Ölen sigortalının ailesine maaş paylaşım oranları...

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

1. handanca

handanca Daimi Üye

ölen sigortalının maaşı ölen sigortalının eşine maaş bağlanması eş ölümünde maaş ölüm sonrası paylaşımı [​IMG]

Arkadaşlar ölen sigortalının maaş paylaşımı kurallar dahilinde yapılmaktadır. İşte size bu konu ile ilgili bilgiler...

Sigortalının ölümü halinde aylığa hak kazanan sadece dul kalan eş aylığın % 75’ini alacaktır. Sigortalının anne ve babasının hayatta olması dul eşin aylık oranını etkilemez.

Sigortalının ölümü sonrası hem eş hem de çocuklar hak sahibi olmuşlarsa dul eş aylığın % 50’sini alacaktır. Aylığa hak kazanan çocuk sayısına göre;

Çocuk 1 ise, eş % 50 çocuk %25
    Çocuk sayısı 2 ise eş % 50, diğer çocukların her biri % 25 oranında aylık alacaktır. Dikkat edilirse çocuk sayısının bir yada iki olması anne açısından aylık oranını etkilememektedir.

Çocuk sayısı 2’den fazla ise hak sahiplerine bağlanacak aylıklar toplamı sigortalıya ait aylık toplamını aşamayacağından hesap, tek ve çift pay hesabına göre yapılır. Bu yöntemde % 50 pay sahiplerine (eş) 2 pay, % 25 hisse sahiplerine(çocuk, ana-baba) 1 pay verilerek paylar toplanır. Aylık pay sayısına bölünür. Bulunan miktar üzerinden aylık bağlanır. Örneğin; sigortalının ölümünde aylık bağlanacak 6 çocuk ve eş varsa, hisse 8 olduğundan (eş:2, çocuk:1), çocuklara %12,5 oranında eşe %25 oranında aylık bağlanacaktır.

Sigortalının sadece eşi ve anne-babası hayatta ise ve hak sahibi çocuk yoksa, aylığın %75’i eşe, %25’ide yarı yarıya anne ve babaya verilir. Sigortalının anne yada babasından birisi sağ değilse diğeri aylığın % 25’ini alır.

Ölen sigortalının ailesine maaş paylaşım oranları... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Askerin ailesine vasiyeti

ŞIRNAK Gabar Dağı'nda PKK'lı teröristlerin pusuya düşürüp şehit ettiği 13 askerden 20 yaşındaki Erzurumlu Onbaşı Şükrü Karataş'ın son mektubuyla gönderdiği fotoğrafındaki ‘vasiyet’ adlı komando şiiri yine yürek dağladı. Fotoğrafı taziye evinin baş köşesine koyan yakınları, terhisine 29 gün kala şehit düşen Onbaşı Karataş'ın sanki şehit olacağını bildiğini söyledi. devamı
  2. Yeni Yasaya göre sigortalının anne ve babasına hangi şartlarla...

sigortalinin anne ve babasi sigortalı anne baba baba sigorta ssk üstüne alma babayı sigortalı yapmak Yeni Yasaya göre sigortalının anne ve babasına hangi şartlarla ölüm aylığı bağlanacaktır? Bir hak kaybı söz konusu mu? Yeni düzenleme ile ölen sigortalıdan dolayı ana ve babalara aylık bağlanması için eş ve çocuklardan artan hisse bulunması, her türlü gelirlerinin asgari ücretin net tutarından...
  3. Sigortalının 25 yaşını doldurmuş kız çocukları anne veya babalarından...

ssk kız çocukları ssk kızlar 25 yaş kız çocukları 25 yaşını doldurmak Sigortalının 25 yaşını doldurmuş kız çocukları anne veya babalarından dolayı sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek mi ? Yeni düzenleme ile sağlık sigortası bakımından bakmakla yükümlü olunan çocukların en fazla 25 yaşına kadar bu haklardan yararlanacağı öngörülmekle birlikte, Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte sağlık...
  4. cocuktan aılesıne notlar!!!!

Çocuktan ailesine notlar!!! -------------------------------------------------------------------------------- 1. Beni şımartmayın. Her istediğimin yerine getirilmemesi gerektiğini çok iyi biliyorum, sadece sizi test ediyorum! 2. Bana karşı disiplinli, katı olmaktan korkmayın. Ben bunu tercih ederim, kendimi emniyette, güvende hissediyorum. 3. Kötü alışkanlıklar edinmeme müsaade etmeyin....
  5. çocuktan ailesine notlar

ÇOCUKTAN AİLESİNE NOTLAR 1-Beni şımartmayın. Her istediğimin yerine getirilmemesi gerektiğini çok iyi biliyorum, sadece sizi test ediyorum! 2-Bana karşı disiplinli, katı olmaktan korkmayın. Ben bunu tercih ederim, kendimi emniyette, güvende hissediyorum. 3-Kötü alışkanlıklar edinmeme müsaade etmeyin. Bunların erken dönemlerde teşhis edilip önlenmesi hususunda sizlere güveniyorum....
  6. Ölen hem anne, hem baba, hemde eş'ten maaş almak

ölen kişinin eşine maaş bağlanması ölen eşin maaşını almak hem babadan hem eşten maaş anne ve babadan eş ve Kişinin ölen hem anneden hem babadan yetim aylığı alması durumu: ANA ve babasından ayrı ayrı aylığa hak kazanan çocuklara, yüksek olan aylığın tamamı, az olan aylığın yarısı bağlanacaktır. Örneğin Küçük Ali’nin 01.01.2009 tarihinde annesinin ölümü nedeniyle 800 TL, 01.01.2010...
  7. Ölen Sigortalının ana ve babasına maaş..

ölen sigortalının annesine maaş bağlanması ölen sigortalının maaşı ölüm maaşı için gerekli evraklar ölüm halinde maaş bağlanması güncel ssk Sigortalı işçi öldüğü zaman ana ve babasına maaş bağlanması için kanun gerekli izahatları yapıp yayımlamıştır. Bunların neler olduğunu aşama aşama görelim. Sigortalının veya sürekli iş göremezlik geliri ile malullük, vazife malullüğü veya yaşlılık...
  8. ölen babadan maaş nasıl alınır

babadan maaş bağlanması ölen babadan maaş bağlanması baba maaşı nasıl alınır ssk alma alınan maaş almak için form nasıl yani kimin adına doldurulur
  9. 2010 Emekli maaş tutarı ve artış oranları

ssk emekli maaş tutarı emekli maaşı tutarı Aşağıdaki tabloda neleri bulabilirsiniz? 2010 yılı emekli maaşları, 2010 yılı emeklilere ödenecek aylıklar, 2010 yılı emekli maaşı artış oranları, 2010 yılında emeklilere yapılacak zam miktarları... 2010 yılında emeklilere yapılacak zam miktarları ve artış oranları aşağıdaki tabloda ki gibidir.
  10. Eşi ölen kadın ne zaman maaş alacak

Eşi ölen kadın ne zaman maaş alacak? Arkadaşlar eşi ölen kadına maaş vermek için başbakanımız yeni bir yasa çıkartmıştı onun hakkında bilgi verirmisiniz acaba?

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. babadan kalan emekli maaşı paylaşımı

,
  2. babam vefat etti emekli maaşını nasıl alabilirim

,
  3. ölen babamdan ne kadar maaş alabilirim

,
  4. eşim vefat etti emekli maaşını nasıl alırım,
  5. babanin olumunde maas paylasimi,
  6. ölmüş emekli maaş mirası,
  7. ölmüş babamdan ne kadar maaş alırım,