gebe
  1. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Ölen birinin MSN hesabı ya da internetteki resimlerinin akıbeti ne oluyor?

Konu, 'İlginç Haberler' kısmında gurbet kuşu tarafından paylaşıldı.

Örneğin bir MSN hesabının, resimlerin ya da blog yazılarının sahibi olan kişi hayata veda ettiğinde, bu kişinin internette yayınladığı materyaller ne oluyor? Olaya hukuki açıdan bakıldığında sorunun cevabı aslında gayet açık. OUT-LAW.com'da editör olarak görevini sürdüren Struan Robertson'a göre kişi telif hakkına sahip olduğu tüm materyalleri dilediği bir kişiye miras bırakabilir. Robertson'ın bu konudaki düşüncesi ise şöyle: "Diğer bir deyişle eğer istersem, ölümümden sonra internette bulunan fotoğraflarımı veya sitemi bir arkadaşıma bırakabilirim. Bunu yapmadığım taktirde 70 yıl boyunca bu materyaller internet üzerinden yayınlanmaya devam eder ve akabinde yayından kaldırılır." Örneğin Facebook gibi sitelerde kullanıcı hesabını pasif konuma getirmediği müddetçe aktif olarak kaldığı biliniyor ve kullanıcı Facebook'taki verilerini kendisi silmediği müddetçe tüm bu veriler aynen hayatta kalmaya devam ediyor.
    Ölümün ardından domain'lerin durumu
    Websiteleri söz konusu olduğunda işler biraz daha karışıyor. Bir domain ismi satın aldığınızda, bu domain'in süresi genellikle 2 yıllık bir süreyi kapsar ve bu sürenin sonunda domain'inizi yenilemezseniz, hakkınız elinizden alınmış olur.
    Bunun yanında kişilerin kendisine ait olan blog sayfalarının durumu da önem teşkil ediyor. Örneğin Wordpress.com, herhangi bir blog hesabı pasif durumda olsa bile bu hesaba ellemiyor ve yayınlanmaya devam ediliyor.

2. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ölen birinin MSN hesabı ya da internetteki resimlerinin akıbeti ne oluyor?
    ılgınc emegıne saglık

3. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
Ölen birinin MSN hesabı ya da internetteki resimlerinin akıbeti ne oluyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Skype solucanı MSN ve ICQ ya da sıçradı

Skype solucanı MSN ve ICQ ya da sıçradı

Skype ağında yayılan bir internet solucanı, gelişerek ICQ ve MSN Messenger (WLM) ağlarına da sıçradı. Pek sık karşılaşılmayan bu durum için önlemler burada. Geçtiğimiz yıl içinde Skype kullanıcılarının başının belası olan Stration solucanının yeni bir versiyonu artık kendini ICQ ve MSN'deki kullanıcılara da göndermeye çalışıyor. Geçen hafta ortaya çıkan yeni tür, Skype yoluyla bilgisayara...
  2. En çok neyi ya da kimi özlüyorsunuz??

En çok neyi ya da kimi özlüyorsunuz??

Ailemi özlüyorum en çok,akşamları bir araya gelip ettiğimz sıcak sohbetleri özlüyorum mesela.Babamın yokluğunu birbirimize sıkı sıkı sarılarak bastırışımızı ya da bastırmaya çalışmamızı özlüyorum..Annemi,ablamı ve bekarlıktaki kendimi özlüyorum daha hür,daha rahat bağımsızca hallerimi..Özlediğim bi çok şey var aslında ama özlemek güzel,en azından bazı şeylerin kıymeti daha fazla özleyince...
  3. Ya ben öldükten sonra internet hesabım ne olacak

Ya ben öldükten sonra internet hesabım ne olacak

Arkadaşlarım internet hesaplarım ve kullandığım mailler vs, şeyi merak ediyorum yarın bi gün her insan gibi bende ölcem de, acaba diyorum öldükten sonra bu hesaplarıma nolcak.?
  4. Siz Öldükten Sonra İnternet Hesaplarınız Ne Olacak?

Siz Öldükten Sonra İnternet Hesaplarınız Ne Olacak?

siz öldükten sonra internet hesaplarınız ne olacak ne yapmak gerekir ile ilgili bilgiler burada melekler Aşağı yukarı herkesin facebook hesabı,twitter hesabı ya da en azından bir msn hesabı vardır melekler :) ,bu kesin.Peki hiç düşündünüz mü internette oluşturduğunuz hesaplarınız siz öldüğünüzde ne olacak? İnternet hesaplarınızla ilgili bir vasiyetname yapmanız gerekebilir desem,ne...
  5. Şaşılık ya da göz kayması nedir?

Şaşılık ya da göz kayması nedir?

hanımlar Şaşılık ya da göz kayması nedir tedavisi varmıdır nasıl bir tedavi gerekmektedir, lütfen yardım!

Sayfayı Paylaş