gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Olimpiyatlarla İlgili Bilgiler Verir misiniz ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Her yapıldığında olimpiyatları ağzımız açık izliyoruz. Bizim ülkemizde de olsa diye iç geçiriyoruz ama çok büyük bir altyapı, hazırlık ve para gerekiyor mutlaka. Onun için bize daha zor gelir. :) Benim sizden isteğim olimpiyatlarla ilgili biraz bilgi vermeniz...Teşekkürler...

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Olimpiyatlar her dört yılda bir kere yapılan, dünyanın en önemli spor karşılaşmaları. Pekçok ülkeden amatör atletler, her defasında farklı bir devlette yapılan yaz ve kış olimpiyatlarında birbirleriyle yarışırlar. Olimpiyatlar, 2700 yıldan daha önce Eski Yunan’da bin yıl boyunca devamlı olarak düzenlenmiştir. Eski Yunan medeniyetinin gerilemesiyle, olimpiyatlara olan ilgi kaybolmuştur. Daha sonra, 1896’da oyunlar tekrar canlandırılmıştır ve o zamandan beri devamlı olarak düzenlenmektedir.
    Klasik Olimpiyatlar'da kadınlara yer yoktu. Kadınlar, sahada seyirci olarak dahi giremiyorlardı. Ama, zamanla, Olimpiyatlar sırasında, ancak olimpiyat alanı dışında olmak üzere Tanrıça Hera adına bayanlar için yarışmalar düzenlendi.

Olimpiyat Oyunları'nın ilk 600 yılı içinde, Yunan günlük hayatının vazgeçilmez unsuru olan kölelerin yarışmalara katılmasına izin verilmedi ve yarışmacıların tamamı Yunan kanından gelenler arasında seçildi. Yunan yarımadasının Romalılar eline geçmesi ile durum değişti ve İmparatorluk sınırları içinde yaşayan herkese Olimpiyatlar'a katılma hakkı tanındı. MÖ 146 yılında başlayan bu hareket sonunda, o zamana kadar genellikle Peloponez yörelerinden gelen Olimpiyat şampiyonları, zamanla, Küçük Asya denen Anadolu'dan gelenlere boyun eğdiler.

Olimpiyatlarla İlgili Bilgiler Verir misiniz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Animizm nedir bilgi verir misiniz

Animizm nedir bilgi verir misiniz

Animizm nedir, animizm dini hakkında bilgisi olan, hangi ülkeler animizm dinini kullanıyor yada yaşıyor bilgi verirseniz sevinirim.
  2. Bekir Büyükarkın Kimdir Kısaca bilgi verir misiniz

Bekir Büyükarkın Kimdir Kısaca bilgi verir misiniz

Selam arkadaşlar aranızda Bekir Büyükarkın Kimdir bilen var ise bana bir zahmet Bekir Büyükarkın Kimdir Kısaca bilgi verir mi? Şimödiden Bekir Büyükarkın hakkında ki bilgiler için çok teşekkür ediyorum.
  3. Arjantinin İklimi nasıl bilgi verir misiniz

Arjantinin İklimi nasıl bilgi verir misiniz

Selam arkadaşlar acaba Arjantinin İklimi nasıl bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım var ise aranızda lütfen bana da bu sayfadan Arjantinin İklimi hakkında bilgi versin.
  4. Göktürkler İle İlgili Kısa Bilgi verir misiniz bana

Göktürkler İle İlgili Kısa Bilgi verir misiniz bana

selam arkadaşlar ben sizden Göktürkler İle İlgili Kısa Bilgi rica ediyorum aranızda Göktürkler İle İlgili bilgi sahibi olan arkadaşlarım sizden gelecek olan bilgileri bekliyorum.
  5. 2012 Londra Olimpiyatları Eskrim müsabakaları hakkında bilgi verir misiniz

2012 Londra Olimpiyatları Eskrim müsabakaları hakkında bilgi verir misiniz

selam millet mümkünse bu sayfadan bana 2012 Londra Olimpiyatları Eskrim müsabakaları hakkında acil olarak bilgi verebilir misiniz? Şimdiden 2012 Londra Olimpiyatları Eskrim müsabakaları hakkında ki bilgiler için çok tşk ederim.

Sayfayı Paylaş