gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Öldükten Sonra Saç ve Tırnak Uzar mı?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

saç ve tırnak, öldükten sonra uzar mı, inanışlar, hurafeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    Dilden dile dolanan sayısız hurafeler vardır.Bunlar da biri de öldükten sonra meftaların saç ve tırnaklarının uzadığı şeklindedir.Olayın ilmi boyutunu aşağıda ki yazıda bulacaksınız.

Ölüm sonrasın da vücut içinde tüm metabolizmik faaliyetler durmaktadır. Bunun sonucunda ise vüctta bir çok enzim ve doku çalışmasını sıfır düzeyine gelmektedir. Sıfır düzeyine gelen bu fizyolojik olaylar sonrasında ise vücutta bir kaç değişikliğin meydana gelmesi oldukça doğal olarak meydana gelebilmektedir.

Bu değişikliklerin başında ise vücutta bazı çekilmelerin meydana gelmesidir. Bu çekilmeler sonrasın da ise kişinin deri ve saç bölgelerinde sanki uzamalar meydana gelmiş gibi bir görüntü ortaya çıkabilmektedir. Aslında belirttiğimiz gibi olanlar tamamen çekilme sonucu tırnak ve saçların belirgin olarak ortaya çıkmasından kaynaklanmaktadır.

Ölüm esnasında devam eden bir çok yaşamsal faaliyetin bitmesi yer altında yaşayan böcekler içinde inanılmaz derecede büyük bir ziyafetin başlamasına neden olabilmektedir. Özellikle yer altında yaşayan bir çok böceğin sadece mezarlıkların olduğu bölgelerde yaşaması dikkatleri çekmiştir. Bu dikkatleri çeken böceklerin başında sinekler yer almaktadır.

Hantal ve daha iri yapıda olan bu sinekler insanların daha pasif hale geçmiş enzim ve diğer dokularını tüketmesi çok uzun bir süre almayacaktır. Aynı zamanda bakteriler, keneler, kertenkeleler ve diğer böceklerde yine aynı şekilde insan vücudunun çürümesinde çok önemli yere sahip olan diğer canlılardır. Bu canlıların ortak özellikleri ise toplu olarak ve çok hızlı hareket etmeleridir.

2. VİŞNE

VİŞNE Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    hiç duymamıştım yaa iyi oldu öğrendiğimmm:ruyam:
    okurken bile ürktümm

GREY bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Öldükten sonra seni böcekler yiyecek fişnee :çapkın:

GREY bunu beğendi.
  4. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63
    sonra da yavaş yavaş yok olacaksın vişne
    Ağır ağır diğer canlılarla birlikte yiyileceksin hahahahahaha

VİŞNE bunu beğendi.
  5. VİŞNE

VİŞNE Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    sora ot olacaz sorada yazamıcamm ıykkkkk:zonked:

GREY bunu beğendi.
  6. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63
    Bu korku sana 1 yıl yeter fişnee. Beni istemek öyle kolay değil
    cezanı cekeceksin :D:D:D:D

VİŞNE bunu beğendi.
  7. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Yani o sinekler yerin altında nasıl yaşıyorlar ya..

8. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hemen seni aydınlatayım sayım s.modum;

Bu sineklere tabut sinekleri denir. İnsan vücudunun en hevesli müşterisi bu sineklerdir. Seğirten sinek olarak da anılır. Bütün bir hayatını yeraltında bir cesedin içinde onu kemirerek geçirebilir. İnsan cesedine o kadar düşkündürler ki bir cesede ulaşmak için yerin bir metre aşağısına kadar girerler. ..:çapkın:

ßeLeN bunu beğendi.
  9. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hemen seni aydınlatayım sayın s.modum;

Bu sineklere tabut sinekleri denir. İnsan vücudunun en hevesli müşterisi bu sineklerdir. Seğirten sinek olarak da anılır. Bütün bir hayatını yeraltında bir cesedin içinde onu kemirerek geçirebilir. İnsan cesedine o kadar düşkündürler ki bir cesede ulaşmak için yerin bir metre aşağısına kadar girerler. ..:çapkın:

10. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Teşekkür ederim aydınlatman için modum :)

Öldükten Sonra Saç ve Tırnak Uzar mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. öldükten sonra diriliş!

öldükten sonra diriliş!

öldükten sonra diriliş öldükten sonraki görüntüler sonra yeniden dirilmeye ne denir dirilme ile ilgili ayetler dirilmeye ne denir BA'SU BÂDE'L-MEVT Öldükten sonra tekrar dirilmek. Buna "haşr-ı ecsâd (cesedlerin birleşmesi) neş'e-i uhrâ (ikinci yaratılış) da denir. Bu dirilme İsrafil (a.s.)'ın sûra ikinci defa üflemesiyle olacaktır. Buna iman etmek İslâmî akîde gereğidir. Kur'an-ı...
  2. Önce ve Sonra - Saçlar -

Önce ve Sonra - Saçlar -

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. [Ona...] öLdükten sonra

[Ona...] öLdükten sonra

öLdükten sonra [Ona...] Unuturum dedim Ağlamam dedim Ama nefretimden değil sevdiğimden Aşkıma yediremiyorum bu anlamsız gidişini.... Hak etmedim ben Seni bu kadar özlemeyi Ben Senle aldım Aşktan İlk nefesimi İlk göz ağrım İlk aşkımmmm İlk Tenimm İlk Öpüşüm.. Sayılmayacak ilklerim Sen nerdesin Sen nerdesin.. Hani beni öyle severdin de Kendini görmezdin Ağlardın...
  4. bacak boyu uzar mı?

bacak boyu uzar mı?

ya benim bacaklarım çok kısa acaba bacak boyu uzar mı?
  5. Saç teli bir ayda kaç cm uzar ve saç nasıl uzar

Saç teli bir ayda kaç cm uzar ve saç nasıl uzar

Kısa Sürede Saçlar Nasıl Uzar Saç teli bir ayda kaç cm uzar ve saç nasıl uzar Saçlarını kısacık bir süre içersinde uzatmak isteyen Melek'ler, bu hayaliniz gerçek oluyor. Çünkü biz bu sayfamızda saç tellerinin ayda kaç cm uzayacağına dair bilgiler sunuyor ve bunun yanı sıra saç uzatan kür önerisinide de bulunuyoruz arkadaşlarım :) Sevgili Bayanlar Saç telleri bir ayda yaklaşık 2,5 cm...

Sayfayı Paylaş