gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Olay karikatürist konuştu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Müslüman dünyasını ayağa kaldıran Hz. Muhammed karikatürleri çizeri Kurt Westergaard, ilk kez konuştu.

Kurt Westergaard, kimseden korkmayacak kadar yaşlı olduğunu söyledi.
    2006 yılında Hz. Muhammed'i rencide edecek nitelikteki karikatürlerle Batı ile İslam dünyasını karşı karşıya getiren ve NATO'da genel sekreterlik krizinin yaşanmasına yol açan gelişmeleri tetikleyen Danimarkalı karikatürist Kurt Westergaard, üç yıl sonra ilk kez BBC'ye konuştu.

BBC'nin sözleriyle “artık saklanmaktan vazgeçen" karikatüristin ilk sözü de, “Artık 73 yaşındayım. Hayatımın çoğu gitti azı kaldı. Kimseden korkmayacak kadar yaşlandım. PET'e de (Danimarka Gizli Servisi) sonuna kadar güveniyorum" oldu.

BBC muhabiriyle görüşmeye, anarşist kimliğini dışa vuran kırmızı ve siyah renkli giysileriyle gelen karikatürist, insanlığın, demokratik eğerlerin baskı altında baskı altında olduğu bir dönemde yaşadığını ileri sürerek kendini savundu.

BBC'nin “Aşırı İslamcıların başına 1 milyon dolar koyması nedeniyle 3 yıldır yer altında yaşıyor" diye tanıttığı Danimarkalı karikatürist Westergaard, artık saklanmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

"İSLAM'I VE MOLLALARI DESTEKLEYENLERİ ELEŞTİRDİM"

BBC'ye göre, Danimarkalı karikatürist sadece saklandığı yeraltından çıkmakla kalmayıp aynı zamanda karşı saldırıya da geçti. Kendi çizdiği karikatürlerin “Muhammed bombası" kadar kışkırtıcı olmadığını söyleyen Kurt Westergaard, tek amacının İslam'ı ve mollaları destekleyen politikacıları eleştirmek olduğunu kaydetti.

Olay karikatürist konuştu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karikatürist Biyografileri

Karikatürist Biyografileri

Bütün biyografiler derleme ve alıntıdır Altan Erbulak ( 01.11.1929)- (1988) (1929-1988) Karikatürist Oyuncu - Gazeteci - Şovmen Altan Erbulak 11 Kasım 1929'da Erzurum'da doğdu.Annesi,dini bütün bir ev kadını,sevecen ve hoş görülü. Babası Binbaşı .Altan'nın çocukluğu,babasının atanması ile ilgili olarak,Anadolu'nun muhtelif şehirlerinde geçti. İlk okulu hemen her yılını farklı okullarda...
  2. olay olay olay!!! çanta modası

olay olay olay!!! çanta modası

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Dünyaca Ünlü Karikatüristler

Dünyaca Ünlü Karikatüristler

Dünyaca Ünlü Karikatüristler kimlerdir isimlerini listeliyebilir misiniz rica ediyorum.
  4. Dünyaca Meşhur Karikatüristler

Dünyaca Meşhur Karikatüristler

Dünyaca Ünlü Karikatüristler Dünyaca Meşhur Karikatüristler Merhaba Sevgili Melek'ler, bu sayfamızda sizlerle ile ve sevgili misafirlerimiz ile dünyaca tanınmış olan dünyaca ünlü Karikatüristlerin isimlerini listeliyoruz. - Charles M. SCHULZ - Don Martin - Oğuz Aral - Quino - Randy Glasbergen - Semih Balcıoğlu - Scott Adams
  5. olay olay olay

olay olay olay

nil erkoçlar erkek olduu işte kardeşinin açıklamaları Hiçbir zaman kadınsı olmadı Nil Erkoçlar, iddia hakkında konuşmak istemedi, sadece “Herkes beni bu konu için arıyor, konuşmak istemiyorum” dedi. İlk açıklama ise genç oyuncunun kardeşi Nur Erkoçlar’dan geldi. Erkoçlar, haberlere Twitter’dan yazdığı mesajlarla tepki gösterdi: “Kardeşim her zaman kısa saçlıydı, rol gereği olmadıkça...

Sayfayı Paylaş