal’da bulunuyor Milliyet'in haberine göre İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü öğretim görevlisi Dr. Seda Kundak, çeşitli kriterlere göre, olası bir depremde İstanbul’un en riskli mahallelerini belirledi.

Dr. Seda Kundak’ın çalışmasına göre, Avrupa yakasında Küçükçekmece, Bağcılar, Esenler, Bahçelievler ve Zeytinburnu, Asya yakasında ise Ümraniye, Pendik, Maltepe ve Kartal ilçelerinin mahalleleri, diğer mahallelere göre daha yüksek risk değerlerine sahip.

Kundak, Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JİCA) ve Büyükşehir Belediyesi’nin 7.7 büyüklüğündeki deprem senaryosunu baz alarak yaptığı incelemede, binaların yoğunluğu, sağlık tesislerine uzaklık, patlayıcı imalathanelerin yoğunluğu gibi kriterlere göre riskli mahalleleri belirledi.

Kundak’ın çalışmasına göre, riskli mahalleler arasında Yeşilköy, Ataköy ve Beyazıt da bulunuyor.

MİLLİYET

Olası depremde bu ilçeler büyük zarar görecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. BU RESME LUTFEN DİKKATLİ BAKIN ne göreceksiniz

BU RESME LUTFEN DİKKATLİ BAKIN ne göreceksiniz

dikkatli bakın bakın bakalım ne göreceksiniz herkes denesin lutfen
  2. Ankara'nın Bala ilçesinde deprem

Ankara'nın Bala ilçesinde deprem

Ankara'nın Bala ilçesinde hafif şiddette deprem meydana geldi. Saat 04.27'de, meydana gelen depremin merkezi Bala'nın Afşar Kasabası. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 04.27'de, merkezi Bala'nın Afşar Kasabası olan 3,7 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi. haber7.com
  3. Bu dünya oldum olası zaten yalan

Bu dünya oldum olası zaten yalan

Ne kadar kolay ayrılık sana Ne kadar kolay Benim için canı candan ayırmak gibi Bir yanda hasretin bir yanda hatıralar Ölmeden ruhunu teslim etmek gibi Vazgeç diyorsun nasıl vazgeçerim Herşeyi bir anda nasıl silerim Sensiz yaşanmıyor inan sevgilim Senindir bu canım senin herşeyim Dayan kalbim ne olur dayan Bu dünya oldum olası zaten yalan Unutursun geçer zaman Neler geldi geçti çileli...
  4. İstanbul'da büyük depremi tetikler mi?

İstanbul'da büyük depremi tetikler mi?

Tekirdağ'da meydana gelen ve İstanbul'da da hissedilen deprem büyük bir depremin habercisi olabilir mi? Prof. Dr. Haluk Eyidoğan açıkladı: İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haluk Eyidoğan, ''Marmara Denizi'nde meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki depremin, büyük bir depremin habercisi olabileceğini söylemenin mümkün olmadığını'' bildirdi. Eyidoğan,...
  5. Kürtaj işleminin riskleri ve olası zararları

Kürtaj işleminin riskleri ve olası zararları

kürtaj sonrası yaşanan sorunlar,kürtaj işleminin riskleri,kürtajın yan etkileri,kürtajın zararları,kürtaj sonrası oluşan komplikasyonlar hakkında bilgiler Her müdahalenin her işlemin çeşitli riskleri olduğu gibi kürtaj (küretaj, kürtaş, bebek aldırma, gebelik aldırma gibi isimler verilir) işleminin de bazı riskleri vardır. Bunlar günümüzde modern aletler kullanılmasından dolayı çok nadir...

Sayfayı Paylaş